şükela:  tümü | bugün
  • fethullah gülen taraftarlarının, gülen tarikatı akp ile ters düştükten sonra aldıkları ad.

geçmişte laik kesim fethullah gülen'e feto, fethullah gülen taraftarlarına da 'fetocu' derdi.

fetöcü ise gülen tarikatının bir terör örgütü ilan edilmesinin ardından 'fethullahçı terör örgütü' yani kısaca 'fetö' olarak anılmasının akabinde bu örgüte mensup kişiler şeklinde tanımlanmıştır.

yani fetocu ile fetöcü birbirine benzeyen ama tamamen aynı olmayan kavramlardır.
  • fetö kelimesini ağzına pelesenk etmiş. her fırsatta, kendisine karşı çıkan herkesi bu örgütle ilişkilendirmeye çalışan, fetö ile kafayı bozmuş kişilere verilen ad. bu kişiler de en az fetö destekçileri kadar fanatik ve yobazdır.
  • bir insan diğerine fetöcüsün sen diyorsa kesinlikle lafı söyleyenin geçmişinin araştırılması lazım. eminim ki eskinin fetoşçuları kendilerini aklamak için başkalarına suç atıyor.
    di mi lan fetoşçular
  • akp'lilerin, akp'liler dışında kalan herkese verdikleri isim.
    net.
  • bir ingilizce hocamız vardı derdi ki arkadaşlar kural basit; konuşurken aklınıza gelmeyen bir fiil varsa get koyun gitsin. o yerini bulur.

bu sıfat da siyaset için aynı görevi görüyor, kişinin oluşturduğu argümana karşı bir cevabın yoksa fetocu diye yapıştır gitsin.

(bkz: meral akşener)
    (bkz: abdüllatif şener)
    (bkz: kemal kılıçdaroğlu)
  • ekseriyetle uzak durulması gereken türk insanı modellerinden bir tanesi. bir de bunların sosyal demokrat versiyonları vardır. ve bunlarla arkadaşlık kuran insanlara da hiçbir zaman anlam veremedim. olaylar olmadan önce de bunlarla hiç bir ilişkim olmadı daha sonrasında da her zaman tiksindim ilk defa yazma gereği duydum.

etrafta o kadar çok çevresinde birileri hapse girmiş insan var ki hepsi de red ediyor fetö bağlantısını adam izmir'de feto'nun okullarından mezun olmuş, yıllarca onlara hizmet etmiş, ev vermiş, arsa vermiş, arazı hibe etmıiş yurtlara. ailesinden bir kişi hapiste yatmış ama neymiş bayloktanmış karşımıza gelip efendim şu suçsuz yere yattı sadece telefonunda by lock vardı diyo. kim suçsuz yere bir yıl yatar? biz de biliyoruz içinde yaşadığımız ülkenin ne kadar adaletsiz olduğunu da bunu kullanarak kendinizi temize çıkarmaya çalışmayın.

bir tane de değil bunlardan;

- feto'ya arsa bağışlamış bir doktor tanımam bilmem dedi ama hapis yattı.
    - daha dün biriyle rast geldim, ailesinden 2 kişi hapiste yatmış suçsuz olduklarını söylüyor bu olaylar olana kadar tayyip erdoğan’a oy atmış. şu an ki konuşmalarını görse herhalde yüce reis kendisinide hapise atar.
    -bir tanesi 23 yaşında savcı olmuştur. olaylar olduktan sonra mayıs ayında haberlerde gördüm atılmış meslekten kendisi sınıf arkadaşımdı verdiği karardan dolayı ondan utanç duyuyorum sokakta gördüm yüzüne de bakmadım. duyduğuma göre hala ilerde devlete işine geri dönmeyi bekliyor ve umut ediyormuş umarım böyle şeyler olmaz.

bir ikincisi türkiye'de hakkı ile emeğiyle bir yere gelen insanlar var. bu adamlar(totocular) bu kişileri görür görmez her türlü önyargıyla her türlü pisliği yapmaya çalışıyor o adamlarla arkadaş olmayın sizlerden rica ediyorum çalışkan, emektar, vazgeçmeyen arkadaşlarım.

yıllar sonra gördük ki sizin başarınız deneme sınavlarının arasında çıktığınız namazlar değil soruları çalmakmış milyonlarca insanın hayatı ile oynadınız .hala da en güzel yerlerde ve pozisyonlarda sizin çocuklarınız var ne dershanelere para harcadınız ne emek verdiniz , ne yediğiniz lokmalara. sizler hırsızsınız.

lütfen benim suçum yoktu diyenlere inanmayın. vardır tabii ki de boş yere hapis yatan ama devede kulak türkiye'nin kötü durumunu da kendilerinin yaptığı namussuzlukları kapatmak için kullanıyorlar.

burada devlete sorulması gereken soru;

-suçsuzsa niye içeri aldın?
    -suçlu ise neden bıraktın?

iş bu entry emektar insanlar için yazılmıştır. bunlarla arkadaşlık kuranlardan dahi uzak durun.