şükela:  tümü | bugün
 • fetö demiyorduk da feto fetoş fettoş filan diyorduk hey gidi günler.

  ekleme: müridlerine de badem bıyık, cemaatçi, fetoşcular diyorduk. tabi biz dedik inanmadınız sonra kandırıldınız di mi yarım akıllılar? hahahaha
 • feto degil, feto onunla birlikte yataga girenlerin icadidir. fetoş derdik biz, sevenleri de ayip oyle sey denir mi diye sekilden sekile girerdi. hey gidi gunler
 • benim babam ta 1999'da bu adam cia ajanı dedi. dedi de noldu? neyi degiştirebildi? kim zikledi?
 • "fetullah'ın piçleri yıldıramaz bizleri" derken gaz yiyenleri bu "millet" din düşmanı ilan etmişti. ekşi dahil ünlü platformlarda adama küfür eden en iyi ihtimalle para cezasıyla kurtuluyordu. belki ekşi'de oran daha düşüktür ama bugün çoğu sanal platformlarda en kral fetö düşmanı gözükmeye çalışanların %90'ı, dünün en kral cemaat saksocusuydu. bu adamın gazeteleri dergileri milyonları geçiyordu, kimse günah çıkarmaya çalışmasın, islam'da öyle bir şey yok :((

  ne fetullahı, ne onun saz arkadaşlarını, ne onu devlete yerleştirenleri, ne de vaktiyle onları alkışlayan halkı unutmayız... bir dönem gelir hesaplaşılır.
 • ulan hepiniz oradaydınız be hepiniz!

  hiç kıvırmayın sayın akp'li yalancı ve iki yüzlü arkadaşlarım. şu an sözlükte bayağı popüler olan bir arkadaş var kanını falan dağıtmaya başlamış sağa sola, bıraksın bu işleri! hadi biz yeriz ama kendine karşı samimi olsun bi zahmet ve şu soruya cevap versin "acaba 8-10 yıl önce de gülen bir teröristtir diyebiliyor muydu?" bunların ağ babaları gülen'in ellerini yalarken bu sinekler ne durumdaydı acaba? işiniz gücünüz riya hadi sıradan tipleri anlıyorum zaten mevzu onlar değil ama ya bu "okumuş" tiplerin riyası ne olacak? bunlar mı islam aydınlanmasını yaşatacak ya da bunlar mı tebliğ edecek bunlarla mı gelecek asr-ı saadet? hadi kardeşim hadi!

  bakın yazıyorum: şu memlekette sadece 2 kişi fetöye 90'larda bile sempati beslemedi (sayıları belki fazladır ama en belirgin bu iki kişi geliyor gözümün önüne) birisi şu fesli maraş dondurmacısı (soldakileri yazmıyorum onlar işin tabiatı gereği karşıydılar) diğeri de yaşar nuri öztürk idi. kamer genç, erbakan, muhsin yazıcıoğlu, devlet bahçeli, doğu perinçek falan bunları da ayrıca yazmıyorum onlarınki anlaşılabilir.

  be yalancı be ahlaksız herif! sen şimdi kalkıp "özledik dön artık bitsin bu hasret" zihniyetinden bir gecede böyle mi oldun? ne istedilerse veren tarafta olmadın mı hiç? acaba hiç dedin mi "aga bu işte bi iş var" bu devletin kadroları neden böyle tahsis edildi? kimlere edildi? 20-25 yıl boyunca kaçak göçek evlerde ne numaralar döndü bunu içine sindirdin de şimdi mi avazın çıktığı kadar devletçi kesildin başımıza? hadi ben küçükken solculuk oynardım fetö benim için her zaman nefret figürüydü, ya siz güzel kardeşim? siz okumuş sağcı, muhafazakar, kısmen milliyetçi kardeşim? siz o zamanlar da avazınız çıktığı kadar bağırdınız mı? ya da bağırmayı da bir kenara bırakalım, eyvallah kolay değil o işler. peki o zaman içinizden dahi olsa "karşı çıktınız mı?", küçük sosyal çevrenizde "ben onaylamıyorum" diyebildiniz mi? bu kadarcık bile duruş sergileyebildiniz mi?

  milleti kerizlemeye uğraşmayın, kendinizi kerizleyin sonra gelin burada alyuvar, akyuvar dağıtın.

  memlekete bak anasını satayım, tiyatro tiyatro!

  not: fetö teriminin sonradan türetildiğini biliyorum kast ettiğim "yıllar önce de bunlara karşı durabilmiş kişiler" idi.

  not: necip hablemitoğlu ismi önemli ayrıca belirtmek isterim, aşağıda yazan arkadaş hatırlattı.

