şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ak parti hükümeti'nin başlatacağı büyük operasyonun finalinde abd'ye iletilmesi muhtemel resmi talep.

  ilk adım atılmış gibi; (bkz: erdoğan'ın gülen'i obama'ya şikayet etmesi)
 • yıllardır adam orda yaşıyor ve gelmek adına hiç bir imada bile bulunmamış. iade edilseydi 28 şubat sürecinde veya devamında edilirdi. demek ki amerika'da bulunmasını amerika'yı yönetenler de istiyor. ne de olsa ortadoğu'yu oradan yönetiyorlar. türkiye'yi de oradan yönetecek birilerini yanlarında bulundurmaları çok normal. ılımlı islammış da, dinler arası diyalogmuş da. siz bunları amerikalılara anlatın. türkiye artık bu laflara doydu.
 • hukukçu değilim ama şu kadarını biliyorum. birinin, ülkeye iadesi için bahsi geçen kişinin ülkesinde suç işlemiş ve/ya hüküm giymiş o da yoksa en azından bir davanın sanığı olmuş olması gerekir. bu şartlar yokken bir ülke, kendi vatandaşının diğer ülke tarafından sınırdışı edilip kendisine verilmesini talep edemez. bu durumda başlık kendi kendini çürütüyor zaten. hukukçu arkadaşlar yanlışım varsa ve düzeltirseniz sevinirim.

  edit: anlatım bozukluğu sebebiyle zorunlu edit
 • tayyip erdoğan'ın 25 şubat 2014 grup toplantısında "sokağa çıkamayacak, aynaya bakamayacak hale gelecekler" (http://youtu.be/zwccihdkkza) demesi ve obama görüşmesiylede baglantı kurarsak..neden olmasın dıyebiliriz.
 • buraya kadarmış.
  fethullah efendi ve aşıklarının zıplayabileceği yer buraya kadar...
  ananaslar, ihaleler, himmet adı altında söğüşlemeler, mütevelli adı altında safların parasını cukkalamalar buraya kadar.
  pensilvanya'ya çöreklenen haşhaşi başı için günler sayılı artık.
  sadece onun değil, aynı zamanda ona kul köle olan, doğan çocuğunun ismini bile ona sorup koyan, evleneceği kişiyi onun hazırlattığı katalogdan seçen, o emir vermese tuvalete dahi gitmeyen maklube beyinliler için de yolun sonu göründü.

  koçlarım benim...
 • ulusalcıların yaptığı rte'nin lahey'de yargılanması goygoyunun değişik bir versiyonu.

  elimizdeki verilere bakalım:

  1)fethullah gülen abd'de langley'deki dostlarımız denilen bir kitle tarafından korunuyor. sözlüğün çoğu bilmez, ama türkiye'de yakın tarihi araştıranlar aşağıdaki isme aşinadır:

  (bkz: graham fuller)

  (bkz: #39550555)

  2)the cemaat abd'de ziyadesiyle güçlü. muharrem ayında fbi karargahına aşure gönderebilecek kadar da abd'deki otoriteler ile pozitif bir ilişki geliştirmiş durumdalar.

  (bkz: fbi binasında 3500 kap aşure dağıtmak)

  3)karşımızdaki ülke, mısır veya sudan gibi gelişmemiş bir ülke değil. abd gibi bir ülkeden birisinin iadesini istiyorsanız elinizde "bağımsız" yargıya ait kararların olması gerekir. 17 aralık süreci sonrası ab ve abd'den yargının bağımsızlığı hakkında alınan ayarlardan sonra, hiçbir gelişmiş ülke türkiye'deki hukuk kararlarını artık dikkate almayacaktır.

  4)bu sabah ortaya çıkan obama-rte konuşması gibi goebbels'i kıskandıracak pr çalışmaları ile sonuca ulaşmanız zordur. zenci'nin dediği gibi obama üniversitede iken yanında kaldığı öz amcasının green card meselesini bile şahsi girişimler ile çözmüyor. obama'nın abd'deki bağımsız yargıya emir vererek, gülen'i iade edilmesini sağlamasını düşünmek çok naifçe olur.

  imkansız mıdır? hayır, eğer cemaat abd ile birçok konuda ters düşmeye başlarsa zaten rte'nin iade talebine gerek kalmadan türkiye'ye yollanacaktır. ancak abd'nin dış politikasına dönersek; gerek el kaideci selefi gruplara olan negatif bakış açısı, gerek ihvan'a karşı mesafeli duruşu hatırlanırsa, the cemaat gibi islami oluşumlara abd'nin sıcak bakması doğaldır. sonuçta the cemaat'in iran hakkında görüşü bile abd tarafından desteklenmesi için tek başına yeterli bir sebep.
 • ...