şükela:  tümü | bugün
 • bir kaç yıl önce açtığım fethullah gülen'in vaaz kürsüsünden kuran atması başlığını açtıktan sonra konuyu araştırırken farkettiğim dalgadır.

  şimdi efendim fethullah gülen'in meşhur bir salihli vaazı vardı. bu vaazda hocaefendi dine ve kuran'a yeteri kadar ehemmiyet vermediklerini söylediği cemaati paylıyordu. cemaat egeli olduğu için de anlayacakları dilden "siz bu kitaba zeytinlikleriniz kadar, tütün taban fiyatı kadar ehemmiyet vermediniz" falan diyordu. sonra da gaza gelip kuran'ı kürsüden atıyordu. "alın bunu alın" diyordu hatırladığım kadarı ile. daha sonra da "bu aziz kitap beni affetsin ama siz onu ayaklaırnızın da altına attınız" gibi bir şey diyordu. ben bunu cemaat evinde teypten dinlemiştim. abilerimiz de "işte hocaefendi kendini kaptırıyor, kendinden geçiyor. işte bu kadar duygu dolu" falan diye izah etmişlerdi. işte ben bu hususu sözlükte paylaşınca bir kaç tespih organizması beni yalancılıkla falan itham etti. ben de vaazı buldum ama baktım ki kuran atma kısmı yok. gerçi diğer kısımlar da dinlenince attığı ortaya çıkıyor ama o atma anını kesmişler. hatta kesildiği de belli. şimdi şurada 28:46'ya dikkat edin. bir kesilme anı var ve devamında "bu kitap beni affetsin" diye devam ediyor:

  http://www.kure.tv/…s-1979-salihli/80-bolum/102295/

  bitmedi. şimdi net bir ispat getiriyorum. şurada, 4:13'te "10 sene evvel bir hezeyan ve çılgınlıkla o benim elimden fırlayıp sizin sinelerinize" diye devam ediyor.

  http://www.dailymotion.com/…vaaz-gece0102_lifestyle

  ilk vaazın tarihi: 17 ağustos 1979
  ikinci vaazın tarihi: 24 haziran 1990

  yanılıyorsam söyleyin. sorusu olan?
 • ikinci vaaz 1990 yılında, ilk vaaz 1979 yılında. yani 11 yıl geçmiş. hoca efendi ikinci vaazında 10 yıl diyor dikkat edersen.

  tarzında yapılacak bir konuşma ile yeniden inkar edilecek olaydır.

  z.ö.g.e. : kesin birisi bu şekilde savunma yapacaktı erken davranayım dedim. n'oldu kurudunuz kaldınız dimi?
 • nurlara vesiledir.
  adamın elinden fırlayıp bilmem ahalinin sinesine düşen bi kutsal kitap sözkonusudur.
  kutsal kitabımız bu beyfendinin elinden demek ki can havliyle kaçmış,
  sine-i millete dönmüştür.
  nedeğn?
  niçün?
  bir bilinmezlik ki gel de açıkla..
 • bu adamlarla tartışırken dikkatli olmak gerektiğini gösteren sansürdür. dedikleri/yaptıkları bir şeyi söylersiniz, bunlar işlerine gelmiyorsa "yalan söylüyürsünn iftira ediyürsün" diye taarruza geçerler. sen eminsindir anlattığından. gözlerine sokmak için araştırırsın, bakarsın ki konuya dair kayıtları yok etmişler. bunu da bilip pişkin pişkin üste çıkmaya çalışırlar. benzeri bir şeyi bir defasında daha yaşamıştım. bu örnek vakada ise şükür ki açık bırakmışlar. tabi şimdi gelip konuşmaya yüzleri yok.
 • ekonomik kriz çıkmasın diye yapılmış olabilecek bir ince düşünce ürünü davranış
 • (bkz: #25798051)

  "münafığın alameti üçtür. konuştuğunda yalan söyler, sözünde durmaz, emanete hıyanet eder" var böyle bir hadis. ezberimden yazdım. şimdi kaynak maynak arayamam. merak eden bulur.
 • cemaat içinde 89 tl'lik gömlek giyip yakası bağrı açık gezmecilik hizbinin kurucularından kotari'nin eseridir!

  işte o sahne
 • işte parelel olduğunun kanıtı.
 • (bkz: #64194101)