şükela:  tümü | bugün
 • rixos oteller zincirinin sahibi, geçen hafta hürriyet gazetesinde yener süsoy ile iki gün üst üste tam sayfa gündeme oturan kişi.
 • rixos oteller zinciri ile birlikte fine groupturizm firmasi, sembol insaat firmasi gibi birçok firmanin da sahibi olan genç isadami..

  van çaldiran dogumludur.. kendi ifadesiyle, antalya'da dayilarinin halici dükkaninda çalisirken rehberlige baslamis, bu sirada tanistigi ruslar sayesinde tesadüflerin de yardimiyla kendini büyük yatirimlarin ortasinda bulmustur..

  hakkinda uyusturucu ticaretinden, kara para aklamaya; rus mafyasindan, fettullah gülen 'e kadar birçok dedikodu ve rivayet türetilmis olsa da bilinen tek sey son derece zeki ve basarili bir yatirimci oldugudur.. ukrayna'nin en güçlü insanlarindan biri olan renald ahmedov'la son derece iyi iliskiler içinde oldugu ve ilk yatirimi olan rixos belek'i onun sermayesiyle yaptigi bilinir. hatta daha sonra ayni kisinin sahibi oldugu shaktar donetsk ve metalorg takimlarina ait spor ve dinlenme tesislerini de onun firmalarindan biri olan sembol insaat yapmistir..

  daha sonra diger yatirimlari için baska yatirimcilar da bulmayi basarmis, bu sayede 4 yilda 4 rixos oteli tamamlamis, yurtdisinda da bir çok yatirim yapmistir.. su an en büyük projesi olan antalya belek' te 7 yildizli bir otel insaatina baslamistir.. bu otel tamamlandiginda dünyanin sayili otelleri arasina girecektir..

  hakkinda çikan dedikodular da elbette haklilik payi olabilir hatta büyük ihtimalle vardir. ancak yaptigi yatirimlarla ülke turizmine gerçekten büyük katki saglamis biridir. özellikle türk turizminin en büyük eksigi olan, zengin turist çekme konusunda katkisi inkar edilemez.. son yapacagi otelle dünyanin sayili zenginlerini ülkemize çekebilir..
 • yedi yildizli otel teknik olarak mumkun olmadigindan premium diye bir otel acan, eski sovyet ulkeleri liderleriyle sasirtici iliskilerde olan 32 yasinda 14 milyon dolara ucak alan bir adamdir... bir basari oykusu olmasini gonul ister ama pek de mumkun gorunmez goze, zira gozun yaninda bir de izan vardir... kendisi en son astana'da rixos acmistir, sangay beslisinin toplantisi sirasinda...
 • 20 eylül 2005 - antalya ticaret ve sanayi odası meclis toplantısı
  fettah tamince: herşey dahil sisteminin uygulandığı otellerin yüzde 90'ı, katkı maddesi koyup müşteriye sahte içki içiriyor.

  6 ekim 2005
  antalya tarım il müdürlüğü ekiplerinin son 10 günde yaptıkları denetimlerde, 5 bin 111 şişe kaçak içki ele geçirildi. kaçak içkilerin yarısına yakını, otelcileri "kaçak içki'kullanmakla suçlayan fettah tamince'nin sahibi oluğu rixos otelleri'nde bulundu. ekiplerin otellere yaptığı baskınlarda 5 bin 111 şişe kaçak içki ele geçirildi. bulunan içkilerin 2 bin 270'i ise fettah tamince'nin sahibi olduğu, beldibi, tekirova ve belek'teki rixos otellerinden alındı..

  (bkz: iğneyi başkasına çuvaldızı kendine batır)
 • "larapark'la ilgili tahsisin iptal haberini sabah'tan öğrenen rixos otellerinin sahibi fettah tamince, "yargıya karşı boynumuz kıldan ince. ben bir projeye talmip oldum ama bu projeye hukuk farklı, kamuoyu farklı, siyasi partiler farklı bakıyor olabilir. şu noktada herkese hayırlı olsun demekten başka yapacak birşey yok. benim yapacak çok işim var, larapark'a takılıp kalmam" dedi. moskova'da bulunduğunu eksi 20 derece soğukta proje peşinde koştuğunu dile getiren tamince sözlerine şöyle devam etti: "larapark bana yapılan bir lütuf filan değil. bana çalışan milyarlarca dolarlık bir tesis, elektrik santrali verildi de ben fatura kesip para toplayacak değildim." "

  -20 derecede proje pesinde kosuyormus, hakkinda cok ama cok üzülünen ve endiselenen adam. bere, eldiven yolliyalim bari bir kampanyayla. (bkz: su an agliyorum biliyor musun)
 • nazarbayevin bodrum rixosta kalmasının akabinde petkimin yeni sahiplerinden olduğu iddiaları tavana vuran otel sahibi
 • cumhurbaşakanımıza yatını ödünç veren hayır sever iş adamı ne tesadüf başbakanımız da rixos otellerini tercih ediyor.
 • sungate port royal i satın alıp rixos grubuna katan süper yetenekli iş adamı.