şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: başlığı açan rans46 nickli yazar. tırsıp kaçmış.

ak parti karşıtlığı yapmak için "üzülen" siyasal laikçiler var. mantık belli: düşmanının düşmanı dostumdur.
  • girenlere üzülmediğim gibi asıl girmesi gerekenlerin rahat rahat dışarıda dolaşmalarına üzülüyorum.
  • babam darbeden bir hafta sonrasına kadar polis memuruydu. darbe gecesi de ankara emniyet müdürlüğünün yakınlarında görevdeydi. ankara emniyet müdürlüğü bombalandığı vakit de oradaydı. kendisi başpolisti ve sorumlu olduğu bir grup/ekip vardı. o gece ekibindeki çoğu polis göt korkusundan göreve gitmemelerine rağmen babam o gece evden bizle hellalleşerek çıkmış, görevine gitmişti. babam o gece orada ölseydi "15 temmuz şehidi" ilan edilecek, her yerde boy boy fotoğrafları asılacaktı. fakat babam darbe sonrasında bir hafta içinde fetö suçlamasıyla, vatan hainliği suçlamasıyla açığa alındı, 3 ay sonra da görevinden ihraç edildi.

babam emekliliğini doldurmuştu fakat görevden ihraç edildiği için emekliliği yandı. dava açtık, mahkeme babamın suçsuz olduğu kanaatine vardı ve babamın emekliliğini iade etti. yaklaşık 8 ay öncesine kadar gayet güzel bir şekilde yaşıyorduk fakat 8 ay önce gece saat 04:00 gibi babam gözaltına alındı ve aynı hafta içinde tutuklandı. babam 25 yıl bu devlete hizmet etti. fakat sonra boku bokuna terörist ilân edildi ve tutuklandı. siz de gelmiş fetö'den içeri girenlere acımayız diyorsunuz sanki ülkede hukuk doğru düzgün işliyormuş gibi. babam 8 aydır cezaevinde ve ilk mahkemesi daha bugün, 8 ay sonra yapılıyor. babamı tutuksuz yargılayabilirlerdi fakat onun yerine boku bokuna 8 aydır cezaevinde tutuyorlar. terörle mücadele böyle yapılmaz. her önüne gelen memuru açığa alarak, ihraç ederek, tutuklayarak terörle mücadele olmaz. insanların suçluluğunu ispat etmeden, kanıtlamadan insanları tutuklamak, ailelerinden alıkoymak bir hukuk devletinin yapacağı iş değildir. asıl teröristler şuan amerika'da krallar gibi yaşarken, devletin önemli yerlerinde görevlerine devam ederken, benim babamın onların yediği boklar yüzünden terörist ilan edilmesi, 8 aydır cezaevinde tutulması çok ağırıma gidiyor. emeği geçen herkese lanet olsun!

not: birçok destek mesajı geldi. hepinize desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. az önce babamın tahliye haberini aldık, şimdi de babamı almaya gidiyoruz. adalet yerini buldu, darısı suçsuz yere ceza çeken insanların başına.
  • "kandırıldık" "ne istedilerde vermedik" diyemedikleri için cezaevindeler. kesinlikle üzülmemek gerekir!
  • tabi ki üzülmüyorum. ancak alınanların veya ihraç edilenlerin hepsi fetö'cü değil. keza alınmayan da bir sürü fetö'cü var. dolayısıyla yarım adalet adalet değildir.
  • eğer ki gerçekten fetö'den girdiyse haklısın da dünyada idam edildikten sonra suçsuz olduğu anlaşılan kişiler varken senin böyle emin konuşman da bana bir garip geldi açıkçası ki rte bile at izi ile it izi karıştı demişken senin böyle emin emin konuşman çok acayip.
  • fetö'den ceza evine girenlerin hepsini fetöcü sanan mal değneklerinin düşünce yapısı. ohal süresince fetö ile alakası olmayan onlarca kişi görevden atıldı, içeriye alındı.

fetö olayı ilk başlayınca kamu kurumlarında amirlere "isim verin." baskısı yapıldı. kendi dairelerinde fetöcü olmadığını veya bilgisi olmadığını belirtenlere de "verin birkaç isim. suçsuzlarsa aklanırlar." denildi. bir takım orospu çocuğu amirler bu durumu fırsat bilip sevmediği veya aynı görüşü paylaşmadığı memurları fetöcü olarak bildirdiler. bu insanlar hâlâ dava için bekliyorlar. ohal süresince bir insana özellikle memura yapabileceğiniz en kötü şey: fetöcü olduğunu belirterek ihbar etmek.

bu da şurada bir yerde dursun. belki bazı malların gözünü açar:
    http://www.eminhaber.org/…tocu-diye-ihbar-etti.html

not: gerçekten fetö ile bağlantısı olup da içeri atılan şerefsizlere ben de gram üzülmüyorum. ülkede adalet düzgün tesis edilmediği için bu orospu çocuklarının yanında yüzlerce dürüst insan da yandı.

edit: başlığı açan yazarımsı caps alamadan kaçmış.
  • taş kalpliliktir, halden anlamazlıktır.

ben fetöcü olduğu için hapse girenlere gram üzülmem. bulundukları sadece bir cemaat değil silahlı, organize, karanlık bir suç örgütüdür. ama fetöden cezaevine giren bazı kişilere üzülürüm. kimdir bu bazıları:

-örgütle ilişkisi olmadığı halde iftiraya uğrayarak içeri girenlere;

-yıllar önce malum bankayı kullanıp sonra içeride üç beş kuruşu kaldığı için, yıllardır kapısın önünden geçmediği halde fetönün finansal destekçisi muamelesi yiyenlere;

-örgütle en ufak bağlantısı olmamasına rağmen örgütten biriyle tanıştığı için hapis yatanlara;

-akrabalarından birisi fetöcü olduğu için masum olmasına rağmen hapse girenlere;

-zamanında annesi babası dersaneye gönderdiği için içeri girenlere;

-komşusu bylock kullandığı için içeri girenlere;

-hükümetin aleyhine konuştuğu için içeri girenlere;

-ve bunun gibi saçma sapan sebeplerden yatan herkes için üzülürüm. umarım yakında bu şekilde haksızlığa uğrayanlar hapisten çıkarlar da aileleri bu perişanlıktan kurtulur.