şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2019 yılında ilk defa cumhurbaşkanı %50 + 1 ile seçilecek. ak parti'nin kitlesi belli. ancak karşısında parçalı bir %50 var. bu parçalı %50'yi birleştirebilecek tek parti belki de chp idi. ama chp içinde ulusalcı bir tayfa var. kullanıma tam açık değil.

    hepimizi bildiği gibi fetullahçıların bel bağladığı bir iyi parti ve meral akşener var. birileri kılıçdaroğlu'ya çok kötü bir oyun oynadı. kimi sahte kimi de suç olmayan belgeleri eline vererek bir yıpratma operasyonu yapıldı. bu durum cumhurbaşkanı'nın da işine geldi. şimdi chp'ye oy veren ama ölse ak parti'ye oy vermeyecek kitle hiç denenmemiş ve kimilerine göre de mağdur edilmiş akşener'e kayacak. 2019'a kadar yapılacak çalışmalarla chp'nin altını oyacaklar. bir yandan ak parti'deki memnuniyetsizler, bir yandan akşener'in bir kadın olması, bir yandan da başka unsurlar sebebiyle akşener'e yüklenilecek.

    burada kılıçdaroğlu adeta kullanıldı. bilmediği işlerin içine girdi. bana kalırsa kılıçdaroğlu kendisine bu belgeleri verenleri iyi değerlendirmeli. çünkü altını çevresindekiler oyuyor.