şükela:  tümü | bugün soru sor
  • baska gladyolarla karistirilmamasi gerek nitekim dindar bi gladyo iyi bir sey yani.
  • varliginin bir bombanin nerden ciktigi evin icinden kimlerin ciktigi ile nasil bir alakasi olabilir anlamadigim seydir. eger varsa vardir yoksa yoktur. konu ile alakasiz bir evden kimlerin ciktigi gosterilerek varligi veya yoklugu kanitlanamaz. kor degilseniz tabi. zaten sozluge gladyasu degilse de taraftarlarinin dolustugu aciktir.

    -gorunuse gore kotuleyen taraftarlar is basinda. ehe.
  • türkiye'de bütün devlet kurumlarında dibine kadar örgütlendikleri ve buralardaki mensuplarının hiçbir zaman "önce milletim, ülkem veya devletim" değil, her zaman "önce cemaatim" anlayışıyla çalıştıkları herkes tarafından aşikarken, hatta bu durum geçen yıl adalet bakanı'nın serzenişine dahi sebep olmuşken (önemli istihbaratın hükümetten önce cemaate aktarıldığı konusunda), şimdi bir de "yok öyle bir şey", "bize saldırıyorlar" falan diye feveran edilmesi karşındakini aptal yerine koymaktır düpedüz.

    bir de "akp sayesinde emniyet icinde organize oldukları" iddiası yanlıştır. daha 1983, 1984'lerde, mesela konya için konuşuyorum, konya'daki işlerini yürüten şirketin bürosundan referans alan herkesin p. kolejine kabul edildiği burada çok kimse tarafından söylenir. ha onlar şimdi amir, müdür olmuşlardır, ve akp sayesinde de bütün kilit noktaları almışlardır orası ayrı.
  • yargıtay onursal cumhuriyet başsavcısı olan vural savaş, geçtiğimiz gülerde telefonla katıldığı bir televizyon programında lafın özü olarak dönüp dolaşıp çok önemli bir cümle kurmuştur. "f tipi örgütlenme, kamuya sızıyor diyorlardı. biz inanmıyorduk tabi o zamanlar. sonradan farkettik. " işin bütün özü burada. görevlerinin başındayken ciddiye almayıp, görevlerinden emekli olduktan sonra işin farkına varanlar, en az f tipi örgüt militanları kadar suçludurlar. fettullahçı gladyo, henüz fettullah ve -çı iken müdahale etmeyenler bugün herkesten daha pişmandırlar.
  • türkiye'yi tamamen ele geçirmek isteyen ama buna güçlerinin yetmeyeceğinide bilen ve bu yüzden bu ergenekon komplosu ile olabildiğince düşman gördüklerine zarar vermeye çalışan vatan haini örgütlenme. evet hep solculara denen bu "vatan haini" suçlamasını kimse bu alçaklar kadar haketmiyor.