şükela:  tümü | bugün
  • said nursi 'nin hocası fethullah ile aynı adı taşımak için mahkeme kararıyla adını değiştiren fethullah gülen'in 80'ler öncesindeki kimliği..
  • (bkz: feth club)
  • anlamadığım bir şey var;
    benim bildiğim ömer seyfettin ve arkadaşlarının başlattığı türkçede yenileşme hareketine göre (ki hala caridir bu) türkçe'de osmanlıdan kalan isimler ve tamlamalar; okunuşlarına göre yazılır. herkes muhammed ismine muhammet demiyor mu? hatta nüfuslara bile böyle geçti. mahmut, murat, ahmet... daha bir sürü isim var...

(ara: lafın tamamı)

tanım: fethullah gülen adlı bir insan varsa onun isminin okunuşu olması kuvvetle muhtemel kelime grubu...
  • (bkz: gülen adam)
  • artık hocaefendinin resmi açıklamalarında da kullanılan isim yazım şekli:

http://tr.fgulen.com/content/view/21847/126/

alıntı:
    -----------------------------------------
    "müvekkilim 01 mart 2001 tarihli radikal gazetesinde 8. sayfada yayınlanan yazıda, cemaat kelimesinin daha ziyade dini topluluklar için kullanıldığını, oysa kendisinin hizmet fikriyle yola çıktığını, farklı düşünceden insanlarla diyalogda bulunduğunu, insanları iyiye ve doğruya teşvik ettiğini, dolayısıyla her hangi bir hareketin veya dini cemaatin lideri olmadığını belirtmiştir.
    doğru bilgilendirilmesi bakımından kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

fetullah gülen vekili
    av. orhan erdemli

*: fethullah gülen hocaefendi'nin ismi, resmî nüfus kaydında "fetullah" olarak geçmektedir."
    -----------------------------------------
  • her yerde örgütlü olan , devleti elinde tutan sistemin ta kendisidir . vakti zamanında amerikanın suyunu içmek haram diyordu şimdi ise abd ,nin orta doğudaki en büyük adamı. askeriyede vaaz verebilecek kadar sistemin adamı. benim büyüdüğüm şehir eşrefpaşadan çıkma birisidir. yalan olan dinin en büyük yalancısı. her yerde büyük bir örgütlenmesi olduğundan dolayı mahallede pilav günü altın günü ve sohbet günü olarak geçen toplantılarda mahalle kadınlarının beynini yıkayan hatta ve hatta içinde ablamda bunlardan birisidir. en güzel örgütlenme taktiği ise allahın cematleri koruduğu ve onlarla hareket edenin cennette olacakları yalanıdır.yakında cennetten parayla yer kiralamaya başlarlar ortaçağ kilisesindeki yalancı papazlar gibi, ki zaten bu kadar parayla da satın alabilirlerde cenneti. dinde bedduanın günah olmasına rağmen hiç kimsenin aklına gelemeyecek şekilde ilginç beddua eden birisidir. doğuda şeriatı yayarak türkiye ,yi tamamen kontrolü altına almak isteyen şahıstır . batıda tamamlanmış şeriatın fitillenmesi doğuya bağlı. para olmadan sana su vermez . her şey elindedir eğitim sağlık vs vs. * ağlayan adamların başında bulunur kendisi.
    http://youtu.be/kegf6k_mr-s
  • son olarak gezi park olayları ile ilgili yaptığı açıklamanın içinden bir bölüm aktarmak isterim;

"niye vuruyorlar? niye öldürüyorlar? niye zayiata sebebiyet veriyorlar? ne günahı var o masum insanların ki camlarını kırıyorlar; molotof kokteyli atıyorlar yurtlara, pansiyonlara, evlere, okullara, üniversitelere, hatta banka şubelerine!..."

bütün konuşmayı okudum fakat hepsine değinmek isterdim ama işim gücüm olduğundan şöyle bir şey aktaracağım sadece:

maddiyattan başka hiç bir şey yok şu bölümde. şu kısıma bittim "hatta banka şubelerine!" --hatta-- durum o kadar kötü müslümanlar banka şubeleri yani. adamcağızın içi en çok orada sızlamış sanırım, banka şubelerine atılan molotoflarda. ki öyle molotoflarda yok bir kaç yer de gene egemen gücün provokatörleriydi.

ayrıca bir de şöyle bir şey var bugün verilen tbb verilerine göre "2 kişi yaşamını yitirdi, 47'si ağır olmak üzere 4 bin 355 kişi yaralandı..."

sizin banka şubelerinizden daha önemli şeyler de var bu ülkede...
  • taksim olayları ile ilgili açıklamalarda bulunmuş kişidir. bu açıklamaları hangi sıfatla yaptığı merak edilmektedir. gazeteci, siyasetçi, sosyolog, diyanet işleri başkanı vs. sıfatı nedir?