• işçi olarak atanmış olmam vesilesiyle yeni memleketim diyebilirim.
    covid-19 ve kış ayına denk geldiğim için güzelliklerini keşfetme şansı bulamadım.
    gözlemlediğim kadarıyla kiralar çok yüksek çarşıda 2+1e 1400 tl kira veriyorum insanlarıyla çok muhattap olmadım ama egeli olduğum için farketmedim belkide.

(bkz: yaşanacak şehir vesselam)
  • şu saatlerde yoğun bir fırtına söz konusu.
  • 177 yıl önce, 1843 yılında ismi makri'yken, ingiliz ressam george scharf tarafından çizilmiş eski bir fethiye çizimine detaylıca bakmak için tıklayınız efenim;

1843 yılında fethiye
  • eski adı meğridir. rumların uzak diyar anlamına gelen makri adlandırmasından geldiği düşünülüyor. muğla ilinin yönetildiği ilçe. turizm açısından türkiyeye oldukça katkısı olan yerdir kendisi. gezilecek yerlerin başında; kelebekler vadisi, tlos ören yeri, gemiyle adası, amintas kaya mezarları, ölü deniz plajı, ve daha bir çok yer bulunur. denizi soğuk ama bir okadar da temizdir. koylardan da aile olerek gidecekseniz boncuk koyu gayet güzeldir.
  • yamaç paraşütü yapmak istediğim yer ayrıca gizli güzel yerleri olan yer
  • hayatımın bir bölümünün geçtiği ilçe.
    istanbul'da yaşamakla kıyaslamak istemiyorum ama sanırım hayallerimden biri yeniden orada yaşayıp üretip, dönem dönem istanbul'a uğramak.

evet, insan görünür olmak istiyor yaptıklarıyla, ürettikleriyle. istanbul'un böyle bi cazibesi var. bunu mümkün kılıyor. diğer yandan fethiye de çok güzel yaşatıyo insanı. ikisi arasında mekik dokumaktan gocunmam.

şu da var, gelen tatilcilerin kalabalığından kaçacak o kadar çok nokta var ki... haliyle yaz dönemi, sorun olmaktan çıkıyor:)
  • şu an sıcaklarla kavruluyoruz, 2 gun önce havalar ne zaman ısınacak derken birden bire augustos sıcağına gecti ege ve akdeniz, mevsim normallerine döneriz inşallah
  • fethiye köylerindeki isimsiz taşlardan little light'ın double horizon isimli drum n bass parçasına şöyle bir klip yapılmıştır;

balbal
  • istanbuldan kaçıp sığındığım güzide muğla ilçesi - 2. memleketim. korona sürecinde işlerimi remote olarak buradan sürdürmenin hazzını yaşıyorum. karşımda deniz, elimde bira gelsin toplantılar , bitsin mesailer.
  • burası benim canım memleketim. o kadar seviyorum ki, sizin burun kiviracaginiz berbat yerlerini bile düşününce gözlerim doluyor. evet turizmdir hayat damarı. ama bilmiyorum bir yaz turizm dursa açlıktan ölen olur mu? fethiyeliler kesinlikle fakir değil.

ciddi ciddi turizm reklamı yapan fethiyeliler görüyorum. virusu hala şaka sanıyorlar. ama yarın hastanelerde yer kalmadığında olan onların ana babasina olacak. ve benim anneme babama.

yapmayın ya.. ankara kaynıyor şu an.. istanbul kaynıyor. bu insanların oralara akın etmesi demek felaket demek. otellerde önlem alınıyormuş. ne önlemi allah aşkına. bizim kurumumuzda da önlem alındı. dezenfekte ettiler, her yere dezenfektan koydular. şu an kaç birim kapandı salgın yüzünden. şaka değil bu iş işte. kimse başına gelmeden anlamıyor. ama herkesin bir yakınının başına geldiğinde çok geç olacak. oturun bir yaz oturduğunuz yerde. ölmezsiniz. diğer türlü ölebilirsiniz. veya birilerine sebep olabilirsiniz. sağduyulu olmak için illa seyahat yasağına gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap