şükela:  tümü | bugün
  • phoenix tarafından "ıslak bölgeler" adıyla türkçesi piyasaya sürülmüş pop ve çoksatan kitap. seksi ve beden organlarını mühim bulanlar ama poptaki müstehzi zekadan hoşlananlar kontrol edebilir.
  • charlotte roche'un kadin kukusunu anlatan edebi saheseri.
  • bugünlerde alman cumhurbaşkanına yaptığı "ahlaksız teklif" ile gündemde olan charlotte roche'nin romanı. romanda kadın bedeninin hijyenik sunumuna itiraz eden roche, bunu yaparken sık sık insan midesinin tahammül sınırlarını aşıyor. türkçeye bülent özçelik tarafından çevrilen roman, 2009 yılında phoenix yayınevi tarafından yayınlandı.
    kitapta roche iğrenç denebilecek hikayeler anlatsa da, kitap güzellik fetişizmine bir isyan olarak değerlendiriliyor ve bence okunmayı hakediyor.
  • altyazısına acil ihtiyacımızın olduğu filmdir. türkiyede asla yayınlanmaz bana bile ağır geldi. altyazı konusunda yardımcı olan arkadaşa şimdiden teşekkürler.
  • sirf pizza sahnesi icin bile besyuz tane odulu hakeden bir film. abartiyorum tabi baya absurd bir film.
  • ilk yorum dunyada sadece almanlar bunun filmini yapabilirdi. traileri :

https://www.youtube.com/watch?v=aoi4ccrhwzq
  • doğallık ile iğrençlik arasındaki sınırı aşmış genç bir kadının hikayesini anlatan kitap. kitabı kadar filmi de etkileyici. şurası da ekstrem kaçar bu sahneyi de koymayalım dememiş adamlar. beğenerek okudum ve izledim. sadece kitaptaki hemşire kız ve adam arasındaki olaya daha sadık kalınmasını isterdim.
  • filmini midesi zayıf olan insanların izlememesi gereken hede.

--- spoiler ---

zaten jiletle ilgili hiç hoş olmayan anılarım var. film sayesinde iyice tırsmaya başladım.

--- spoiler ---
  • rahatsız edici, mide bulandırıcı ve aynı zamanda (gariptir) sürükleyici bir film. esas kızımızın da iğrenç olduğu kadar sevimli bir tarafı olduğunu söylemek isterim.

daha önce söylenmiş ama uyarıyı tekrar etmekte fayda var; hassas midesi olanlar, kan revan vb. kaldıramayanlar uzak dursun.