şükela:  tümü | bugün
  • daha da kötü bir topluluk olamayız herhalde derken daha da kötüsünün hep olacağı gerçeği vuruyor insanın yüzüne.
    üzerine gidilmesi gündemde tutulması gerek bu başlığın. çivisi çıktı ülkenin derken o çıkan çivilerin, masum çocuklara, resmen tabut çivisi olarak döndüğünü görmek insanı delirtiyor.
  • okurken elim ayagim tiredi. suanda yasadigim ulkede bir kac kez kendi cocuguna tokat atan, siddet uygulayan aileyi hemen sosyal hizmetler ariyor cocugu elinizden alma haklari var, turkiye de ise bunca haber var iken hicbirsey yapilmiyor. yazik
  • işin içinde din, dinci, kur'an kursu, hacı amca gibi oyuncular olmadığı için ilgi görmeyecek olaydır. na şuraya yazıyorum. herrrr türlü iddiasına girerim. nereden mi biliyorum? çünkü bugüne kadar hep öyle oldu.

yıllar sonra bu yorumuma denk gelirseniz benden sonra kaç yorum yazıldığını kendiniz de sayarak 2018 türkiyesi'ndeki çakma modernizme, özentiliğe acı bir biçimde sizler de şahit olabilirsiniz.

yıllar sonra burayı okuyacak insanlar için ekleme: bugünkü iktidara pırasa kadar bile sempatisi olmayan bana dinci muamelesi yapacaklar. altları okuyun da görün. nereden mi biliyorum? çümki bugüne kadar hep öyle oldu. gerçekleri yüzlerine vurunca itibar suikasti başta olmak üzere bin bir çeşit ahlaksız yüzünü görürsün günümüz çakma modernlerinin. 2018 türkiye'sinde durum bu. umarım buraları okuduğunuz tarihte yeryüzünde türkiye diye bir ülke kalmıştır ve umarım kıyısından da olsa nordik/iskandinav insanlarının hiç olmazsa 2018'deki insanlık seviyelerini yakalamışızdır. ölmüşsem bana da allah rahmet eylesin bu arada.
  • (bkz: 6 yıllık ilişkinin tus için bitmesi) gibi bis baslik kadar yorum almayan derin ve uzucu iddia
  • işin içinde din, dinci, kur'an kursu, hacı amca gibi oyuncular yoksa hesabı sorulur, herkes de destekler.

bunlar varsa milyonlarca orul orul orospu çocuğu bunları savunur, bu orospu çocukluğunun üstünü kapatmak için analarını bile siktirir.
  • anasini avradini sikeyim din, dinci, kur'an kursu, hacı amcasinin da. neyin pesindesiniz amk evlatlari. ulkenin nereye gittigine bir bakin. yol yaptik modernlesiyoruz diye diye yuzlerce miting duzenlerken, bu gibi seyleri duzeltemediginiz surece bir gun gelip sizi de yataginiza sikerler. kimse kusura bakmasin boyle kufurlu yazdigim icin. ancak gercekten cildiriyorum su haberleri gordukce.

arkadas, adam hala icinde din min olmadigi surece bu konusulmaz su bu yazmis. ulan icinde dinciler oldugu icin cocuk tecavuzlerini kapatmak yerine gereken cezalari verseydiniz, bir ornek olusturacak ortam olustursaydiniz, digerleri de kendilerinde bunlari yapacak cesareti bulamazlardi.
  • çocuk istismarını görmezden gelmek*,

çocuk istismarında ideolojik ayırım yapmak*,

çocuk istismarcısına iyi hal indirimi uygulamak,

çocuk istismarını ortaya çıkaranları sürgün etmek*,

çocuk istismarında küçüğün rızası olduğunu beyan etmek,

çocuk istismarını bir kerecik tecavüzden bir şey olmaz gibi cümlelerle hafife almak,

bir çocuğu istismar etmekle aynı şeydir, yukarıda bu eylemi gerçekleştirenler tarihe ibret vesikası olarak geçecektir.
  • süper olay.

yıllardır olan bir durumun ortaya çıkmış halinin haberi. istanbul ataşehir'de bilmem ne ikonlarda bilmem ne towerlarda zengin arap şeyhlerinin gelip çocuk siktiği televizyonlarda bile açıklandı. 13 yaşında bir kız çocuğuyla 1 gece geçirmek için milyon dolarlar veren araplar var. bu adamlar bu işlerini bizim ülkemizde yapıyor.

bu çocuk pazarlama olayını yıllaaar önc, daha akp yokkken, tv çıkıp adamın birisi bas bas bağıra bağıra anlatmıştı. adamı susturdular ortada görünmedi bir daha. bir dernek başkanıydı, detayını hatırlamıyorum.

suriye savaşı ilk patladığında, ilk göçle gelen kafilelerin çocukları postası 90-100 tl' den pazarlanıyordu şehirlerde. hergün günde yüzlerce adamın tecavüzüne uğramaktan delirmiş çocuklar vardı. kolluk kuvvetlerine ihbarlar yapılırdı. ya ihbar dikkate alınmazdı. ya da... neyse götümüze kaçmasın şimdi yazdıklarımız.

velhasıl, hep olan, son 15 yılda kat be kat artan bir vakadır.
  • isin icinde din olsa da olmasa da bir bok sorulamaz.

paranin tanri oldugu bir dunyada kime neyi soruyorsun? pizzagate'de kim neyi sordu?

bos yere kandirmayin kendinizi.