şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: fesuphanallah)
 • yeni sezonda atv'de yayınlanacak dizinin adı. geçtiğimiz yılların çok izlenen ekmek teknesi dizisinin sevilen oyuncuları cem davran, ayşen gruda, hasan kaçan, özlem tekin, şebnem özinal, ahmet yenilmez, kadir çöpdemir ve şafak sezer, yeni bir dizide bir araya geliyor. yapımcılığını pana film'in üstlendiği dizinin senaristi de hasan kaçan.

  hikaye, hasan kaçan'ın ağzından şöyle özetlenmiş.
  "gülüm arif diye bir karakterimiz var. cem davran oynayacak. pırıl pırıl giyinen, ikna kabiliyeti yüksek ve şeytan tüyü olan sevimli, çok zeki bir adam. onun bir arkadaşı doktor tırtıl necmi var. onu da kadir çöpdemir oynuyor. erdal tosun kiling timur lakabıyla memleketin en kötü adamını oynuyor. şafak sezer de onun oğlu cesur. pamuk hüseyin* var ki; savsaklıkları ve sakarlıkları olan matrak bir komiser. bir jaguar yasemin'imiz var hırsızlar kraliçesi tam özlem tekin'lik bir rol. tabii bir de gülpare var, komiserin dünyalar güzeli kızı. apartman sahibi ayşen gruda ve komizer yardımcısı ahmet yenilmez'i de unutmamak gerekir. bana soracak olursanız hikaye gülüm arif, tırtıl, cesur, kiling ile ortalarındaki gülpare ile jaguar yasemin'in hikayesidir aslında. ama baktığınızda bütün hitayeyi kuşatan, sarmalayan ve ortasında duran komiser pamuk olacaktır. daha doğrusu mihenk taşıdır."

  25.08.2007
  zaman gazetesi

  not: dizinin ilan edilen ismi böyledir.
  kaynak:
  http://www.sabah.com.tr/…ny/televizyon_kanal,1.html
 • ilk bölüm itibarıyla kötü. umalım ki sezona başlayan dizilerin içinde koşacak arap atlarından biri olsun. şimdilik az ekmek teknesi üstü bir demet tiyatro'ya benziyor.
 • gerçekten de ismiyle müsemma dizi... bize sürekli "fesupanallah" çektirdi; ne kötü bir senaryo ve sıkıcı / uzun diyaloglar ve de açılar öyle...

  bu arada; şu gırgır'ın mirası ne bitmez bir mirasmış... "kelek osman ile zalim şevki" ne cevher bir hikayeymiş karrrdeşim;
  engin ergönültaş ustaya selam olsun !!

  tabi burda kurnaz olan 'şişman' karakter oluyor, tıpkı ekmek teknesi'ndeki kirli gibi..

  ama burda "doktor" tam anlamıyla, zalim şevki, kelek osman ve tommiks'teki doktor salasso karışımı...

  hele; ceketi, boyun bağı, melon şapkası ve sahte ilaç / alet yapıp satması aynısının tıpkısı doktor salasso!!

  (ve hala "çıplak gösteren kamera"ya inananlar var türkiye'de, dizi öyle diyo...)

  tommiks'e selam olsun !!
 • neden fesuphanallah değil de; fesupanallah?

  fesu(pana)llah da ondan.

  yapımcı firma da belli olsun deyip acayip bir yaratıcılık sunmuşlar. vay be.
 • jenerikte geçen haliyle bu dizide erdal tosun'un oynadığı karakterin adı: kiling timur'dur.
 • sanırım gümbürdeyip güme gitmiş dizidir. azıcık daha yaratıcılık beklioruz önümüzdeki maçlarda.
 • t a project tarafından yapılan müzik uygulamalarını son derece başarılı bulduğum tv dizisi.

  senaryodan ilk başlarda umutluydum ama maalesef daha ilk 3 bölümde tekrara başladılar. hasan kaçan'ın ekmek teknesi'ndeki heredot repliklerini burada iftar duası formatında görüyoruz ama maalesef bir kaç iyi espri ya da durum komiği kurtarmıyor koca diziyi.

  ve maalesef reji o kadar kötü ki, ne bir tempo, ne bir akıcılık, ne bir bütünlük yok maalesef. sanki sündüre sündüre gidiyor izlenimini veriyor.

  cem davran ve ayşen gruda'nın oyunculukları mükemmel, kadir çöpdemir kendini oynadığı icin yoruma gerek yok, hasan kaçan bu kadar yıldan sonra girdiği oyunculuk işinde bayağı başarılı.
 • yayın günü değişmiş, salı geceleri saat 22.00'ye terfii etmiştir.
 • şu ana kadar 8 bölümü yayımlanmış olup, nasıl olup da 5. bölümünden itibaren yayımdan kaldırıldığını anlayamadığım dizidir...