*

şükela:  tümü | bugün
 • senegal polisi 'nin senegal halkina yaptiklarina sinirlenen senegallilerin uydurduklari slogan.
 • salınan dehşet duygusu nedeniyle sadece senegal'de atılabilecek bir slogan.
 • eskiden senegal mitinglerinde filan atılırdı bu slogan. sonraları unutulmuş biraz. ama sanırım sloganlar da ikinci bir hayatı hak ediyorlar.
 • tribünde "adam gibi adam recep tayyip erdoğan" pankartı bulundurabilen bir taraftar grubunun ağzına almaya utanması gereken slogan;

  (bkz: spora siyaset karıştırmak)

  (bkz: önceden yediğin hurmalar gelir kıçını tırmalar)
 • gençler selam... artık 2018 yılındayız ve özgürce fetullahın itleri piçleri falan diyebiliyoruz... ve kimse bizi yuhlamıyor o gün yuhlayanlar mecliste ve halkta hangi kesiminde olduğu belli neyse onlarda kandırıldı yaralarını sardı geçti :)

  börü adlı dizide 2018 ekranlarında fetullahın itleri ilk size saldıracak gibi replikler duyuyoruz . 2008e selam...

  10 senede ne değişti? bizde değişen bişey yok hala aynı şeyi bağırıyoruz, değişim açılım saçılım vs süreçlerine sahip kitle düşünsün...

  edit: 15 temmuzdan önce gezide atılan slogandı... hatta geziden öncede atılan slogandı, sizin için yeni bu slogan alışın.
 • birileri senelerce fetö'ye her istediklerini verirken bizler de bu sloganı haykırıyorduk gezi'de
 • börü’den de önce 15 temmuz’da meydanlarda duyulan bir slogandı.
 • en güzeli ruh temizliği için iktidarın bastırdığı 10. türkçe olimpiyatları hatıra parasını müzik kutusuna sallayıp, beraber yürüdük biz bu yollarda isimli parçayı dinlemektir.

  işin gerçeği fettullah itinin mobilize ekibi daha çok söyler böyle nefret söylemlerini. korkularından kulaklarına küpeyi takmış, ellerine nutuğu alıp kadıköy gibi yerlerde biraya alışmaya çalışmaktadırlar. uzaktan tanırsınız zaten. eski dost düşman olmaz.
 • gezi'de atılan sloganlardan biriydi, bilhassa inönü stadyumu çevresinde çeviklerle kalabalığın karşı karşıya gelişinde baya duymuştum bu sloganı. "imamın itleri yıldıramaz bizleri" şeklinde de söyleniyordu. üstünden beş yıl geçmiş ama baktım başlıkta çok az girdi var, tarihe not olarak yazmış olalım dedim.

  ilginç bir olgu bu sloganın çevik polisin içerisindeki bir grubun kalabalığı provoke etmesinden sonra ciddi anlamda artış göstermesiydi. hadi be oradan demeyin bunu detaylandıracağım ve kısmen kanıtlayacağım.

  şöyle ki çevik polis dolmabahçe caddesi üzerinden barikatları kaldıra kaldıra stadın olduğu tarafa doğru geliyordu ve duyuru yapmıştı: "biz çatışma aramıyoruz, stadın çevresinde toplanırsanız sorun yok aldığımız emir sizi başbakanlık ofisi'nden uzak tutmak."

  kalabalıkta bir grup "vakit kazanıp bize saldıracaklar" diye bağırmıştı ama umursanmamışlardı. fakat tüm barikatları kaldırıp tomayı tekrar ilerleyebilir hale getirince kalabalığın üstüne gerçekten de gaz kapsülleri atılmıştı, kimse başbakanlık ofisi tarafına doğru yönelmezken! böylece sakinleşen kalabalık tekrar hırçınlaşmıştı.

  işin ilginç yanı gezi tanıklığı isimli belgeselde, 8:50'den sonrasını izlerseniz çeviklerin kendi arasında kavga ettiğini görürsünüz. neden gaz atıyorsun diye kızıyor bir çevik polis diğerine zira gaz atmayacaklarına (başbakanlık ofisine yönelme olmadıkça) söz vermişlerdi. bu da ya amirinin talimatı olmadan kendi kafasına göre iş yapan beceriksiz bir çeviğin ya da başka bir ajandaya dayanarak (yangına benzin dökmek) hareket eden birinin faaliyeti demek oluyor. merak ediyorum gerçekten gezinin en başında ve dolmabahçe gösterilerinde aktif rol alan bu tarz çevik polisler şimdi ne yapıyor. kaçı fetö kapsamında görevinden atıldı ve hatta kaçı hapiste.
 • daha sonra fetö ile bir olup büyük turp beklediler. 30 mart 2014 yerel seçimlerinde kolkola yürüdüler.