şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ooo bakıyorum bir kısım arkadaşın ağzını şapırtdatmış 'silin dört şampiyonluğu' falan.

milli takımın dünya 3.lüğünü de silelim mi beyler?
  • izleyince arif'e çalınan penaltıların gözlerimin önünden film şeridi gibi geçtiği videodur. ulan be.
  • hagi, popescu, filipescu, taffarel, capone gibi cemaatçiler sayesinde 2000 yılında şampiyon olduğumuz gerçeğini ortaya çıkarmış, resmi belge ve kanıtlara dayanan vaaz.
  • 1999'da savci nuh mete yüksel ilk olarak gülen iddianamesinde bundan söz etmisti. yeni bir olay degil ama video ilk defa ortaya cikti.
    kimse size ne yildizi geri verin diyor ya da diger sike davalariyla baglantili oldugunu söylüyor, 2000lerde böyle ise su an nasil oldugunu bir düsünün.

bir spor klubünün futbolcularinin, bir imamin yaninda bu sekilde vaaz dinlemesi normal mi? hadi o zamanlar terörle alakasi yoktu sorun degil diyelim. ancak kendinize sormaniz soru bu görüntüden rahatsiz olmuyor musunuz?
    takim tutmadigim halde bu görüntüler beni rahatsiz etti. bu futbolculara hayran olan o kadar genc vardi ki, sistematik olarak onlar da cemaate alindiysa? sonuc itibariyla bu videoyu gösterip genc beyinleri yikamak cok kolay idolün olan x bile hocamiza itaat ediyor diye...

savci nuh mete yüksel'in iddinamesinden, sene 1999. sonradan savcinin basina gelmedik kalmamistir.

"-spor dünyasını dahi ihmal etmeyen cemaat özellikle galatasaray futbol takımındaki aktiviteleri ile biliniyor. bu küçük örnek cemaatin politika bireylerinin, vizyonlarının genişliğini ve hedeflerinin derinliğini göstermektedir."

https://tr.wikipedia.org/wiki/gülen_davası
    https://tr.wikisource.org/…gülen_davası_iddianamesi

edit: su entry hayvani sekilde kötülendigine göre taraftar bu görüntüden memnun.
  • aklıma arif erdem başlığındaki şu yazıyı getirdi: (bkz: #18963236)

--- spoiler ---

bir cemaat okulunda yatılı kaldığım süre içerisinde en az 10 kere hakkında şu hikayeyi dinlediğim adam:

arif bigün hocaefendi*'nin huzuruna çıkmış. tam o sırada halıya takılmış yere düşmüş. hocaefendi de "arif burası ceza sahası değil" demiş.

--- spoiler ---

hani ''bizden aldığını bize mi satıyorsun lan'' der gibi. hahahahahahaha.
  • oldukça gerilimli bir atmosferde gerim gerim gerildiklerini ve "biz ne yapıyoruz lan bu siktiğimin hocasının yanında, nasıl düştük buraya" bakışları attıklarını gözlemlediğim vaaz.

liseden bir arkadaşımın zorlamasıyla gittiğim dinci bir vakfa ait iftar yemeğinde hissettiklerimin birebir aynısı gördüm yüzlerinde.
  • en komiği bunlar geçmişte de bilinirken "cemaatin fenerbahçe'yle ne işi olur" denildi ya, inanılmaz.
  • fethullah gülen - mehmet ağar - mesut yılmaz - haluk ulusoy - fatih terim

ne pis bi kadro varmış lan 97 senesinde galatasaray'da.
  • 35 yasinda bir futbolsever olarak gs nin 2000 lerdeki sampiyonluklarda bir gariplik yoktu demek yalan olur. biz bu heriflerin fetocu oldugunu pek tabi biliyorduk da feto nun bu kadar buyuk bir orospucocugu oldugunu bilmiyorduk. mehmet agar falan yapiyor bir seyler zannediyorduk.

yasi o yillara yetmeyen gs liler takimlarini korumak icin atip tutuyorlar ama inanilmaz seyler oluyordu o maclarda.

her neyse. olan olmus, gecen gecmis, giren girmis. en azindan bizim akil sagligimizin yerinde oldugu yillar sonra da olsa kanitlanmis oldu.

edit: hakaret etmeden entry giremeyen yazarlar var.

salon adami mode on: simdi arkadas o takimlari yenmediniz, cok kotu takimdiniz diyen oldu mu? olmadi. ne zipliyorsun o zaman? ben diyorum ki ligde inanilmaz isler dondu. simdi senin gibi ergenle ugrasamayacagim. takimini savunacaksin diye neredeyse feto yu savunacaksin. adam mit, ordu, meclis, basin, yargi dememis. ulkeyi icsavasin esigine getirmis, her yeri sikmis atmis. ama futbolda esit rekabete izin vermis. peki.

ha bu arada fb li degilim bjk liyim ve taraftarlik tarafim hic yoktur. tum sporlari seven ve iyi oynayanin kazanmasini isteyen.bir sporseverim. taraftarlik zehiriyle beyni sungere dönmüş arkadaslarin anlayamayacagi bir durum.

edit:

benim beynim tinerden yanmis kusura bakmayin. fetonun turkiyede bulasmadigi tek alan futbol. ben sahsen ikna oldum. gs li arkadaslardan ozur diliyorum.

edit 2: su sartlar altinda kanitin var mi diye sormak obamanin fetoyu iade etmek icin turkiyeden kanit istemesi gibi bir şey.
    kanitim yok. ben savci miyim? aklim var. yaptiklari yapacaklarinin temi ati olan bir adam butun bir takimi dizinin dibine oturtmus anlatiyor. bu videodan buyuk kanit mi olur?

edit: @awesomocracy sagolsun sayesinde butun kuufurleri temizledim. adam gibi bir sey yazalim diyoruz, klasik futbol izleyici profili hemen hakaretle girisiyor. kendimi tutamadim. o arkadaslar dahil herkesten ozur dilerim.
  • şimdiki kadro olsaydı, yanlışlıkla mason locasına gideceğinden sabri'nin katılamayacağı vaaz.