şükela:  tümü | bugün
 • ince görüşü ve nazik uyarısı sayesinde, babam hakkında yazdığım bir entry'deki anlatım yanlışlığını düzelttiğim, muhtemelen sözlükte adını çok duyacağımız müstakbel mangal yürekli rişar
 • engeli basın gitsin hiçbir şey kaybetmezsiniz.
 • kimin müridi oldugunu bilmiyorum. entrylerini yazarken ne kadar derinlere iniyor ne yapiyor onu da bilmiyorum. tek bildigim bir sey var. eger bir insan, bir argüman ortaya attiktan ve onu açikladiktan sonra; gelen elestirilere cevap vermek için bu kadar çaba sarfedip kendini hakli çikarmaya çalisiyorsa, haksiz olma ihtimali yüksektir.

  (bkz: evrim teorisinin bilimsel olarak çökmesi)

  su baslikta canli örnegini görebiliriz. derler ya (bkz: çirpindikça batmak) tam yerinde bir deyim olur bu arkadas için.
 • bir yanda ateizmi eleştiren bir din alimi/filozof, diğer yanda evrim teorisini çürüten bir biyolog/antropolog, öbür yanda evlilik programlarının halkı yozlaştırdığını sosyolojik açıdan çözümleyen bir sosyolog.

  yani ne bok olduğu belli olmayan, her konuda büyük bir cahil cesaretiyle çok biliyormuş gibi konuşan cehalet kusan tiplerden.

  yukarıdaki yazar arkadaşa katılıyorum: engeli basın geçin hiçbir şey kaybetmezsiniz.
 • bilimin kendisinin dogmalarla çevrili olduğunu sözlükte açtığı başlıklarla göstermiş olan sözlük yazarıdır. bu dogmalara sarılıp gözlerini farklı olasılıklara kapatan yazarlar tarafından yerden yere vurulmaya çalışılmaktadır.bilimsel bilginin yanlışlanabilir olduğunu unutmamakta fayda var tabii.
 • dünyaya gelmenin bir seçim mi olduğu sorusuna "üzgünüm iyilik kelebeği bizzat sen seçtin hatta zamanında bunun için söz bile verdin yalnızca bu sana ve ruhuna unutturuldu geçici bir süreliğine" cevabını veren yazar.

  bir sidon değildir.

  edit: alttaki yazara "birbirinden ayırt edemezsiniz" kısmı hariç katılıyorum. sidon'un yazılarında en azından insanı düşündürebilen naneler var ve sorular cevabı nispeten hak eder nitelikte oluyor.
 • sidon'un öğrencilerinden biri. sidon yokken açılan ateizm bilmem nesi tarzı başlıklarda karşımıza çıkar oldu. sidon yine ne yazmış diye giriyorum başta bu arkadaşın entrysi var. ayırt bile edemezsiniz ikisinin sözlerini. bir de komple insan nickli diğer öğrenci var. sidon abileri başlık açınca anında ilk sayfaya entrylerini sıkıştırmışlar.
 • evrim'in hatalı olduğunu ağzıyla çürüten birisi. iddiaya kanıt, yok.

  bilimsel dayanak, yok.

  böyle işte mal geldi mal gidecek. ben de bunu söylüyorum hadi bakalım.
 • “allahını seven bu şahsın açtığı başlıklara yazmasın. gerçek hayatta o kadar çok karşılaşıyoruz ki böyle insanlarla; bütün enerjisini, savlarını ispat etmek için arama motorları başında geçiren, asla bir sapa balta olarak kullanılmaması gereken, kopyala yapıştırın icat olmasından insanı bezdiren, sesi çirkin, saçları dağınık, yüzü asimetrik, uykusu düzensiz, beslenmesi yetersiz, akli dengesiz...” dedirten yazar kişi.