  tek bir akpli bile yok başlık altında hahahahahah şu başlığa yazamamanın ezikliği bile ayrı bi komedi.
 • aralarında olduğum kişilerdir.

  yıllar önce fetoş'a "orospu çocuğu" dediğimizde dava edilmekle falan tehdit edilirdik, bugün de küfrettiğimizde davayla tehdit edildiğimiz başka orospu çocukları var, 5-10 seneye muhtemelen onlara da istediğimiz gibi sövebiliriz.

  halkımız geç uyanıyor malum.
 • üniversiteyi ilk kazandığımda bu şahsın cemaatine bağlı bir yurt beni aradı. buyrun bizde kalabilirsiniz dedi. telefonumu nereden aldınız dedim. ulan nereden aldınız? gittiğim dershane de farklı, sizle hiçbir alakam yok. geçiştirdiler. hayır dedim. asla. üniversiteyi kazandığım il çok küçük bir ildi. öğrenciler için barınma problemi vardı. ilk gittim otogarda baktım yine bunlar. ebleh bir gülümsemeyle gül, lokum, gül suyu falan uzatıyorlar öğrencilere. asla dedim. asla. telefonda bana bu yurtta geçici bir süre kalabileceğimi söyleyen babama da dedim. kolumu kesin yine de asla. asla baba, asla. babam da sevmiyordu ama işte çocuğunun kalacak yeri yok. şehirde yurt yok. zırt pırt telefon çalıyor. yurttan arıyorlar. yok diyorum yok, anlamıyorlar yok ulan. sonra sağlam bir laf yedi arayan adam, vazgeçti. vazgeçtiler aramaktan.

  ucuz bir otele gittim. kamyoncular kalıyor. duşlu mu duşsuz mu diye soruyor otel sahibi. öyle berbat bir otel. hava buz, kaloriferler çalışmıyor. üniversiteli bir arkadaş da buldum kendime. çocuk kafa biri. geyik yapıyoruz, bira içiyoruz. şairlerden, çavdar tarlası çocuklar kitabından (o aralar o kitabı okuyordum) hayattan, dünya sinemasından konuşuyoruz. konuşabiliyor... o ilk günler çok kötü bir boğaz iltihabı geçirdim. siktiğimin otelinde. acile gittim, serum verip antibiyotik yazdı doktor. ilk iğneyi vurulduğum gün bizim oteldeki oda arkadaşı aradı, çıktım ben dedi. nereye lan? cemaatin yurduna gitmiş. gel lan diyor, burası manyak sıcak, yemekler mis. ohhh! hayır dedim asla.

  bir ay zorluk çektim. tek başıma kaldım. bir de muhabbet kuşu aldım kendime. "sıcak" koydum adını. sonra mal değiliz sosyal adamız, bölümden kafa iki çocukla eve çıktık biz. o elemanı da son sınıfa doğru gördüm. yanında tuhaf bıyıklı sarı benizli biri vardı. kendisi de ona benzemiş. tıpatıp o olmuş. tek tipleşmiş. o kafa çocuk, o ağız dolusu gülen, gözleri parlayan jim carrey delisi eğlenceli çocuk gitmiş, yerine bambaşka biri gelmişti. ayak üstü muhabbet ettik. içiyor musun hala diye sordu kısık sesle laf arasında. elbette dedim. güldü, bırak dedi, güldük.

  aradan yıllar geçti.iş, güç aile hayatına karıştık. az evvel bu elemanın sınıf arkadaşlarından bir dostumla başka bir şehirde içiyoruz... laf lafı açtı. o elemanı sordum . fetöden görevden alınmış dedi.

  bir yudum daha içtim. tuzlu fıstığımdan bir kaç tane ağzıma atıp çiğnedim.

  asla demeyi bilin. asla!

  fetö demeyi bilin!

  edit: bu entry fetö(fethullah gülen) başlığına da yazılmıştır.
 • o kişi benim. hatta birçok kişiyle ilkokul mezunu, parası pulu olmayan sıradan bir adamın nasıl amerikada uzun yıllar yaşayabildiğini ciddi ciddi tartışmışlığım vardır.
 • necip hablemitoğlu demişti, bu yüzden faili meçhule kurban gitti. ruhu şad olsun.

  edit: imla
 • bunlardandır biri de benim. bir ortamda bu adamlar terör örgütü. gün gelecek bu adamların hepsi terör örgütü üyeliğinden ve yardım ve yataklıktan yargılanacak demiştim.
  bir de o dönemlerde fetö diye bir şey yoktu fetoş derdik