şükela:  tümü | bugün
 • bagiris, haykiris.

  sesinin duyulmasi, dediklerinin karsi tarafa ulasmasini isteyen kisiye ait yukses ses, karsi taraf duymamaya ne kadar sartlamissa kendini otekinin feryadi o kadar tiz olur.
 • kitlesel memnuniyetsizlik bildirimi.
  esnafin feryadi, milliyet, 18/04/2000
 • (bkz: feryat figan)
 • emel teyzemiz şarkının bu kısmını seslendirirken, bir yandan da upuzun kırmızı tırnaklarını * tek tek yukarıdan aşağıya doğru kapatmaktadır *. ancak şarkıyı da nefis söyler, o da başkadır elbette.

  edit: entry'yi okuyan tabii soracaktır, şarkının hangi kısmı diye... haklıdırlar efendim, zira bu entry bu başlık için yazılmamıştır ama bir sebepten bu başlığa taşınmıştır *. referans için: (bkz: yarabbim feryadımı artık duysan diyorum).
 • tek kelimeyle inanılmaz! olayların hızlı ve saçma sapan gelişimi, emel sayın'in sürekli iyilik yapacam diye tarık akan'ın ve kendi hayatının içine etmesi, filmdeki insanların dengesiz hareketleri ile insanı sinir krizlerine sokan, ama yine de kendini izlettiren bir film.

  ama filmde emel sayın'ın ne kadar güzel olduğu farkedilmiştir. özellikle tarık akan'la ilk karşılaştığı sahnede beyaz elbisesini giyip tarık akan'ın yanına gittiği hali görülmeye değerdir. sırf bunun için izlenebilecek bir film.
 • sözü ve müziği yıldırım gürses'e aittir.
 • çok sever kadın ve erkek birbirlerini. bir bütün olmaya karar verirler. ayrı ayrı tanımlanmıyorlardır kendi tarihlerinde, tek bir parça olup isimlenirler. sonra bir de kendilerinden bir tohum yeşertirler. büyür karnının içinde annenin. nefes alma zamanı gelir tohumun. özünden koparken, ve özü tohumundan ayrılırken bir ses duyulur....

  dile dökülmeyen yaralarını içinde sarmaya çalışır. yaraları açanlarla birlikte soluk alırken, yaraları açanlardan sonra tenhalığı yaşarken ve içinde(içinden), dışında(dışa) akıttığı tüm gözyaşlarının bir karşılığı vardır ses tellerinde,......

  duyduğumuz, duyamadığımız, duymamak için kaçtığımız, duymamazlıktan geldiğimiz bir ses gelir hep bir yerlerden, canı acıtan, şiddetini candan alan

  tüm o seslerdir "feryat".
 • yumurcak veda adlı filmin son sahnesinde sadece müzikli ve sözsüz olan kısmının duyulduğu, yıllardır hala o filmde çalan versiyonunu aradığım hüzün dolu şarkı..
 • tam sözleri şu şekilde olan şarkıdır:

  kaderimle baş başa bin bir dertle doluyum
  böyle mahsun, perişan hayatın mahkumuyum
  yazık çok geç anladım, bu hayat böyle geçmez
  bak yıllar nasıl geçti
  ömür bitti dert bitmez

  yarabbim feryadımı artık duysan diyorum
  senden ya bin sabır ya bir ümit bekliyorum

  ben bu sonsuz, karanlık yolların yolcusuyum
  yetmez mi çektiklerim ben de allah kuluyum
  hatıramdan hayalim, gözümden yaş silinmez
  acının böylesini aşka düşmeyen bilmez

  yarabbim feryadımı artık duysan diyorum
  senden ya bin sabır ya bir ümit bekliyorum
 • yumurcak veda filminde dönme dolap sahnesindeki introsunun şiddetle arandığı şarkı.
  harbiden yok mu nan kimsede?