şükela:  tümü | bugün
 • 120mg. ve 180mg. fexofenadin hcl içeren 20 tabletlik kutularda ali raif ilaç firması tarafından piyasaya sunulan antiallerjik bir ilaçtır.
  her türlü allerjik durumda günde 1 tablet tok karnına alınması tavsiye olunur.
 • telfast ve fexofen muadili. kanımca en ziktirikten olanıdır.ne kadar uyku yapmıyo densede sabahtan içtinizmi bütün gün hafif bir leyla sendromuyla karşılaşırsınız.
 • non-sedatif antihistaminik ilaç. yani tedavi ederken 'kafa yapan' , uyutan türlerden değil. ama bu ilacın da randomize bir şekilde ortaya çıkan baş ağrısı, sırt ağrısı, mide bulantısı, sinüzit, baş dönmesi gibi yan etkileri olabilir.
 • bu alerji ilaçlarının bünyeden bünyeye ve alerjiden alerjiye farkettiğine inanmamı sağlayan, bende müthiş başarılı alerji hapısı.

  öncelikle demeliyim ki hiçbir uyku yada sersemlik durumu yaratmadı bende. alerjimin ne olduğunu da bilmiyorum, alerji diyetiyle tespit etmeye çalıştım ama bir sonuca ulaşamadım. vücudumun herhangi bir yerinde başlayan ve giderek yayılan, bazen bir sivrisinek ısırığına benzeyen bazense bütün sırtımı, göğsümü, kolumu falan vebalıymışım gibi kabartan ve ayılar gibi duvarlara sürtünmeme sebep olan bir alerjim var. kardeşimin ağır bahar alerjisi sebebiyle zyrtec ve xyzal bulunur. bu ilaçların alerji krizinden hemen önce yada günlük kullanımıyla alerjim hiç geçmedi ama kaşıntı hissi azaldı. tabi yaptıkları uyku hali ağzıma sıçmaktaydı.

  sonra bir gün sağlık ocağı doktoru bu fexadyne denen naneyi verdi ki. alerjinin ilk gelişi karıncalanma hissiyle olmaya başladığı anda çaktığımda 15 dakika içinde imdadıma yetişip hem ödemi ve kızarıklığı hem kaşınmayı önlemeyi başardı. 0 uyku sorunuyla hem de

  ilginçtir, kardeşim bunu kullandığında ona hafif geldi, nisan mayıs aylarında 1 zyrtec yerine 2 fexadyne le gününe devam edebiliyordu.

  velhasıl, ben sevdim bu naneyi. deri döküntülü alerjiniz varsa bir deneyin.
 • uyuzlara da yazılan ilaç.
 • ucuz ve etkili bir antihistaminiktir. uyku yapmaz.
 • alerji için birebirdir. klimadam sudan tozdan vs alerjisi olabilen biri olarak daima yanimda tutuyorum. içtikten 5 dk sonra problemi gideriyor.
  siz yine de doktor tavsiyesine göre kullanın.