şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok sağlam hocadır. iyi anlatır ama aynı zamanda mantıklı ve zor sorular sorar. evet, bir çoşkun sönmez değildir ama eşref adalı hiç değildir. derslerle ilgili adam akıllı doküman hazırlayan tek hocadır. severiz kendisini.
 • tek kelimeyle mükemmel bir hocadır kendisi.
  bu adamdan ders alip da etkilenmemek mümkün değil *
  innaılmaz bi teknik bilgisi, olaylara çok yönlü yaklaşımı ve en önemlisi öğrenciye değer veren tutumu etkileyicidir.
  itü bilgisayarın gercekten en iyi 2-3 hocasindan birisidir.
  ayrıca istanbul erkek lisesi mezunu olup iyi derecede almanca bildiği söylenir. tek ofsayt yanı ingilizce aksanı oldukça kötüdür.
  ama sonucu ff bile olacak olsa, ki acimadan birakır, bu adamdan ders almak farzdır. zaten biraz ilgiliyseniz de feza buzluca size o konuyu öğretemediyse kimse öğretemez.

  (bkz: bülent örencik)
  (bkz: hayri turgut uyar)
 • isik universitesine part-time ögretim gorevlisi olarak geldigi vakit microprocessor dersi aldigim super hocadir..herne kadar ikinci derste elinde sallayip durdugu sopamsi degnegi kursuye fazla $iddetli vurup bizi bi dumura ugratsada, daha sonra boyle bir durum hic olmami$ mutlu mesut donemimizi tamamlami$izdir.. bide cok karizmatik bir ismi oldugunu dusunmu$uzdur hep...
 • 6 yıl kadar evvel kendisinden referans almaya gittiğim zaman, dersinden aldığım not çok yüksek olmamasına ve beni çok iyi tanımamasına rağmen, "sen bunları dert etme, hem dersimden geçtin, hem itu bilgisayar muhendisliğini bitirdin. bu bile iyi bir referans vermeme yeter" diyen, o zamana kadar çok soğuk biri olduğunu düşündüğüm, o andan beri de her lafı geçtiğinde saygımı sunduğum insan. sağolsun, varolsun.
 • (bkz: itü) bilgisayarın en kaliteli hocasıdır, çok iyi bir öğretmendir ve çok karizmatiktir.
  web sayfasına "(bkz: docendo discimus)" (öğreterek öğreniriz), ve “fortunately, there are still so many things to learn and to teach. “ sözlerini yazmış olan eşsiz insan.
 • bir gun ideal hoca nasil olur diye sorulsa, uzun uzun tanimlamadan parmagimla isaret edecegim hocadir. dersleri yogun ve verimli gecer. cok ciddi bir insan izlenimi verse de arada ince espriler yapar, yarilirsiniz. derslerine cok buyuk onem verir; her sene notlari ilgili alandaki son gelismelere gore yeniden duzenler. halen 1980'deki sacma sapan seyleri anlatan esref adali'ya zit bir yerde durmaktadir. ders anlatma teknigi konusunda bulent orencik'ten buyuk olcude etkilenmistir saniyorum.

  bir keresinde, hemen tum okullar tatil edilmis iken itu'nun egitime devam ettigi kar kiyamet bir gun "acaba kimse derse geldi mi ki?" diye merak ederken sinifin nerdeyse full oldugunu gormemle sasirip kalmistim. yoklama falan da almaz. ogrencilieri icin dersi bir zorunluluk degildir.
 • giyim tarzıyla, bakışlarıyla, konuşmasıyla ve duruşuyla adeta eski türk filmlerinin jön oyuncuları gibi bir havaya sahip, saygı duyulmayı sonuna kadar hak eden itü öğretim görevlisi. kendisiyle koridorda bile karşılaşsanız, ister istemez etkileniyorsunuz. günün birinde kanalları turlarken yeşilçam tv' de filan görürsem kendisini şaşırmayacağım. ben gene "acaba?" diyerek imdb'de arattım adını mamafih bulamadım*
 • melek gibi bir adam, harika bir öğretmendir. *
 • mezun bile olsanız boş vaktiniz olursa gidip bu adamın verdiği dersleri tekrar dinlemelisiniz, daha ötesi yoktur. çok kolay görünen konulardan bile zor sorular sorarak sınavlarda kimin çalışıp kimin çalışmadığını adaletli bir şekilde gözler önüne seren hocadır. derste çok ciddi durmasına rağmen ders dışında çok eğlenceli birisidir. saygılarımı sunuyorum.
 • ilginç bir şekilde, kimsenin aikidoda da hoca olmasından bahsetmediği insan...
  domo arigato gozaimasita