şükela:  tümü | bugün
 • tarihi bir hatırlayalım
  97'de kanlı mı geleceğiz yoksa kansız mı diyen bir erbakan ve tayfası var. askerler erbakan'a öfkeli çünkü irticacı denilen tipleri bir şekilde devlete sokuyor. erdoğan da o atmosferde gazı almış camiler, kışla minareler süngü derken hoopp 98'de alıyorlar içeri. ama o 94-98 arasında yaptığı belediye başkanlığında network'unu kurmuş bir kere. samanyolu tv'de başörtülü, fettullahcı bacılar ağlıyor bizi üniversiteye almıyorlar diye. ordu herhangi bir cemaatle ilişkisi olanı anında şutluyor. 30 ağustos'ta terfi alan paşaları ezbere bilip atılan subay astsubay sayısına oha dediğimiz yıllar.

  sene 1999 bir başka 'koalisyon' hükümeti iktidarda.
  memleket kaynıyor ama mhp dsp anap koalisyonun
  suriye'den apo'yu kaçırttığı, yunanistan'da barındırmadığı, rusya'da konaklatmadığı yıllar. ülke öcalan şurada, öcalan burada haberleri ile yıkılıyor. kafaya koymuş terörü bitirmişiz, terörist başını ezeceğimiz zamanı bekliyoruz.
  sayın öcalan'ı geç, s.a. öcalan diyenin silkildiği yıllar.
  15 şubat günü ecevit açıklamayı yapıyor. bölücü terör örgütü lideri apdullah öcalan türkiyededir. bütün ülkede bir sevinç. mit cia'nin desteği ile öcalan'ı paketleyip getirmiş. getirdi ama bayram değil seyran değil amerika niye böyle bir kıyak yaptı. gerçi o yıllarda iktidarda clinton var henüz 11 eylül olmamış. bizde seviyoruz abd'yi, clinton monica'yı yemiş ama helal diyoruz yakışıklı adam filan modundayız. aramız iyi abd ile avrupa ile. gerçi ab'liği ile sürtüşmeler oluyor ama 1 geri 2 ileri yanaşıyoruz ab'ye kıytır kıytır.

  ardından 99 depremleri ile ülke hakikaten sallanıyor orduevinde dansöz oynatıldığı için deprem olduğunu söylüyor cüppeli ahmet hoca.

  sene 2000 aylardan mayıs tayyip abd'ye gidiyor, yeni bir siyasi hareket için icazet alınıyor. fettullahçı ve dindar yayın kanallarında her gün tayyip övgüleri, vay duruşuna gurban, vay yürüyüşüne bak. abdullah gül'de ne datlı adam derken medyadaki tüm fettullahcılar erdoğan'ı halka bir çare olarak sunuyorlar. çok ilginç bir şekilde icazet alınmasından daha 1 yıl geçmeden zaten gelmekte olan ekonomik kriz siyasi krizle patlıyor. ecevit hükümeti kemal dervişi getiriyor ve acı reçeteyi halka sunuyor.. ammmaaaaa erdoğan siyasi yasaklı. kankası abdullah gül partiyi 14 ağustos 2001'de partiyi kuruyor. ecevit sağlık açısından ne hikmetse gün geçtikçe ağırlaşıyor ve bahçelinin isteği ile erken seçime gidiliyor
  ülke 3 kasım 2002 seçimlerine gittiğinde seçim barajı sayesinde tayyip %34 oyla %66 iktidar kazanıyor.

  2002'de tayyip ve gül'ün kazanmasına en çok sevinen kanal hangisi stv
  en çok yayın yapan gazete hangisi zaman,
  seçim gününe kadar tayyip övgülerini bitirmeyen gazetecilerin hepsi fetöcü,
  deniz baykal tayyip'in siyasi yasağının kalkmasını niye sağladı diye sorduğumuzda her ne hikmetse aklımıza baykal'ın red ettiği kaset geliyor. kaset kumpası yapan kim fetöcüler.
  fetö erdoğanı övüyor, erdoğan fetöyü besliyor ta ki iktidar kavgasına girişine kadar. bu arada krize girip dolar basan abd sayesinde gelişmekte akan milyar dolarlar tayyipgiller eliyle fetöcülere, teröristlere akıyor. sayın öcalanlardan tutun da dün apo'yu saklayamayan yunanistan'ın, bugün darbeci askerleri koruduğu yıllara geliyoruz ama akan para gözleri kör ediyor borçları ödeme vakti gelene kadar.

  şimdi tekrar soralım tayyip'i kim iktidar yaptı? halk mı yoksa fetö mü? fetö desteği çekildiğindeki halini görüyoruz şu an.
 • rte ; fetöcülerle ve küreselcilerle kolkola girip parti kurdu. sonra hepsini tek tek partiden kovup, milli bir çizgiye geçti.

  meral : ergenekon mağdurları, atatürkçü ve millyetçilerle parti kurdu. eğer seçilirse (ki hayal) hepsini tek tek kovacak ve fetöcü çizgisine dönecek.

  kimse kusura bakmasın da "dün kolkola değil miydiniz?" veya "ne istediniz de vermedik" diyecek ebleklerden değilim.

  adam fetö'yü duman etti ve ediyor mu? evet
  adam pkk 'yı duman etti ve ediyor mu? evet

  sikerim geçmişini. ben bugüne bakarım. en çok "tayyip fetö ile kolkola değil miydi?" cümlesini kullananlar fetöcülerin ta kendisi. tayyip 'e geçmişten dolayı düşman olup fetöcülerin ekmeğine yağ mı süreyim? yooo dostum yooo...
 • utanç müzelerinde sergilenmesi gereken tarih derslerinden olmuş.