şükela:  tümü | bugün
  • benim böyle fethullah isminde bir tanıdığım vardı. çok sevdiği hocaefendisi terörist ilan edilince adını fatih olarak değiştirdi. şimdi o bir ak nefer. reislerine muhalefet olan herkese fetöcü falan diyor. ironi gibi. vatandaşı olmasan eğlenceli ülke.
  • 2 tane tanıdığım vardı,biri ismini bartu yapmıştı,herhalde içinde yıllar yılı kalmış berkacan,batu,buğra gibi isimlerin karşısında fethullah'lığın acısını çekmiş ve artık bu olayda çıkınca o isimlere duyduğu ilgiden eşit marjinallikte bir isim buldu sanırım. biri de öylece kaldı ismi, zaten babasının bu ismi koyma amacı da malum şahıstan dolayı değilmiş (ya da bizi öyle yiyor bilemiyorum)
  • benim tanıdığım bir tanesi facebookta adını mehmet f. yapmıştı (gerçek adı yerine mehmet yazdım). yalnız yakın zamanda tekrar fetullah'a dönmüştü diye hatırlıyorum. arada akp'ye intisabını sağladığını tahmin ediyorum.
  • allahlarının kim olduğu ortaya çıktı, iki taraf içinde.

fethullah ismi, allah'ın fettah isminden gelen, allah'ın fethi yolunda hayat yaşayan insan olsun diye çocuklara konmuş bir isimdir.

ama din simsarı bir terörist bu isimle yaşıyor diye allah'ın adı silinmeye başladı. ismi fethullah olanlar fatih olmaya başladı bir bir. neden? kamuda iş bulamayacaklar çünkü. bu isimden dolayı terörist ilan edilebilirler.

yeni doğan çocuklara hiç fethullah ismi koyuluyor mu 15 temmuzdan sonra? neden? allahın ismi terörist mi oldu şimdi?

ondan sonra siyasal islamcısınız, din ticareti yapıyorsunuz deyince lölölö. şıh sevdanızdan karılarınızı mı sunmadınız, kendinizi mi badeletmediniz yemediğiniz bok kalmadı. bu şarlatanlardan birinin gerçek yüzünü görünce allahın ismini anmaya korkar oldunuz. çünkü allah olmadı derdiniz hiçbir zaman, maksat kula görünmek.