şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: kandırıldık)

  edit: entry basa kaldi, ss alan varsa mutesekkir olurum. kacmis gebes
 • (bkz: ne istediniz de vermedik)
  bunu neden reise söylemiyorsun delikanlı?
 • fetö'nün yalanlarına asıl inananların kendileri olduğu halde yüzsüzlükte nirvana yapıp, siz fethullah gülen hoca efendi derken biz fetöye her daim fetö dediğimiz için, gezide fetönün piçleri diye slogan attığımız için darp edilip gözaltına alınan efsane nesile iftira atmış teröre yardım ve yataklık etmiş kişi beyanatıdır.
 • bazilari ulke yonetir ki bu ulke turkey kelimesi ile tanitilmayacaktir.
 • fetonun yalanlarına inanmayanların balon nesil olduğunu öğrenmemizi sağlayan hede.
 • sapla samanı birbirine katıp, gündem değiştirmeye çalışan başarısız bir trol beyanı.
  gerçekleri yazalım da gelecek nesiller doğruyu bilsin.
  gençler;
  ülkenin genel kurmay başkanı hapse atılırken bu davanın savcısı zat-ı şahaneleriydi.
  ülke parsel parsel satılırken bu kişiler belediye başkanıydı, parsel parsel satıp paraları koyacak yer bulamıyorlardı.
  ülke yangın yeriyken, gezi olayları varken eş zamanlı olan türkçe olimpiyatlarında "özledik, dön artık" diyenler bunlardı.
  bu ve daha niceleri için zaten internette milyonlarca bilgi bulabilirsiniz.
  dip not : buraya gelip sapla samanı karıştırma görevi edinen bu kişiler için (bkz: aktroll)
 • koyun nesildir. aslında onlar inanmıyorlardı. çünkü; düşünebilen insan birşeye inanır veya inanmaz. söz konusu topluluk; koyun olduğu için, baştaki ne düşünüyorsa, neye inanıyorsa, sorgulamadan ve düşünmeden hep ona inandı ve hala ona inanıyor. eh; baştaki de şu çağda benim gözümde herkes komando adayıdır kafasında olduğu için, ülkenin ahvali ortada.
 • efsane değillerdir, hain nesil olarak anılmaları gerekir.

  biz lise çağında arkadaşlarımızla fethullah'ın hain olduğunu söyleyip kavga ediyorsak, 14-15 yaşında gerçeği görüyorsak herkes görebilirdi. bile bile, isteye isteye, yalan olduğunu göre göre yanlarında bulundular. sırf menfaat için, çıkar için. "market kurarım gelir benden alırlar zengin olurum" dediler, "oğlumu bir yerlere yerleştirirler" dediler, "bir yerlere yerleşirim" dediler, "iş alırım, ihale alırım" dediler. asker liselerde, harp okullarında atatürkçü gençlere işkenceler yaptılar bunun adına da "islam için savaşıyoruz, bunlar dinsiz. bizim adamlarımız kalmalı orduda." dediler. işkence gören atatürkçü gençler ailelerinin yanında döndüğünde oğlunun vücudunu gören annenin gözyaşlarını "intikam" olarak gördüler. vatanseverleri hapishanelere atıp "vatan hainliği" ile suçladılar. bu sırada açılımı çıkarıp suriye'de ypg'nin peydah olmasına göz yumdular. türkiye'yi beka sorununa sürüklediler. kuzey ırak'taki pkk bölgelerine haber ulaştırıp eli kanlı köpekleri korudular. hendek operasyonları boyunca kendi askerimizi sabote ettiler, bazı f-16 ile kendi askerimizi taciz ettiler. en sonunda da 15 temmuz gününde vatandaşımızı katlettiler.

  bunlar gözüken kısımdır. kimse yalanlara inanmış değildir. yalanları göre göre göz yummuştur. kim ki fethullah ile aynı yolda yürümüşse bir kere, potansiyel teröristtir. dün çıkarı için fethullaha şerefini satanlar, yarın başka bir isme satar.

  şu an için türkiye fethullah ile mücadele etmeye çalışmaktadır. bunların içine karışmış askeri, polisi, hakimi, doktoru temizlenmeye başladı. "savcısı" kaldı. şu an için türkiye'nin geçiş döneminde olduğunu varsayarsak keskin hareketler yapmamak lazım. sabırla beklemek lazım. ama savcılar da yargılanacaklar, türk mahkemleri önüne çıkıp hesap verecekler. kaçışları mümkün değil.
 • efsane değil günümüz çomarları ile aynıdırlar.