şükela:  tümü | bugün
 • hollandali dj, produktör (aka system f)
  (bkz: http://www.system-f.com/)
 • ministry of sound'dan çıkardığı trance nation serisi ile süper populer hale gelmiş yetenekli dj.
 • system f ismi altında armin van buuren ile birlikte icra ettikleri exhale isimli, vakti zamanında yıkıp gecmi$, vurup bayıltmı$ hatta sonraları sander kleinenberg tarafından mixlenmi$, punk adlı parcasi ile bir dönem odamın fon müziginin sahibi olmu$ yüce $ahsiyet.
 • 1 kasım 2003'te istanbul hilton otelinin gösteri salonunda sahne alacak dj.
 • uluslararası dans arenasının en olağanüstü yeteneklere sahip temsilcilerinden biri olan corsten, 1974 yılında hollanda’nın liman kenti rotterdam’da doğdu. müziğe 1991 yılında yapımcı olarak başladı. 1997’de purple eye ile birlikte günümüz dans müziğinin en önemli plak şirketlerinden biri olan tsunami’yi kurar. 1999 şubatında ferry corsten’in solo projesi “system f” tsunami etiketiyle yayınlanır. bu proje kapsamındaki son derece melodik ve güçlü out of the blue parçası 1999 yılının en çarpıcı trance örneklerinden biri olur. ingiltere single listelerinde en üst sıralara tırmanan bu parça corsten’in dünya dans müziği arenasında kalıcı bir yer edinmesini sağlar. system f projesinde armin van buuren ve marc almond gibi sanatçılara yer verdi. aynı proje kapsamında daha sonra togetheradlı albümü çıkarır. ferry corsten’in diğer projeleri arasında veracocha’dan “carte blanche” (vincent de moor ile birlikte) ile mayıs 1999’da yayınlanan ve yapımını dj tiesto ile birlikte gerçekleştirdiği “gouryella” adlı sanatsal proje sayılabilir. bunu izleyen “walhalla” ve “tenshi” parçalarının elde ettiği başarı trance müziğinin ve ferry corsten’in bu türe bakışının tüm dünyada uyandırdığı büyük ilginin bir göstergesidir. trance türüne duyulan uluslararası ilginin bir başka çarpıcı örneği ferry’nin william orbit’in “adagio for strings” adlı parçasına getirdiği yorumdu. tüm dünyada büyük bir yankı uyandıran bu yorumu ferry’nin müzik listelerindeki yeri daha da pekişir.

  ekim 1999’da ferry corsten londra’da gerçekleştirilen ericsson müzik ödülleri yarışmasında, puff daddy ve rodney jerkins gibi adayları geride bırakarak, “yılın yapımcısı” seçilir. 2000 yılında ferry, hollanda dans müziğine üstün hizmetleri ve katkılarından ötürü, ülkesinin en saygın ödüllerinden biri olan “gümüş arp” ödülüne hak kazanır. 2001 dance valley festivali için “dance valley theme 2000” adlı parçayı özel olarak hazırladı. 80 bin kişinin katıldığı ve ferry corsten’in dj olarak etkinliğin odak noktasını oluşturduğu bu open-air festival dünya çapında bir yankı uyandırır. anında tüm avrupa single listelerine giren “dance valley theme” ferry corsten’in bir yapımcı olarak çok yönlülüğünü de kanıtlamış olur. ferry corsten aynı zamanda çok ses getiren remiks çalışmalarına imza atmış ve bu alanda da kendine saygın bir yer edinmeyi başarmıştır. oceanlab için “clear blue water”, kosheen için “catch you” ve evoke için yaptığı “arms of loren” gibi sayısız müthiş remikse damgasını vurdu. tsunami tarafından yayınlanan roger goode’nin “in the beginning again” adlı parçasının remiksi ise pete tong imzasıyla, double f double r etiketiyle tüm avrupa müzik marketlerinde satışa sunuldu. *
 • 17 temmuz 2004'de venue'de performans verecek olan dj.
 • 17 temmuz 2004 cumartesi günkü performansı 22:00'de başlayacak olan, bilet fiyatı ise 35 milyon olarak duyurulan kişi.
 • (bkz: its time)