şükela:  tümü | bugün
  • tam hali: fetö'yü bize iade et, eğer etmezsen incirlikte ki amerikan askerleri noeli washington'da kutlar olan başlık

cumhurbaşkanı adayı ince'nin amasya mitinginde sarf ettiği talihsiz söz.

öncelikle bu sözün amacı çok kolay bir şekilde anlaşılabileceği üzere, milliyetçi tayfanın gazını almak. fakat günümüz konjonktüründe böyle bir fiili eyleme geçirmek, amiyane tabirle, yemez.

bir seçim stratejisi olaraj mantıklı bulduğumu belirteyim bu lafı, ama seçimi kazanmak kadar kazandıktan sonra sürdürebilmekte önemlidir iktidarlığı.

sayın ince, muhtemel bir cumhurbaşkanlığı döneminde sayısız eleştiriye maruz kalacak, ve en ufak açığı manşetlerden düşmeyecektir. muhtemel bir başkanlık döneminde kendisine: "neden hala kovmadınız amerikan askerlerini?" dendiğinde, maalesef, bir cevap veremeyecektir.
    bu yüzden nacizane tavsiyem, bu tür söylemlerden kaçınması olacaktır kendisinin.
    askerlerini kovarım dediğiniz devlet, maalesef üzücü olmakla beraber, ekonomimizi 1 ay da çökertme potansiyeline sahiptir şuan ki dönemde.
    link
    edit: yani şu entryden bana fetöcü demişler ya helal olsun. cidden sözlükte ki yaş sınırı arttırılmalı. bak dostum, sayın ince bunu yapamaz demiyorum, evet bu yapılabilir. ama amerika tıpış tıpış gittikten sonra bunun raconunu keser, yada anlayacağın dilden yazayım, götünden kan alırlar.
    ayrıca evet üzüldüm bu söze, çünki ben sizler gibi körü körüne desteklemem, desteklemedim bir kişiyi. yeri geldiğinde özeleştiri yapmalıyız ki başarıya ulaşalım.
    edit2: sevgili moron arkadaşlarım. fetönün iadesini kendisinden bizzat zarar görmüş birisi olarak ilk ben istiyorum. entry de bahsedilen mevzu incirlik üssünün kapatılmasının imkansız olması. zaten terörist olduğu ayan beyan kanıtlanabilecek bu şahıs diplomatik yollar ile iade edilmiyorsa türkiye'ye, kapatalım gitsin ülkeyi tamamen. kimse boş sıkmasın boş yere, he bi 'bonba' atalım incirliğe gitsinler.
    (bkz: ucunda taramalı olan bomba)
  • fettoşun itlerini üzen müjde.

