şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: cia)
  • bylock, hapse atılan binler, bir tarafta ise fetoyla zerre alakası olmayıp yanlızca mesleği pilot yada asker olduğu için derhal meslekten men edilip hapse atılanlar. hatta bu son saydıklarımın devlet kurumunda çalışan birinci dereceden yakınları dahi işten atılmıştır. bazılarının suçsuzluğu anlaşına kadar tutukluluk halleri yıllarca sürmüştür. benim çevremde kel alakasız pilot asker o kadar çok ki bu insanlar. hatta tek suçu kuleli askeri lisesi mezunu olup sonrasında müzik üzerine ihtisas yapan iki kişi tanıyorum. gençliğinin baharında, gayet entellektüel birikimi olan iki insan sırf kuleli askeri mezunu diye sabahın altısında evinin kapıları balyozla kırılmak suretiyle tutuklanıyor. evleri didik didik delik deşik aranıyor, kendileri dahil tüm aile üyelerinin banka hesapları ve bilgisayar telefonlarına el konulup inceleniyor. sanırsın biri piyanoyla öteki gitarla darbe yapmış. tutuklanıp işe gelemiyor olmalarını aileleri arayıp söylemişti. allahtan tekinin abisi dişli bir avukattıda 1 hafta tutuklu kaldıktan sonra suçsuz oldukları anlaşıldı. olsun psikolojileri sikip atıldı bu yüzden. öteki dünya diye bir şey varsa bu yüzdende hesap veremeyeceksiniz. eskiden öteki dünyaya inanmazdım. ama memleketin taaaa amına koyup, işsizlik tavan yapıp ekonomi sikilmişken altın saraylarda gününü gün edip bu kadar pişkin olunca, hala inşaat şirketlerinin cebini doldurma dertleri olunca suçsuz gibi yaşayıp yargılanmadan ölmeyecek olma ihtimalleri gerçekten hazmedilemiyor. tarih sizi affetmeyecek. çalmadan tiyatro oynamaz bizim ayılar.
  • maklube

tanım:aslen siirt yöresine ait meşhur bir yemek
  • orospu çocukları geliyor benim aklıma,yardım ve yataklık yapanlarla beraber.
  • menzil, süleymancılar gibi adını duyduğumuz ya da duymadığımız onlarca sosyal oluşum aklıma geliyor.

metö, setö diye istenirse elli sene yargılama yapılır gibi çünkü aşağı yukarı hepsinin yapılanması aynı.

aslında bu fetö ile ilgili yapılmış en güzel tespit recep tayyip erdoğan'a aittir;"altı ibadet ortası ticaret üstü ihanet"
    bu doğrultuda işlem yapılsaydı, belki aklıma menzil gelmezdi.
  • fetöcülerin nereye kaybolması sorunsalı aklıma geliyor. eskiden bin beş yüz metre mesafeden bir fetöcünün yaklaştığı fark edilebiliyordu. bu tipler buhar oldu uçtu. nerede bunlar.
  • fetöcülükle alakası olmamasına rağmen haksız yere işinden 3 ay uzaklaştırılan ama sonrasında işe geri iade edilen annem ve onun yaşadıkları. pazarda bile birilerinin kulağına gittiği için kendini onlara açıklama mecburiyetinde hissetmesi. sırf böyle bi damga üstümüzde kaldı diye (haksız bi karar olduğu anlaşılmasına rağmen) 2 ablamın da sınavı geçtiği halde mülakattan bu bahane ile elenmesi. ve şuan hatırlamak istemediğim bir sürü şey. halbuki ne gariptir fetöcü dedince aklıma “vatan haini” gelmesi gerekirken benim aklıma hakkına girilmiş, kurunun yanında yanan yaşlar geliyor.
  • en parlak dönemininde on birindeki türk futbolcuların fetoşun dizinin dibinde makbule kaşıklarken görüntüsü olan malum futbol kulübü aklıma gelmektedir. bütün övündükleri başarılar da bu döneme denk gelmektedir. tabii ki bu bir tesadüftür.
    not. ama bizim avrupa kupamız var diye zırlayacak arkadaşlar o da işin uhrevi boyutu, dualar falan..
  • rahatladıysanız gidin bir sigara tüttürün.
  • badem bıyıklı , kumaş pantalonlu , sinir bozucu bir özgüvene sahip ,temiz çocuk izlenimi vermeye çalışan yavşak guruptur . siyasal islam ideolojisinin en belirgin özeliklerini taşıyan namusuz hırsız tayfasıdır . lisedeyken bana musallat olan güruhtur , vakıf yurt sohbetlerinde “abiler” tarafından sisteme adapte edilmeye çalışılsam da , her namaz da ortadan kaybolup sıvışmam sonucu , benden bir sik olmayacağı kanısına varmış kişilerdir . ayna programın sunuculuğunu yapan bir sikik vardı , afrika’nın bir şehirinde pazarı dolaşırken , eline bir portakal alıp tanıtmış ve nasıl yediklerini göstermişti . aslında olay da o kadar basitti .