• 2012 yılında attığı tivitleri an itibariyle çarşaf çarşaf tayma düşmekte.
  • bebeğini mahkeme salonuna götürüp kadının iş hayatında uğradığı haksızlıklarla ilgili türlü demeçler verdiği zamanlar küçücük bi soru sormuştum bi konuda panik olup kendisine, nasıl bi yol izlemek gerektiğiyle ilgili.

hani kadın haklarını savunmakta ya, cahillik ettim yakın buldum yazdım.

hiç cevap vermese, ya da "iş konusunu buradan konuşmuyorum" dese bile yeterdi. ama feyza hanım üşenmeden kocaman bi yazı paylaşmıştı, tersleyip küçümseyerek.. asıl niyetim "böyle bi davaya bakar mısınız ya da bildiğiniz birisi var mı acaba?" demekti, yani gayet parasıyla ama ne bedavacılığımı bıraktı o yazıda, ne kurnazlığımı. oysa ben de kadındım, ben de anne adayıydım..

bu sebeple zaten o zamandan beri bir hayli yapmacık bulduğum için şaşırmadığım eski twitlere sahip yeni feminist avukat..
  • samimi olmadığı her halinden belli olan, ucuz söylemlerle kendisine önce sosyal medyada sonrasında ise ana akım medyada yer edinen ve bu durumu paraya çeviren bir avukat.

2012 yılına ait twitleri şu an 'savunduğu' değerlerle dalga geçercesine tezat oluşturuyor. onu da geçtim twitleri bir bütün halinde incelendiğinde gayet eril ve basit bir zeka seviyesine sahip olduğu anlaşılan kişi. türkiye'de birinin daha balonu patlamış oldu.
  • her an işi gücü bırakıp bir cupcakeci açma potansiyeline sahip hanım. bütün bu, ben feministim, güçlü kadınım, şöyleyim, böyleyim vurgusunda, gerçeklikten öte bizi inandırmak, kendini motive etmek gibi bir hal var. bir türlü inanamıyorum kendi adıma. 2 yıl sonra falan hürriyette " bodruma yerleşip cupcakeci açtım, ay büyükşehir kadını meğer çok yoruyormuş, o kariyer falan hırslarından arınınca nasıl ferahladım biliyon mu şekerim " konseptli bir röportajını görürsem geçrekten zerre şaşırmam.
  • şu an toplu twit silme programı arayan bayan :)

edit : bu gündemsizlikte o kadar iyi geldin ki....
  • bu kadın bana hep 'bir şekilde görünür olmak'tan keyif alıyormuş gibi bir his bırakıyordu.
    yanılmamışım...
  • 2012 yılında twitter hesabından yaptığı cinsiyetçi paylaşımlar nedeniyle an itibariyle twitterda trend topic olan feminizm savunucusu “feminist” avukat.
  • türkiye'de ki gencecik yaşta ki kızlarımızın idolü olan kadın. alın dönün bi bakın idolünüze kızlar. ablacım sen 2012'de 25 yaşında hukuk fakültesini bitirmiş avukat bir kadındın o tivitler ne?
  • yalan değil bu kadar popüler değilken ama yine de biliniyorken aldım iki kitabını da okudum, ted konuşmasını izledim çok beğendim.

ama son zamanlarda, okan bayülgen'in programında geçen "çok bozdu abi yaa, öyle böyle değil önünü alamadık" cümleleri geçen bir skeci vardı ya hani, heh iyice o tadı vermeye başladı. en son kısmetse olur gibi, insanların salak yerine konduğu, arkasında binbir türlü ahlaksızlık dönen, birçoğumuzu ve birçoğumuzun annesini 4 saat ekrana kilitleyip salak eden ve buna erkek kadın ilişkileri kılıfını uyduran programın sunucusu seda (soyadını bilmiyorum) isimli kadınla yaptığı programla tüy dikti. daha ne kadar bozabilir diyordum iyice bozmuş bir de hemcinslerine kaşar dediği 2012 yılında attığı tweet oturmuş gündeme, hem de ted konuşmasında kadınlara bu yaftanın yapıştırılmasını eleştirirken.

avukat olduğu için de hakaret etmeden karşıdaki kişinin ağzına sıçıp, -sosyal medya gibi bir yerde- hakaret eden herkesi üşenmeyip savcılığa bildiren bir insan.

kitaplarında geçen kadınla ilgili düşüncelerini doğru bulmakla birlikte, kendisinin fazlaca narsist olduğunu ve asla kendini eleştirmeyi kabul etmediğini düşünüyorum. bu zamana kadar yapılan her şeyi bir şekilde atlattı, şimdi de twitterdan ağır linç yiyor bakalım bunu nasıl atlatacak diye düşünmekteyim.
  • (bkz: kezban)
hesabın var mı? giriş yap