şükela:  tümü | bugün
  • "modernizmle hesaplaşma sürecinde plasebo katarsisler verilir..."
  • akp'nin gizli lideri.
  • deskinin komunizmle mucadele dernegi baskani idi.. simdi pennysylvania'da (nasil yaziliyor bilemedim) ikamet ediyor yanilmiyorsam.
  • devamli terleyen ve aglamakli konusan buyuk dusunur.
  • dusunce cizgisinde olan insanlarlarin cogunlukta bulundugu dersanelere gittigim kisi.. bilim-din kaynasmasi palavralariyla gencligin okudugu bilimin icinin bosaltilmasina ve sadece sinavlarda ise yaramasina (bi tek o isime yaradi) bir sebeptir bunlar.. bizzat, 5 sene iceride bulunmus biri olarak iceriden bilgi sahibiyim..zaten bu zat basta olmak uzere tum izleyenleri bilime bilim degil, ilim demeye ozen gosterirler, halbuki hic deginmezler dunyada ne zaman din yukselse bilim alasagi edilmistir (bkz: gazali) (bkz: ortacag).. dini goruslerin bilimsel ilerlemeyi 'bu allahin isidir' diyerek engelledigini hic dusunmezler ki bu zat ogretilerinde evrenin mekanizmasini sebepler dairesi adli meczup bir anlayisla ele alir, guya tanri evrene mudahele etmek icin sebepleri kullanmaktadir.. yagmurun yagmasi buharlasmayla olur.. hani burda ne mudahelesi? dendiginde ayete falan basvururlar, felsefeyle ilgili ogrencilere hakaret derecesine varan muameleler yaparlar.. simdi hic boyle kaynasmaymis bilmem neymis ayaklarina gerek yok.. bu yol ilerlemenin yolu degildir, dini boyutu olan baska bir guc odagidir.. sivil toplum orgutuymus, hangi sivil toplum orgutunun icinde bulundugu devletin mekanizmalarina sizip da yonetimi ele almak ister de yonetim sessiz kalir? bu ulkede bunlar oluyor iste.. ben bizatihi bu adamin ogretisini takibedenlerden, cumhuriyetin 75.yilindan rahatsiz olduklarini --100.yilda bambaska bir turkiye yapacaklarini ki devlete yerlesecegiz falan diyorlardi-- duydum defalarca.. ne hosgorusu ne sentezi? boyle diye diye altini kazacaklar yuzunu batiya donmus turkiye deneyinin.. bu adamlar (içlerinde azınlıkta olmalarına rağmen hakkaten harika insanlar barındırsa da, kendini kur'an askerleri diye niteleyen bir grubun nereye varacağını siz hesab ediniz) felsefe (özellikle felsefe) ve ozgur bilim (ozgur bilim olayların sebebini kanıtlama derdindedir, bunun sebebinin tanrı olduguna inanman senin yorumundur, inanmamak da senin yorumun.. bilim bu konuda birşey soylemez) dusmanidir, o halde zararlidir bu hareket. bence bu kadar basit.. m.kemal, menemenin ertesinde iplere cekmisti bunlari, biz bir sivasta havaya ates acmaktan aciz kaldik, halbuki maya ayni maya.. kapatacaksin bunlarin okulunu dersanesini.. hukukmus, sivil toplummus.. evet hukuk da sivil toplum da kendisini ortadan kaldirmaya calisanlara gerekirse siddet kullanmalidir o kadar!

    edit: kötüleyin ulan şakirtler! zamanın ötesine gitmeyi, sizler gibi zamanın gerisinden gelmeye yeğlerim.. kaç yıldır son oylanan entrylerde zirve yaptırdınız ya şu entrye, helal olsun. ha gayret.
  • ayrica kadinlara serr olarak bakılmasını tavsiye eder bu adam.. kadin erkegi gunaha sokmak icin vardir; bu adamın orijin olduğu kitlesel bir misojini vakası olduğunu düşünmekteyim şahsen ben bu cemaatin.. sayısız kitabında konuyu bizzat işlemiştir.. pirleri said de birgun hapis penceresinden 19 mayıs hazırlıkları için jimnastik yapan lise öğrencisi kızları görmüş de, bir an öngörü oluşmuş gözlerinin önünde, kızları cehennemde yılanlarla görmüş breh breh, oturmuş yazmış risalesinde; bir de aynı hücreye sivrisinek girmiyormuş bu said'e hürmeten, ama o ayrı konu (adamın 10 raid sinekkovar gücünde olmasına dikkat çekerim).. insanlığın bir yarısını oluşturan bireylere bakış açısına bakınız.. sonra bu topraklara cinsiyet eşitliği gelecek; kadına özgürlük, hak, hukuk miras hakkı gelecek.. bekle sen... 21.yy a bu kafa.. ne kadar aci degil mi? sonra avrupa birliği neden çekiniyor, türlü bahane uyduruyor türkiye'yi almamak için.. şöyle sorayım ben soruyu: zaman gazetesi kaç satıyor bu ülkede? anladın sen..
  • amerika'da yaşamakta olan bir türk vatandaşı.
  • ne denirse densin eğitimin önemini kavramış adam. bizler hala uyuyalım çarpık eğitimle bu hallere gelenlerin düzgün eğitimle ne bireyler olabileceğini hayal edelim.