1. anladığım kadarıyla yaz aylarında gözlerine hakim olamayan, sonra da bu dertten kurtulmak için bütün bayanların örtünmesini şart koşmaya çalışan bir amcamız bu.

--- spoiler ---
    göz çok net çeken bir fotoğraf makinesidir. çekilen her bir resim şeytanın arşivine kaydedilir. eğer bakılan kişi çok güzel-yakışıklı- ise kolay kolay unutulmaz… bazen namazda bazen kur’an okurken bazen normal bir ibadet halindeyken resim arşivindeki en güzel resimleri izlettirir bize… malzeme bizden izlettirmek şeytandan… çok acı bir durum değil mi?
    kapitalist insanlar tüketimi artırmak için fizik olarak güzel olan bayanları ürün ile birlikte sergilerler… göz, güzele bakarken bir ihtimal olur da ürünümüzü görürler mantığıyla kızların onuruyla oynarlar… kızlar da olayı meslek ya da ekmek parası olarak algılarlar… izlenen program haberler bile olsa göz mankene-spiker-e takılmaz mı? göz kulaktan daha duyarlı değil midir? her gün onlarca resim veriyoruz şeytana bundan haberimiz yok…
    namaz öncesi harama bakılmışsa namazın her karesinde o resim sıcağı sıcağına izlenir… huşu falan olmaz namazda… taze resim kolay kolay ekrandan düşmez… o sebepten 200 gram gelmeyen gözlerimizle haram işlemeyelim…
    unutmayalım ki, yaz ayları; imanın gözle olan imtihanında bütünlemeye kalma ihtimali yüksek olan aylardır… allah gözlerimize hakim olmamızı nasip etsin…(amin)

--- spoiler ---

süper bir amca bu, her bir yazısı ayrı bir komik. televizyon programı falan yapsın, rating rekorları kıracağına eminim.

kaynak:
    http://www.habervaktim.com/yazaroku.php?id=6114
  2. recm uygulamasını savunan, hatta recmi inkar etmeyi sapkınlık olarak gören vakit yazarıdır. bu tip şeylerle karşılaştığımda sinirlenmekten çok üzülüyorum. cesaretim kırılıyor. hala kimilerinin insan sevgisinden uzak bu tarz sapkın frekanslarda ısrarcı olmasını, bir takım arap-emevi uygulamalarını özünde çok insancıl olan islam dininin özü bellemelerini kaldıramıyorum. umarım bu tip örümcek beyinler bir an önce tarihin tozlu sayfalarına gömülür. hatta umarım orada bile yer bulamazlar kendilerine..
  3. burada bulunan yazının sahibi.

üslubu zaten mükemmel. yazdığı yazının başlığı 'ulan beyinsiz adam! nasıl böyle bir fetva verirsin!’. camilerde, dini programlarda anlatılan müslüman portresiyle uzaktan yakından alakası yok.

neyse kendi doğrularıma geçeyim ben...
    bence imanın şartlarından en önemlisi insanda akıl olmasıdır. bundan yoksun insanlar ego üzerinden ne kadar yaşamlarını sürdürseler bile yine de imanın dışında kalacaklardır. eğer bir tanrı varsa buna göre yargılaması gerekir.

kardeş şimdi sen müslümansın. en azından kendini öyle kabul ediyorsun. bi kitap iniyor. "oku" diye başlayan bir kitap. şimdi düşün senin o arapça okuduğun (sayıkladığın mı desem) kitabın inandığın tanrı'ya (allah mı desem kararsızım) ne yararı var? ya da ister peygamberin ağzından çıkmış olursa olsun ister cibril'in ağzından çıkmış olsun sana ne yararı var? muhtemelen müzik gibi dinleyip rahatlıyorsun.

anlamak ayrı şeydir kardeş. kitapta yazanı anlarsın ona göre bir iş yaparsın. kutsal kitapları okumanın amacı budur. sana fiziksel ve ruhsal haz sağlamak değil. onu okuyan içindekini anlar (anlaması gerektir!) ve ona göre hayat prensiplerini dinin kurallarına göre akıl ve mantık çerçevesinde belirler.

yalnız olayın fiziksel haz tarafı dışında bir şeyi daha var. eğer anlaşılmayan ve kurallarını cahil cühela takımın koyduğu bir din işinize yarıyorsa, siz bundan para kazanıyor bütün inananları sömürmeye yönlendirmeye çalışıyorsanız tabi anlaşılmasın istersiniz. milyon tane hadisten işinize geleni seçin ve cahil halkı yönlendirin. sıkar kardeş sıkar.

ha sizden başkası dininizden olamaz zaten. dininizin kurallarını siz belirlersiniz allah'sınız ya kendi kafanızda. insanları dinsiz olarak görür bazen en onlara cezayı yakarak kendiniz verirsiniz (bkz: sivas katliamı)

şems'i tebrizinin kitabında okumuştum "sayıklayıcıların kendini müslüman sayması" diye bir durumu. resmen her yerde görüyorum.

anlamadan bir din nasıl seçilir o görüşlere nasıl katılır bir insan ki? doğruğun yerin dini görüşünü benimse. komik bu... saçma...

sizlerden ricam inanç babında azıcık allah korkunuz olsun!
  4. ota boka zulüm diyen ama recm gibi kuran içinde olup olmadığı hala tartışılan ve en ucube vahabi akımların uyguladığı bir ceza yöntemine anası babası gibi sahip çıkan yazar. recm bu ülkede yasal olsa ve taş atacağı eli engellemek istesen ona da zulüm der.
  5. ”şeytan bu kitaba çok kızacak” adındaki -şeytanla olan diyaloglarına yer veren, şeytanın karakterinden ve meşhur sloganlarından bahseden, bununla beraber anlatımını yer yer çöp adam ve saçma sapan karikatürlerle destekleyen- kitabın yazarı.
  6. mail adresinde soyadı yerine neden polen yazdığını anlayamadığım insan. mail adresine bakınca çiçekler böcekler minnoş bir adammış gibi düşünüyor insan ama "recm'in neresi vahşet ya :(" diyor bir yandan da.
  7. soyadı değil beyni kırışmış kişidir.
  8. aslında islam dinini en çok da müslümanların kötülediğinin, en çok onların kötü gösterdiğinin kanıtı bir insanımsı.

kendisine tüm kalbimle alah'tan "hidayet" diliyorum!
  9. anti-islamcılara karşı ezik ve şahsiyetsiz olan müslümanların(!) hidayet dilediği müslüman yazar.

feyzullah birışık hakkında bilgi verin