şükela:  tümü | bugün
 • 2013'ten sonra uyandırılan tayyip erdoğan ve sonrasında yaşanan gelişmeler...

  devletin içine bu denli kök salmış, sınav sorularını çalıp binlerce birinci çıkartmış, kadroları adeta kendi tekeline almış, yıllarca devlet kadrolarında kendisinden olmayana yaşama şansı vermemiş, yaşama şansı bulanları da kumpas davalarıyla beraber tasfiye eden, bu amerikan gladyosu, dinci, gerici, siyasal islamcı, fethullahçı yapıyı..
  sorarım size ey ahali?
  din düşmanı olarak lanse edilmeden, halkı karşısına almadan hatta halkın desteğini alarak...tayyip erdoğan dışında kim bitirebilirdi? derin devletin tayyip erdoğan'ı kontrol altına alması tesadüf müdür?
 • değildir.
 • derin devlet epey bir geç uyandıysa demek.
  halbuki fetö'nün devlet içinde yapılandığından en başta rte ve akp'liler olmak üzere sağır sultanın bile haberi vardı. sadece bu yapının tehdit olarak kendilerine yöneleceğini düşünmemişlerdi.
 • burada yapılan en büyük yanlış cemaat'in rte'ye karşı tehdit oluşturduğu algısıdır. rte bir hiçbir şeydir. cemaat, türkiye cumhuriyetine karşı çok büyük bir tehditti. pkk'dan, ışid'ten, dhkp-c'den daha büyük bir tehdit.

  bunun sebebini anlamak için yarattıkları olağanüstü kadrolaşmaya bakmak gerekir. çalınan sınav soruları, yalnızca kendilerinden oluşan mülakat ekipleri, ele geçirilen devlet kadroları... bu yapının şu anda da devam ettiğini bir düşünün. 2013'te eğer süreç başlamasaydı 2017 yılında aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş bütün tersanelerine girilmiş ve memleket bilfiil işgal edilmiş olacaktı. ondan sonra da laik cumhuriyeti, sosyal devleti anca rüyamızda görürdük.

  tayyip erdoğan bir zavallı. herkes tarafından kandırılan bir garib. mantıklı düşünün, fetö ile mücadele rte'nin boyunu aşan bir iştir.
 • geçiniz...

  hangi ülkedeki derin devlet, bütün devlet kurumlarını ele geçirmeyi hedeflemiş bir yapının bu kadar
  büyüyüp, imparatorluk haline gelmesine göz yumumup, kendi altını oyar?

  zaten uzun yıllar önce derin devlet olmuş bir yapı ile hangi derin devlet mücadele edebilecek?
  ülkede kendilerine tehdit oluşturabilecek bütün herkesi pasifize etmişlerdi zaten.
 • polat alemdar mı yoksa.
 • kemal kılıçdaroğlu'nun kontrollü darbe iddiası bu konu ile ilgili olabilir.