şükela:  tümü | bugün
  • bu aralar biçki dikiş, giyim kuşam mevzuları çok konuşulduğu için açma ihtiyacı hissettiğim başlıktır.
    düşünüyorum da... bu arkadaslar 15 yıldır yönetiyor. 15 yılda nice tecavüzcüler nice katiller sırf şık giyindiği için ceza indirimi aldı. bu giyim kuşam/kravat indirimi meselesi tüm halkımızı yaralasa da güç sahipleri kılını kıpırdatmadı bu konuda düzenleme yapılmadığı için çok sayıda alçak sapık indirimden yararlandı... sonra kendilerine yamuk yapan fetöcüler mahkemeye şık kıyafetlerle çıkmaya başlayınca bir anda tek tip elbise uygulaması akıllarına geldi... yine düşünmeden edemiyorum... belki de birilerinden intikam almaya uğraştıkları kadar 3 5 yaşındaki sabilere tecavüz edenlerin, gül gibi kadınlarımızı katledenlerin, hırsızın, yolsuzun kravatıyla uğraşsalardı bu memleket daha bir güzel olurdu.
    bir de özet mahiyetinde sormadan edemiyorum...
    fetöcülerin giydiği takım elbisenin, sizi, tecavüzcülerin giydiği takım elbise kadar rahatsız etmemesinin sebebi nedir?
    bir tecavüzcü bir darbeciden daha mı şereflidir?

peşin hükümlülere karşı peşin açıklamalar:

1. tek tip elbise uygulaması sadece fetöcüleri değil tüm "terör sanıklarını" kapsayan bir düzenleme şeklinde olsa da esas amacın fetö sanıkları olduğu aşikardır. ancak, bu zanlılardan bazılarının suçsuz olduğunun kanıtlanması durumunda bu aşağılayıcı kıyafetleri giymiş olmalarının verdiği psikolojik zararın nasıl giderileceği konusu göz ardı edilmektedir. hüküm giymemiş kişiye teröristler için biçilmiş kıyafetlerin giydirilmesi hangi hukuk anlayışında vardır? tek tip elbise uygulamasının yapılmayacağına dair anlaşma yapmış bir devlet olarak bir kanunla/kararname ile bu düzenlemeyi hangi hukuka uydurarak hayata geçireceğiz?

2. kravat indirimini biz yapmıyoruz, hakim yapıyor diyebilirsiniz ancak hakimler sizin koyduğunuz kuralları uygular.

3. fetö'ün de fetöcülerin de onlara istediği her şeyi verenlerin de canı cehenneme...
  • fetöcüler tulumu haketse de bu açıdan bakınca daha güzel kararlar düşünülebilir. örneğin kravatın iyi hal indirimi kazandırdığı bir durumda "hero" tişörtüyle gelene de "akıllanmamış itoglu it" bindirimi gibi.