160 entry daha
  • 1999'da ankara emniyeti tarafından hazırlanmış raporlar var.
    (bkz: batı çalışma grubu fethullah gülen raporu)

2004 mgk'da kafaları ezilmeli, büyük tehlikeler, karşı hamleler yapılmalı diye çıkmış kararlar var.
    (bkz: 25 ağustos 2004 tarihli mgk kararları)

(bkz: necip hablemitoğlu)
    (bkz: uğur mumcu)
    (bkz: ahmet taner kışlalı)
    (bkz: nuh mete yüksel)
    (bkz: hanefi avcı)

kimler kimler uyarmadı ki, kimler kimler "bunlar terör örgütü" demedi ki?

12 eylül darbesiyle güç kazanmaya, tsk ve devlet içinde örgütlenmeye başladıkları biliniyor-du.
    90'larda artık bir tehlike oldukları ve niyetleri gözle görülür şekilde belliydi.
    90'ların sonunda ve 2000'lerin başında artık "bitirilmeleri gerektiği" ve "terör örgütü" oldukları da biliniyordu.

2003'te değiştirilen terörle mücadele kanunuyla birileri tarafından "korundular".
    sonra birileriyle kolkola yürüdüler filan falan...

bırak onu bunu, ben bile 2000'lerin başında lisede fetö terör örgütü diye dolaştım, bunların üyeleriyle kavgalar ettim.
    2010'ların başında daha bunlar kolkola yürürken, fetö terör örgütü diye tweet atmışım.

benim gördüğümü, bildiğimi bizzat kolkola yürüyenler mi bilmeyecek?
    hepsi de biliyordu, ne zaman çıkar çatışması başladı, ne zaman öküz öldü o zaman ortaklık bitti.

ortaklık bitti de hala adil yargılama yapılmıyor, hala tarafsız yargılama yok, hala hukuk özgürlüğü yok.

gün gelecek.
    elbet gelecek.
    nasıl kenan evren için 31 yıl sonra da olsa soruşturma açıldıysa, elbet onlar için de açılacak.
    nasıl geçtiğimiz yıl adının "sokak, köy, okul, kışla " gibi yerlerden sökülmesine-çıkarılmasına karar verildiyse aynısı bunların da başına gelecek.
    türk tarihinin kara bir lekesi olarak üzerleri çizilecek, adları silinecek.
    elbet o gün gelecek.

selam ve dua ile.
109 entry daha
hesabın var mı? giriş yap