şükela:  tümü | bugün
  • ‘corona günlerinde fetöcüler’ başlığı açacaktım ama ne söylemek istediğimi tam anlamıyla ifade edemeyeceğini düşündüğüm için ‘fetöcülerin twitter gündemi’ diye açtım.

corona virüs’ün ülkemizin gündemine oturduğu şu günlerde fetöcüler bu gündemi değerlendirmeyi çok güzel başarıyorlar.

twitter’da hergün bir tag, hergün bir başlık açıyorlar.

ülke twitter’dan yönetiliyor olsaydı durum ne derece kötü olurdu düşünemiyorum. tam bir kaos!

boş işler müdürü olarak gün gün fetöcülerin twitter başlıklarını yazacağım bu başlık altına.

aynı zamanda onların hararetli savunucuları olan ‘fikir önderi!’ gastecilerinin yorumlarını da eklemeye çalışacağım.

kolay unutuyoruz birçok şeyi. bugün fetö’ye sarılanlar yarın ‘ben öyle bir şey demedim’ diyor. at izi it izine karışmış!

yoo hiç üşenmem evdeyim, vaktim çok.

o zaman hadi başlayalım!
  • 24.03.2020

#hantavirüs

önce hantavirüs nedir ona bakalım
    (bkz: #104076407)

haberin kaynağı (bkz: global times) isimli çin devletinin ingilizce yayın yapan haber sitesi.

yani eğer çin’in bilgisi dahilinde haberler yapılıyorsa bu haber için ‘skandal’ falan diyemeyiz. haber haberdir.

aklımın almadığı şey twitter’da özellikle fetullahçı kesimin bu haber üzerinden çin üzerine yoğun bir şekilde yapılan ‘ırkçı’ söylemleri köpürtüyor olmaları.

bugün çin’den alınan koronavirüs ilaçları 40 şehre dağıtıldı.

çin’den alınan koronavirüs ilaçları 40 şehre dağıtıldı

önce ilaçların parasını atatürk ödedi, diyerek yine atatürk üzerinden yoğun bir şekilde hükümete yönelik saldırılar başladı.

bunu hükümeti savunduğum için söylemiyorum. kullanılan argümanların kitleleri yönetebilecek ve kışkırtabilecek düzeyde olduğundan bahsediyorum.

dün sağlık bakanı fahrettin koca açıkladı, “öyle bir şey yok ilaçların parasını ödedik” dedi.

sağlık bakanı fahrettin koca 'kit paralarını atatürk ödedi' iddialarını yanıtladı

takıldığım nokta parasını kimin ödediği değil. bu argümanlar üzerinden fetö-akp çekişmesini izlemek komik oluyor.

ve ne yazık ki bu tartışmaya alet olanların çoğu da atatürkçü-kemalist aydın kesim dediklerimiz. konu akp-tayyip erdoğan düşmanlığı olduğunda fetullahçıların kullandığı argüman malesef atatürk.

herneyse...

konu nereden nereye geldi.

neden hantavirüs? 24 saat önce böyle bir virüsle ilgili bilgimiz yokken şuanda bu haber üzerinden çin ırkçılığı inanılmaz seviyede pompalanmaya başladı.

bu argümanı kullanıp çin’den ilaç geldiği gün çin düşmanlığı yaratan hesapların çoğunluğu cemaatçi tayfa.

ne kadar komik değil mi? ottan boktan konular üzerinden bile gündem yaratmaya çalışıyorlar.

emre uslu gibi tipler gazı veriyor diğerlerine de ateşlemek kalıyor.

bazı konuları köpürtmek için başka konuları malzeme yapmanın eminim sosyolojide ya da felsefede bir adı vardır.
    ya da kitleleri yönetmek üzerine tezler hazırlayanların bunlarla alakalı bilgileri vardır.

bir vatandaş olarak gözlemlediklerim sağlıklı gelmiyor.
  • 24.03.2020

coronaöldürmeden afşart

cezaevi cenazeeviolmasın

#siyasitutsaklaraözgürlük

son hashtag durumu özetler sanırım.
    cezaevinde hafif suçlarla yatan mahkumların sağlıkları umurunda değil bu insanların.

yine bu mahkumlar argüman olarak kullanılıp fetullahçı ve pkk’lıların tahliyesi ya da ceza indirimi isteniyor.

gördüğünüz gibi, bir önceki entry’de argüman atatürk’tü, buradaki argüman da cezaevindeki hafif suçlar işlemiş mahkumlar.

kişisel düşüncem, devlet cezaevlerinde corona salgınına karşı önlemler alacaktır.
    uzaktan fikir beyan etmek istemiyorum.
    cezaevlerinin durumunu bilmiyorum. zaten bu konuyla alakalı bilgim olmadığı için bir şey söyleyemem. hukukçu da değilim.

benim takıldığım konu başka.
    bölücü örgüt mensuplarının tahliyesi için ciddi bir çaba var. ben başlıkları veriyorum, sorgulamak size kalmış.
  • (bkz: hangi ayak)
  • suna varol ve kaç saat oldu ekibi %100 fetöye ait.
  • akpartililer atatürkle dalga geçmez. nefret etmez.

eğer bir hesap atatürk'ü ti'ye alıyor, alay edip küçük düşürüyorsa ve akpartili görünümündeyse bilinki fetöcüdür.

düşmanınımızı iyi tanımalıyız.

örneğin
  • (bkz: fetövirüs) bu daha tehlikeli.
  • evden çıkmayın hashtagını, sınırlar kapatılsın uçuşlar durdurulsun yaygarasını en önce yapan ve en ateşli savunucuları olan fetöcüleri gördükten sonra endişe etmeye başladım, bu karantina politikasını desteklerken.
  • ben bu pislikler yüzünden twitterdan soğudum. çok etkinler ve yırtık dondan çıkar gibi her yerden çıkabiliyorlar insanın önüne. organize bir şekilde çalışıyor, sağlı sollu ataklar ile adeta örümcek ağı gibi kaplıyorlar her yeri.