şükela:  tümü | bugün
  • türlü türlü şeylerden tahrik olan insanlara verilen ad. çeşit çeşittir.
  • el,ayak,boyun,hatta damar fetişistleri gibi çeşitleri vardır.aşırı tapınma gibi bir durum söz konusudur.
    edit:boyun mu??hani nerde??arghhgghh
  • - ne iş yaparsınız?
    - fetişistim efendim..
    - nedir efendim o?
    - bir çeşit sapık.
    - anlıyorum, uzmanlığınız nedir?
    - efendim ben kulak burun bogaz fetişistiyim, ayrıca ayak üzerine çalışmalarım var.
    - ne kadar hoş!
    - öyledir..
  • *
    derste* * 3 kişi konuşmaktadır.
    ...* *
    x : eheahe o zaten saç fetişisti
    y : ehihea evet ya , iyi bi şey ama bu
    z : ...
    x : neyse ben yerime geçip test çözücem biraz gelirim sonra yine
    ....
    z : yaa bişi sorucam fetişist ne demekti?
    y : şimdi şöyle*
    z : hani bizim sınıfta faşocan* var ya onun gibi bişi mi yani fetişist o oluyo di mi?
    y : ...* ehehhea sen testini çöz hadi canım. faşocan da duymasın bu dediğini oldu mu?
  • hiç beklenmeyen kişilerde bile rastlanabilen, (kadın-erkek) herkeste (en az) bir tane bulunduğunu düşündüm "bir yerden, diğerlerinden daha fazla hoşlanma/etkilenme vb." durumu.
    şu ana kadar ayak, boyun, parmak, göbek ve popo fetişistlerine rastladım.
  • duyguları olan her insan için söylenebilen sıfat. kız, erkek herkes biraz fetişisttir, zira fetiş sadece objeler ile tahrik olabilmeyi ifade eder. bu kızlar için baby face, after shave, güçlü kollar ve kaslar iken, erkekler için kızıl saç, parfüm ve ince bir bel de olabilir.

fetişistlik, normal bir kadın ya da erkek vücudundan etkilenmenin ya da cinselliğin doğası olan sevgi-güven-haz üçgeninin önüne geçmiyorsa her iki taraf için de zevkli olabilecek şekilde yaşanabilir. seksi iç çamaşırları, temiz ve bakımlı bir vücut herkes için fetiş sayılabilir, bu sapıklık değildir.
  • fetişizm genelde normal dışı, sapkın eğilim olarak algılanıyor. bu algı da insanlarda obsesyon ve fetişizmi karıştırma eğilimine yol açıyor.

fetişist obsesif değildir. aksine farklı şeylerden zevk alabilen kişidir. tıpkı damak tadı gibi. bazı yemekleri seversin, bazılarını çok seversin, bazılarından haz etmezsin. tektipleşmeyi çok seven bir toplum olduğumuz için, farklı zevkleri de dışlıyoruz. özellikle cinsel zevklerse bunlar. bir insan her gün kahvaltıda mısır gevreği, öğlen salata ve akşam köfte yiyerek yaşayabilir mi? yaşar tabii ki, fakat damak tadı olan birisine göre ne gibi eksiklikleri olduğunu görebilyoruz değil mi?

fetişist kadının ve adamın en iyi ihtimalle sapık en kötü ihtimalle hastalıklı olarak adlandırıldığı bir toplumun içinden cılız bir ses yükselir: "fetişi olmayan insan sağlıklı değildir."

evet yahu, yalnızca tek tip yemek sevmek ne kadar saçma ise, cinsel olarak hiçbir zevke sahip olmamak da bir o kadar saçmadır. düşünsenize, penetrasyon dışında hiçbir şeyden zevk almayan bir insanı. hakikaten, bu mu normal?

beyaz ten, ayakkabı, boyun, ayak bileği, köprücük kemiği, sarı pubik tüyleri, asfiksiasyon, tasma, sadizm-mazoşizm... evet bunlara ve şu anda aklıma gelmeyen birçok şeye daha ayrı ayrı taparım. bazı kişileri tahrik eden şeylerden farklı şeyler beni tahrik ediyorsa, o kişiler nasıl kendilerini normal kabul edip beni sapık ilan edebilir? fetişizm obsesyona dönüşmediği sürece herhangi bir şekilde hastalık olarak nitelenemez.

-"benim de farklı zevklerim var ama ben fetişist falan değilim" diyenler var.
    evet, öylesin. istesen de istemesen de. o zevk sana özeldir ve herhangi bir şekilde içgüdülerinle doğrudan ilgili değildir. sadece senin hayat tecrübelerinin sana kazandırdığı bir zevktir. kendini öyle nitelemesen de fetişistsin. niteleme de zaten-sebebine aşağıda değineceğim-, fetişin öcü olmadığını bil yeter.

aynı ses bu sefer daha gür çıktı: "fetişsiz insan olmaz olsun!"
    herhangi bir fetişe sahip olmadığını iddia eden kişi ya önyargıları yüzünden bunu kendine itiraf edememiştir, ya onu daha keşfetmemiştir ya da hakikaten dünyanın en düz insanlarından birisidir.

peki niye bu kadar yaygara kopardım? fetişist tabirinin gereksiz olduğunu düşünüyorum, zira çoğumuz öyleyiz. bunu anlatmaya çalıştım biraz. ama daha çok fetişisti anormal olarak gören "düz"leri(bakın normal değil, düz) biraz rahatsız etmek istedim. işim bu benim de, rahatsızlık vermek. kinky günler dilerim.
  • havaların ısınması ile ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. güzel ellerin, ayakların daha çok gün yüzüne çıkma ihtimaline sevinsinler mi, sevinmesinler mi bilemez durumdalar.

malum, ülkede ayakları güzel kız bulmak çok zor, aslında sadece bizim ülkede değil genel olarak zor, hatta dünya genelinde taş gibi hatun oranı güzel ayak oranından fazladır. ayakları güzel olanlar da farkında değil zaten, bakmıyorlar ayaklarına, pedikür uğramıyor çoğuna. oje sürülmüyor, oysa çok güzel kızlar yerine, güzel ayakları tercih edecek adam çok.