şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: fethullahci)
  • (bkz: soz fetoda)
    edit: zamanin otesine geciren sevgili arkadaslari oteki entrylerime de beklerim..
  • beton atatürk bilmemnesi demek sevap, fakat kendisinin dile getirilmesinin ruh hastaligina isaret oldugunu ögreten kelime. vay be. samimiyetsiz alinganlar sizi.
  • feto satıcısı.
  • nedendir bilinmez(2005 öncesi enazından) türban eylemlerine katılmayan kişilerdir.

(bkz: #17832999)
  • kendini feto üzerinden tanımlı bi misyona adadığından insan olduğunu bile unutmuş olması muhtemeldir. insana ait ne varsa reddiyesidir. anti-kahraman bile değildir çünkü siliktir. kendisi değil içinde bulunduğu güruh büyük bir iddianın taşıyıcısıdır. bu durum kimilerine göre modern çağda bilime, sanata, kültüre, aydınlanmaya karşı yeni bir moğol istilası iken kimilerine göre de kuvveti kendinden menkul değil amerikan icazetli olduğundan moğollara hakarettir. ne var ki tarih insandan yanadır, reddiyesi ancak daha iyisine ulaştıracak bir ara aşamadır.
  • fethullahcı terör örgütünde terörist olarak geçimini sağlayan birey.
  • sözlükteki fetöcüler 15 temmuz sonrasında hesaplarını kapayıp inlerine çekilmişti. şimdi tekrar aktif hale getirmişler. demek ki yeni bir fesat var sırada.
  • herkesce bilindigi halde bazi kisi ve kurumlar icin bu ifadeyi kullanmak direk gg nedeni olmus. tarihceye bi bakim dedim, paso hepsi silinmis. dikkat edin yazarken.
  • amerika'da bu fetoculuk kavramı o kadar karmaşaya düşmüş ki, artık herkesin potansiyel bir feto mensubu olması söz konusu.
    hatta bu konuda yurt dışında hele ki amerikada deli kafa karıştıran söylemler ve 21 senedir tanıdığın can ciğer olduğun adamlar için böyle söylenmesi adamı resmen yaralıyor. adamı tanıyorum, kim olduğunu herkesten çok iyi biliyorum ama buralara yeni gelmiş bir kaç tane türk dallaması kalkıp, adamlara aklı selim ve ağır konuşuyor diye ağır fetocu bununla görüşme diye telkin veriyorlar. ha sktirin oradan aptal herifler. geldiğin bok çukurunun resmen kokusu ile geldiğin yeni hayatında adam kandırıyorsun! git türkiye'de etiketle komşunu akrabanı sana ihtiyacımız mı var?

fetocu olmak neyse bilmiyorum, ama amerika kıtasında hiç de yeni değil. türkiye'de belki son 4-5 senedir çok ciddi duydunuz. ama amerikada bu cemaat ile biz 20 sene önce tanıştık.
    buralarda fetocu tanımıyorum hiç görmediğim diyen adam sayısı azdır. ya kendini soyutlmamıştır, ya da amerikalının %99.9 olduğu topraklarda yaşıyordur. ama öyle türk sayısı da az hele ki bu sözlüğe gelip bunu okuyan adam kendini kandırır, türkiye özlemi olmayan adamın ne işi var burada?
    cemaat üyesi olan adamlar her yerdeler ve sen ben gibi yaşıyorlar. o yüzden kalkıp bu adamları camide veya namazda takkede görmezsin. yani oraya gitmeyeyim bunlardan uzak dururum demek aptallık.
    bu adam senin gibi karısını yanına alıp, arkadaşının evinde elinde şarabı, karısının döpiyesi altında gelip yemeklerini yiyip sohbet edip, şarap için kartvizit alışverişini yapıp, giderler. hele ki sen de iyi bir şirkette iyi bir konumda çalışıyorsan bu konuda sen direkt sivri sineği çeker gibi çekersin!

önceleri ufak ufak mesajlar müsaitsen sorum olacak sana iş ile ilgili demeler, sonra akşama 3-4 arkadaş biralamaya gidiyoruz gel demeler, senden laf almalar derken bir süre sonra sen niyeti anladığında uzaklaşırsın. ama onlarla bir iki takılman bile başkalaştırmaya bayılan türkler için hedef olmuşsundur artık! hatta bir keresinde yazdığım bir yazıdan sonra beni de sende mi ağabey? diyen bir kardeşime haddi bildirmiştim.

ya değerli arkadaşlar, amerika dediğiniz ülkede etiketçi yaşam zordur. etiket takmaya çalıştığınız adamlar, sizi yorarlar! çünkü ülke çok çeşitli ve kalabalık. mahvolursunuz bitmezler çünkü. siyahı, esmeri, çinlisi, fetocu, alevisi,erdoğanseveri, atatürkçüsü, kürdü, kızılderilisi ile adamı yorarlar. hepsinin çok etiketi vardır.
    o yüzden de bir süre sonra konuştuğun, görüştüğün insanlardan sadece bu etiketlerden uzaklaşmış olanları tercih eder, amerikanı küçültürsün. hem de minnacık olurlar.

amerikaya yeni göçen arkadaşlara bir nacizane tavsiyem olacaktır.
    burası türkiye değil, burada yeni geldiğiniz ülkenin kanunları veya insanları başkalaştırmaya kalktığınız çok yalnız kalırsınız ve etrafınızdaki anlamsız yalnızlık sizi ekstra yorar. bu işin fetocu erdoğancı solcu sağcı kısmı ile ilgilenmeden geldiğiniz bok çukurundaki kokudan temizlenip, arının! eminim ki bir süre sonra edindiğiniz dostlarınız ile kuşattığınız etiketten uzak hayat ile iyi ki bu işi yapmışım dersiniz. insanlar seçimlerinden ibarettir. bunu unutmayın.