şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fetönün memleketin kozmik odasına girmesini sağlayan, fetö sınavlarda hile yapıp devletin en kritik kurumlarına adamlarını yerleştirirken sessiz kalan, ve halen daha pensilvanyaya gidip fetönün elini öpmüş insanları milletvekili adayı yapan partidir.

  yani halen daha fetö üyelerini içinde barındıran, fetönün devlet yapılanmasına yardım eden partidir.

  aynı zamanda fetöye verilen teçhizatlar ve yetkiler sayesinde 15 temmuzda yüzlerce insanımızın şehit olmasına da sebep olan zihniyettir.

  terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanacaklardır.

  bu iş öyle yok kandırıldık, vay efendim boşluğumuza geldi falan gibi çocukça bahanelerle geçiştirilemeyecek kadar ciddi bir iştir.
 • ne istediler de vermedik diyenlerin partisidir.

  (bkz: parsel parsel)
 • sırf çıkarların çatışması sebebiyle fetö'yü vatan haini ilan ettikleri için şimdilerde kahramanlık taslayan parti.
 • atatürk'ün 1927 yılında ön gördüğü partidir.

  --- spoiler ---

  "efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , selçuklu ve osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık.

  çok değil yüzyıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki, bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir.

  ayrıca unutmayın ki, o gün geldiğinde , her bir taraf diğerini dinsizlikle ve vatan hainliği ile suçlamaktan geri kalmayacaktır."
  --- spoiler ---

  edit: baya bir mesaj geldi bu sözlerin atatürk'e ait olmadığına yönelik. kaynak aradım fakat hatrı sayılır bir şey çıkmadı. tam olarak bu cümlelerle anlatmasa da gençliğe hitabede söylediği şu sözlerle yukarıda yazdıklarımı kanıtlar nitelikte.

  --- spoiler ---

  bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
  --- spoiler ---
 • aktüel partilerin hepsidir.
  akp chp mhp hdp ve hatta iyi. hepsi yardım yataklık etmiştir. hepsi fetullah gülen’in elini öpmek için sıraya girmiş araya adamlar sokmaya çalışmıştır.
 • kronolojik sırayla

  (bkz: anap)*
  (bkz: dyp)*
  (bkz: refah)*
  (bkz: fazilet)*
  (bkz: dsp) fettoşun yurt dışı çıkışı
  (bkz: akp)*
 • partilerin bir kısım görüşmelerini yardım veya yataklık olarak isimlendiremeyiz.

  türkiye cumhuriyetinin hiç bir döneminde akp dönemi haricinde fetöye "kadro" verilmemiştir. türkiye cumhuriyetinin hiç bir döneminde "fetö" kritik noktalara getirilmemiştir.

  bir takım görüşmeler yapılmış olması fetöye yardım ve yataklık etmiş olmak değildir; fetöye 15 temmuz'u gerçekleştirecek gücü vermek, fetöye kozmik odaya girecek gücü vermek; işte bu yardımdır, yataklıktır, cia bağlantılı bir dış güce memleketi teslim etmektir.

  kimse kimseyi yemesin, kimse suçu dağıtmaya çalışmasın; bu vatana ihanettir, kıçınız başınız ayrı oynamasın, yavşaklık yapmayın.
 • herkesin aklina tek parti geliyor, ama bizim necip milletimiz halen iktidarda kalmalarina goz yumuyor. sebep? kandirilmislar. neyse ki 24 haziran yakin da, bundan sonra muhalefette kandirilacaklar.
 • tescilli bir teröristin ifadeleri ile genelkurmay başkanı terör örgütü liderliğinden tutuklanırken buna kronik asker düşmanlığı sebebiyle ağızlarının suyu akarak destek veren partidir. adamın hayatından 5 yılı ortağınız cia beslemesi örgütle beraber yediniz.
  sonra onu hapisten biz çıkarttık vs tatavası.
  geçiniz.