şükela:  tümü | bugün
 • feuerengel eylül 1997 de, kuzey almanya daki hurricane festivalinde, rammstein ın gösterisi sırasında kuruldu. boris orada backliner olarak çalışıyordu ve rammstein'ın performansından çok etkilendi. böylece rammstein'ın cover grubu feuerengel'i kurdu. bugün feuerengel dünyanın en büyük rammstein cover grubu- kahramanlarının müziğini çalmak ve 'yaşamak' isteyen bir grup rammstein hayranı. insanların olumlu tepkisi, feuerengel'in şovlarını ve müziklerini mükemmelleştirmeleri ve şimdiki gibi orijinaline olabildiğince yakın olması adına daha çok çalışmaları için yeterli bir dürtüydü. bu şovlar; orijinal kıyafetler, alev atıcılar, yanan ceket, ateşli yay ve patlamalar gibi bazı hileler kullanılarak gerçeğine olabildiğince yakın yapılmaya çalışıyor! 24 ağustos 1998'de berlin'de, çifte platinium ve altın ödülleri sırasında gruba, rammstein ve konukları önünde çalma onuru verildiğinde en büyün övgü rammstein'ın kendisinden geldi.-bir cover grubunun elde edebileceği en büyük başarı. 4 yıl boyunca feuerengel, almanya'da, luksemburg'da, hollanda'da büyük festivallerde çaldı ve hollanda'da büyük clublarda neredeyse tamamında biletlerin tükendiği gösteriler yaptı. grubu, rammstein'ın kazandığı ödülleri ellerinden almak için kurup kurmadıkları da soruldu ama bunu şiddetle yalanladılar. her biri büyük rammstein fanları ve sadece en sevdikleri müziği çalarak eğlenmek ve 90 dakikalığına da olsa ramms+ein olan tuhaf hayatı yaşamak isteyen insanlar.

  (bkz: 25 mart 2005 feuerengel istanbul konseri)
 • sıcak kanlı insanlardan oluşan rammstein cover grubu.hemen kaynaştık,biralarını içtik canlı performansları ile koptuk.gene gelsinler gene giderim
 • özellikle moskau çalarken sari ablanin bi yeri kaçirmasi üzerine daha da alevlenen tepkiler "karaoke, karaokeeeee" çigirtilarina olanak vermistir. bi arkadasimin iddaasi üzerine mtv ödüllerinde gibi sarkilar alttan çalarken elemanlar da üzerine çalmislardir. ama çok güzel bi konser olmustur, o ayridir.
 • yaptiklari seyin coverla yakindan uzaktan alakasi olmayan, daha cok yetenek yarismalarinda "aaa ne kadar cok benziyo ayni sölüyo di mi" insanlarini cagristiran rammstein taklidi grup...
 • 15 ekim 2005 de tekrar balansda konser verecek olan rammstein cover band.bu sefer anket yaptırıp playlisti bize hazırlatacaklar.
 • 24 kasım 2007 de studio live'da konsere gelecek gruptur. konser tarihi ve yeri kendi sitelerinde de yayınlandığı için bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.
 • 24 kasım 2007 tarihinde istanbul'da vereceği konser kesinleşen ancak bugün itibariyle iptal edilen grup. biletix'teki sayfasına ulaşamayınca telefon açıp iptal edildiğini öğrenmiş bulunuyorum.
 • iki kez iptal edilen istanbul konserinden sonra nihayet 12 ocak 2008 de taksim studio live sahnesinde türk rammstein fanlarının açlığını gidermek üzere yerini alacak olan rammstein tribute grubu.
  25 mart 2005 tarihinde verdikleri ilk istanbul konserinde türk rammstein fanlarına hasta kalıp kendi sitelerinde özel bir sayfa açmışlardır.
  sayfaya buradan ulaşılabilir: http://www.feuerengel.de/istanbul_en.htm

  ah birde geniş bir mekanda konser verselerde alevli izlesek.
 • 12 ocak 2008 konserinde beklendiği üzere, bir öncekindeki gibi mekan şartları ve 300-400 kişiyi aşmayan potansiyel türk rammstein dinleyicisi sebebiyle sahne şovu olmadan çıkmış rammstein tribute grubudur. türk izleyicisine özel ekstra uzun playlisti ile sahneye çıkan grup hayranlık ayarında rammstein dinleyen kitleyi (arkadan her şarkı arasında du hast diye bağıran gruba selam ederim buradan) yine oldukça etkilemiş ve tatmin etmiştir.

  grup sahnede çatır çatır şarkıların hakkını verirken kenardaki ufak plazmalardan dvd izleyen ya da izledim diyen kitleyi de çözemedim. teorilerim var ama ne kadar samimi olsam da hakaret olarak algılanabilir.

  geceyi yaşayanlar için grubun gitaristi florian arp'ın notları ve gecenin fotoğrafları, hatta bir de video grubun sitesinden (bkz: http://feuerengel.de/istanbul_2008_en.htm) incelenilebilir.
 • alm. ates melegi anlamina gelen kelime.
  melek taus da bununla alakali olsa gerek.