1. vaazın en hararetli yerinde atılan kurandır. bir satriani gitar için ne ise fethullah gülen de kuran için odur. sözüm organizatörlere! metalikayı, madonnayı, ne bilim plesiboyu falan getireceğinize hoca efendiyi getirin türksel kuruçeşmeye! bakın o zaman siz coşkuya!*
 2. "düşünme kendi aranda! biz senin yerine düşünürüz." lafı eşliğinde gerçekleşmiş olma ihtimali de vardır. ama münferit bir olaydır, pek takılmamak gerekir.
 3. hocanın 1979 yılında salihli vaazında gerçekleştirdiği atraksiyonudur. şimdi gardaşlar bana "ispat et, ne zaman yapmış?" gibi dönüşler oluyor. 15 seneyi geçiyor ben o kuran atma olayının geçtiği vaazı dinleyeli. aradım, buldum şimdi. başlığı açtıktan sonra "vaazı yok etmişlerdir, ilgili kısmı değiştirmişlerdir, şimdi iftiracı durumuna düşürebilirler" diye düşünmedim değil. zira işlerine gelmeyen kendi kayıtları ile oynamaları yapmadıkları şey değil. neyse hemen mevzumuza dönüyoruz. bana soranlara da yanıt olsun.

  aşağıdaki sayfadan vaazı indirip 29. dakikadan 32. dakikaya kadar dinleyin.
  http://tr.fgulen.com/content/view/14899/121/

  en az bir iki kişi dinleyip tanığım olur umarım. bu arada ben o vaazda gaza gelip "alın bunu alın bunu" diyerek attığını hatırlıyorum ama o kısma gerek yok. zira o üç dakikayı dinleyince anlayacaksınız.
 4. insan aklını, avına mızrağını fırlatan bir yerlinin görüntüleriyle bezenmiş hülyalara salan olaydır. (illa mızrak olmayabilir, sizin hayalgücünüze kalmış, önemli olan avlanmak için kullanılan bir silah olmasıdır)
 5. ses dalgalarını görüntü sinyallerine çevirebilen tekniği bulan bir türk mucit tarafından ortaya atılmış iddia. işbu kıymetli mucidimiz mevcut ses kaydını analiz edip kuran'ın yere atıldığı anı frekans spektrumundan ayrıştırarak holografik görüntü şekline getirebiliyor. halihazırda çalışmanın patent aşaması sürdüğünden kamuoyuna açıklanmıyor. (bkz: erke dönergeci)

  işte kitabın yere atıldığı o an:
  http://geekswithblogs.net/…se/images/voice_tone.gif

  vallahi komiksiniz, billahi komiksiniz.

  ve vallahi yazık, billahi yazık.

  edit: çevreden edindiğim teyitlere göre bu olay gerçekleşmiş. ben ihtimal vermemiştim. tepkim iddianın sunuluş şekline idi daha çok. kendi kendimi editlerim.