şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cnn türk'te yayınlanan '40' programına katılan süleyman soylu'nun açıklaması. soylu, "fethullah gülen gibi her şeyinden yoksun bir kişi, herhalde türkiye'ye bir darbe planlayabilecek kabiliyete sahip değildir. bir meczup türkiye'ye bir darbe planlayacaksa biz işi gücü bırakalım." diye de devam ediyor.

  türkiye 15 temmuz'dan bu yana dünya'ya darbeyi gülen'in başında olduğu fetö'nün planladığını ve icraate geçirdiğini anlatmaya çalışıyor. içişleri bakanı da çıkıyor, gülen darbe planlayabilecek birisi değil diyor. ardından, "gülen'in ölüsünü ya da dirisini eninde sonunda alacağız" diyor. nasıl alacaksın diye sorarlar adama. şimdi gülen çıkıp, "bakın içişleri bakanı da diyor ben darbe yapabilecek kapasitede değilim" derse ne cevap verilecek.

  bu tarz söylemleri vatadaş olarak biz dillendirebiliriz. ama sen icra makamındasın. dediğin şeylerin sonuçları da düşüneceksin.

  devlette fetö konusunda bile bir söylem birliği olmadığını ve hükümetin nasıl bir ciddiyetsizlikle yönetildiğini gösteren ilginç bir açıklama olmuş.

  https://tr.sputniknews.com/…olusunu-ya-da-dirisini/
 • bir meczup tarafindan "kandirilmis" partinin kabinesinde yer alan bakan sozu.

  koca bir ulkenin hukumeti yillar boyunca bir meczubun grubu tarafindan sogusleniyor, kandiriliyor, aldatiliyor, aptal yerine konuyorsa biz isi gucu birakalim be soylu abi.

  bir de dis dunya anlamiyor demis. nasil anlasin adamlar? sen yillarca kol kola sogusle babam sogusle, sonra cik bunlar meczup. bunu sen kime nasil anlatiyorsun?
 • (bkz: gülen aslında iyi çocuk da çevresi kötü)
  inceden bunu işlemeye çalışıyorlar galiba.
 • offf çok baydı denilen konular. bu kadar gerizekalı ile yaşamak coğrafi kaderi ne de güzel açıklıyor yurdumun güzel suserleri. hayat yaşamak için güzel, sikilmek ve politikacılar tarafından salak görülmek için değil.
 • acik acik onun arkasinda bunu planlayabilecek ve planlayan birileri var demedigi icin anlamasi zor oluyor sanirim. bu kadar anlayisi kit insanlar, utanmadan baslik acip laf salatasi yapabiliyor. yarim birakilmis ve ne demek istendigi anlasilacagi dusunulmus bir cumle. ama sigirlari hesaba katmamis soyleyen.
 • uzaydayız herkesin kafası karışık tarzı bir açıklamadır.
 • yarım falan bırakılmamıştır. hükümetin klasik görünmez düşmana karşı korku üretme kitlesini radikalleştirme yöntemlerinden biridir. mal gibi 20 yıldır görünmez düşmanlara karşı savaşıyoruz. hep daha büyük bir bölüm sonu canavarı olduğuna inandırılıp hükümetin yanında durmaya zorlanıyoruz.

  mal asalak kitle ise hitlerden, mussolini’den, kenan evren’den ders almadan hala aynı masallara inanıyor.
 • yine show yine show. darbeyi kimin planladığını anlamayacak kadar aptal mıyız? nasıl ki darbeci diye 18 yaşını doldurmamış liseli öğrencileri hapse atıp darbeden sorumlu yaptıysanız abd'ye ve cia'ye kafa tutamadığınız için de 2 senedir fetö'nün iadesini istiyorsunuz. siz bu kafayla bir arpa boyu yol katedemezsiniz
 • yani bunun darbe olmadığını kendi iç hesaplaşmaları olduğunu herkes görebilirdi. görmek istemeyenler de biz kornalara basıp meydanlara indik darbe durdu zannetmeye devam edebilir.
 • zamanında fetöye övgüler düzen içişleri bakanı konuşmuş , bence de bırakın siz bu işi.