şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ulan hepiniz oradaydınız be hepiniz!

  hiç kıvırmayın sayın akp'li yalancı ve iki yüzlü arkadaşlarım. şu an sözlükte bayağı popüler olan bir arkadaş var kanını falan dağıtmaya başlamış sağa sola, bıraksın bu işleri! hadi biz yeriz ama kendine karşı samimi olsun bi zahmet ve şu soruya cevap versin "acaba 8-10 yıl önce de gülen bir teröristtir diyebiliyor muydu?" bunların ağ babaları gülen'in ellerini yalarken bu sinekler ne durumdaydı acaba? işiniz gücünüz riya hadi sıradan tipleri anlıyorum zaten mevzu onlar değil ama ya bu "okumuş" tiplerin riyası ne olacak? bunlar mı islam aydınlanmasını yaşatacak ya da bunlar mı tebliğ edecek bunlarla mı gelecek asr-ı saadet? hadi kardeşim hadi!

  bakın yazıyorum: şu memlekette sadece 2 kişi fetöye 90'larda bile sempati beslemedi (sayıları belki fazladır ama en belirgin bu iki kişi geliyor gözümün önüne) birisi şu fesli maraş dondurmacısı (soldakileri yazmıyorum onlar işin tabiatı gereği karşıydılar) diğeri de yaşar nuri öztürk idi. kamer genç, erbakan, muhsin yazıcıoğlu, devlet bahçeli, doğu perinçek falan bunları da ayrıca yazmıyorum onlarınki anlaşılabilir.

  be yalancı be ahlaksız herif! sen şimdi kalkıp "özledik dön artık bitsin bu hasret" zihniyetinden bir gecede böyle mi oldun? ne istedilerse veren tarafta olmadın mı hiç? acaba hiç dedin mi "aga bu işte bi iş var" bu devletin kadroları neden böyle tahsis edildi? kimlere edildi? 20-25 yıl boyunca kaçak göçek evlerde ne numaralar döndü bunu içine sindirdin de şimdi mi avazın çıktığı kadar devletçi kesildin başımıza? hadi ben küçükken solculuk oynardım fetö benim için her zaman nefret figürüydü, ya siz güzel kardeşim? siz okumuş sağcı, muhafazakar, kısmen milliyetçi kardeşim? siz o zamanlar da avazınız çıktığı kadar bağırdınız mı? ya da bağırmayı da bir kenara bırakalım, eyvallah kolay değil o işler. peki o zaman içinizden dahi olsa "karşı çıktınız mı?", küçük sosyal çevrenizde "ben onaylamıyorum" diyebildiniz mi? bu kadarcık bile duruş sergileyebildiniz mi?

  milleti kerizlemeye uğraşmayın, kendinizi kerizleyin sonra gelin burada alyuvar, akyuvar dağıtın.

  memlekete bak anasını satayım, tiyatro tiyatro!

  not: fetö teriminin sonradan türetildiğini biliyorum kast ettiğim "yıllar önce de bunlara karşı durabilmiş kişiler" idi.

  not: necip hablemitoğlu ismi önemli ayrıca belirtmek isterim, aşağıda yazan arkadaş hatırlattı.

  tek bir akpli bile yok başlık altında hahahahahah şu başlığa yazamamanın ezikliği bile ayrı bi komedi.
 • fetö demiyorduk da feto fetoş fettoş filan diyorduk hey gidi günler.

  ekleme: müridlerine de badem bıyık, cemaatçi, fetoşcular diyorduk. tabi biz dedik inanmadınız sonra kandırıldınız di mi yarım akıllılar? hahahaha
 • bunlardandır biri de benim. bir ortamda bu adamlar terör örgütü. gün gelecek bu adamların hepsi terör örgütü üyeliğinden ve yardım ve yataklıktan yargılanacak demiştim.
  bir de o dönemlerde fetö diye bir şey yoktu fetoş derdik
 • benim babam ta 1999'da bu adam cia ajanı dedi. dedi de noldu? neyi degiştirebildi? kim zikledi?
 • o kişi benim. hatta birçok kişiyle ilkokul mezunu, parası pulu olmayan sıradan bir adamın nasıl amerikada uzun yıllar yaşayabildiğini ciddi ciddi tartışmışlığım vardır.
 • 2007 yılında ucuz diye cemaat yurdunda kalıyordum. yurdun içinde internet kafe vardı. bir sitede doğrulama kodu (captcha) olarak feto denk gelmiş. etraftaki abilerin bakışlarına aldırış etmeden arkadaşla katıla katıla gülmüştük. hatta ekran görüntüsü falan almıştık, o dönem için büyük cesaret gerçekten.
 • feto degil, feto onunla birlikte yataga girenlerin icadidir. fetoş derdik biz, sevenleri de ayip oyle sey denir mi diye sekilden sekile girerdi. hey gidi gunler
 • aynı zamada, feto çuvalına doldurulan insanlara yapılan haksızlıklara da itiraz edebilme cesaretini gösteren kişilerdir.

  onlar bu ülkenin vicdanıdır.
 • akp'liler olmadığı kesin.

  partilerden üzerinden konuşmadan bence en belirgin ve devlete en elle tutulur uyarılar nurettin veren tarafından yapılmıştı. kamu görevlilerinden de sabri uzun, hanefi avcı, cevdet saral ve fethullahçılarla uğraştı diye başına gelenin haddi hesabı olmayan osman ak gibi isimler herkes hatta sol partiler bile sempati beslerlerken bu adamlar hakkındaki gerçekleri devletin resmi raporları ile iletmelerine rağmen dokunulmamıştı hiç.

  hele ki osman ak'ın haklı olduğunu tam 20 yıl sonra anlayan! devlet kendisine layık olduğu görevi teslim edip il emniyet müdürü yapmıştı.

  dolayısı ile siyasilerin içinde göte göt diyen ama işine geldiğinde stv'de boy göstermekten kaçınmadıkları, salt hükümet karşıtlığı üzerinden kimi zaman cemaatin ekmeğine yağ sürdükleri bariz bir gerçek. akp'yi saymıyorum bile.

  bu işin kahrını bürokratlar çekti. şimdi ise geç kalınmış vaziyette itibarları iade edilmeye çalışılıyor. tabi kafalarının içlerinde yine de''denize düşen yılana sarılır'' gibi bir mantık her zaman var.
 • (bkz: fetoş)