gayette yapılabilir. bunu yapabilecek irade ince ‘de var. çünkü pervasız olmasını sağlayabilecek kadar dürüst.
  • amerikan piçi beyaz saray kaşarı islamcıları üzen söz. bunlar amerikan askerlerinin evlerine sağ salim dönmesi için dua eder ancak, başka da bir bok yiyemezler.
  • fetoşa o kadar sallayan devlet erkanının yapamadığı çıkışı yapmıştır. söylediği sözü icra edebilecek kabiliyette adam görmeyeli o kadar uzun zaman oldu ki, umarım cumhurbaşkanı olursun sayın ince.
  • “amariga”da hukuk yokmuş gibi konuşan “törkiş çomarlar” ve “amparyalist amarika” diye haykıran “ayyaş geziciler”in ortak noktası da bulunduğuna göre seçim kampanyası olarak her iki tarafın kullanması gereken ve kullanılan malzeme; aha da ortada.
    (ironiden anlamayan cahiller için tırnak içindekiler karşılıklı tarafların birbirine hitap şekilleridir. ironi olsun diye yazılmıştır.)
    yahu muharrem ince çocuk musun sen? %0,001 oy devşiririm diye ettiğin laflara bak. amerika öyle sıradan bir ülke mi ki sen geçmiş fetö iadesi olmazsa incirlik bilmem ne ile tehdit ediyorsun?
    amerika yargısı trump’ı yargılayan, apple’a, google-facebook’a cezalar yağdıran daha dün hakan atillaya boruyu sokan ve bunları sokarken de hukukun temel ilkelerinden sapmamaya özen gösteren bir ülke. sen ister inan ister inanma. tayyip erdoğan ve tayfası zannediyor musun ki fetö iadesi için dosyalar göndermedi? veya gönderdi de “amariga” işine gelmediği için vermiyor. gönderdikleri tüm belgeler “fıs”. suçu ispatlayacak delil olmadığı gibi belgeler de türkçe yollanmıştı. yani kendileri de biliyor bi b*k olmayacağını o belgelerden. üç-beş hamaset malzemesi çıkarıp erdoğan yoluna devam ediyor da sana ne oluyor? sen muharem ince misin muharrep incoğan mısın? ne bu kendini birilerine sevdireceğim diye abuk subuk muhabbetlere girmeler. geçen de mazot 1.5tl açıklaması yapıp olabildiğince eski ve absürt vaatlerden biriyle, eminim sandığına bir oy fazlasını katmışsındır. muharrem ince yolundan şaşma. saçmalama. elle tutulur mantıklı açıklamalar yap. gözünün yaşına bakmazlar.
    tanım: muharrem ince’nin seçim vaadi olarak kullandığı 1,5tl mazottan sonra en absürt 2. malzeme.
    insanlara bu böyle olacak şöyle olacak demek %5-10luk cahil kesimi etkilemeye yeter. o da sadece etki. kazanamazsın hepsini. insanlara anlat. neyin nasıl olacağını anlat. kartlarını ortaya aç ki etkilensin millet. boş vaatler bunlar. okula havuz yaptıracağım diyen ilkokuldaki çoçuk adaylarınki kadar boş.
  • sabah akşam hukuk diyen adam böyle bir beyanda bulunuyorsa, ben ne desem gg.
    işte bu yüzden her seçimi reis kazanıyor.
  • fethullah gülen gibi yeşil kartı çıkmayan, müthiş yeteneklidir davasına referansı amerikan istihbarat elemanından gelen biri için "ama amerika'da hukuk var yea:'(" ne kardeşim.

amerika teröristleri himaye ediyorsa, incirlik kapanır. bunu söyleyemedikçe zaten iş buralara geldi.

suriye olaylarının başında sen kafana göre silah dağıtıyorsun, pkk'ya işid bahanesiyle bize satmadığın silahı verdin, incirlik kapanıyor desek en azından bir anlamı olurdu.

kısaca çok doğru hamledir. ama amerikan yargısı :'( diye ağlayanlar amerikan yargısının amerikan devletine çalıştığını hatırlasalar iyi ederler. burada olay başka ülkede suç işlemiş bir örgütün başının abd'de olması.

bırakın müttefikliği düşman olmayan ülkeler bile hakkında dosya gidince bunu göz önüne alır ve ona göre adamı sınır dışı eder. amerika yapmaz dediğinizde olayı zaten hukuktan çıkıyor ve güç mücadelesine dönüyor.

amerika güçlü demekle mağlubiyeti kabul edecek insanlar atalarından utansın, dünya'nın her yerinde sömürgesi olan ingiltere'ye siktir çekerek türkiye cumhuriyeti kuruldu bu topraklarda.
  • omurgasız biatçılarla büyüyen bir nesil tabii ki ince'nin iddialarını "yemez" olarak görür. adam incirlik'e bomba atcam demiyor, kapatacağım diyor. amk evlatları ayasofya camii olacak dediklerinde 77 gün bayram yaparlar sonunda da bir sik olmaz, ince incirlik'i kapatırım diyince "yemez"... üzgünüm seni fetullahçı, gayet de kapanır incirlik ama iş o raddeye gelmez, size sik emdiren cemaat lideri hele bu topraklara postalansın ve konuşmaya başlasın, anlatsın iş arkadaşlarını, o zaman görürüz sizi.
  • fetöcülerin hoşuna gitmeyen seçim vaadi. hayırdır muharrem hoca'nın sizi affedeceğini falan mı sandınız? canım ya.

ciğeri beş para etmez sümüklü imamınıza selam söyleyin. onun devri bitti bu topraklarda. zombiye dönmüş müritlerinin de.
  • benzerini iron woman abladan da beklediğimiz açıklama. hadi ince bol keseden atıyor, bakalım sen ne diyeceksin?