şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: feza gürsey)
 • arkadaşlarla araba fuarını gezmek için anıtparka gitmiştik , önünden geçerken bilim ve teknikten hatırlayıp girmeyi önerdiğim yarım saatliğine girip dört saat çıkamadığımız, neden izmir'de yok dediğim deneyevi. her ilde olmalı çocuklar coşmalı.
 • fosforlu duvarlarda golgenizi dondurmaktan, hiperkupun 3 boyutlu izdusumunu izlemeye, plazma kuresiyle oynamaktan, karadelik duzeneklerini incelemeye, van der graaf generator'u deneyinde saclarinizi diken diken etmekten, sivi azot deneyinde kristal gullere sahip olmaya kadar pek cok sey yapabileceginiz mekan. (bkz: daha gider bu)
  ayrica da :
  gidiniz, gittiriniz.
 • ogrenci ve hatta ogretmen indirimi de vardir. yanlis hatirlamiyorsam duzenekler (kadin iskeleti dahil) kanada'dan getirtilmisti. part time calisan universiteli (genellikle) abiler yardimci olurlar. hatta sene 94*, cem yilmaz isimli bir abi de* calismakta idi.

  ulasim icin: atlarsiniz kizlaydan (veya ulus'tan) altindag'a giden bir otobuse, altinparkin onunde inecegim dersiniz, olur biter.

  pek yardimci olmayabilir ama http://abone.superonline.com/~fgbilimmerkezi/ gibi bir adresleri var.

  not: mutlaka ama mutlaka gidiniz.
 • sadece çocukların değil büyüklerin de ilgisini çekecek birçok zımbırtıyla doldurulmuş, özellikle reflekslerini test etmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken mekan.
 • (bkz: altınpark)
 • muessese hudutlari icinde erkek ve disi bireylerin * el ele tutusmasinin ve * birlikte gorulmesinin "mazallah gorurlerse ne derler" sonra denilerekten hos karsilanmadigi, mottosu "mekan'ul ati, maneviyat'ul fi" olan yer...
 • tübitak, enstitüyü fes etmiş ve bir bilişimle ilgili araştırma merkezine bağlayarak adeta fişini kesmiştir.
  sayısı dehşet şekilde azalan araştırmacı kadrosuna nazaran aktif bir şekilde iş yapan enstitüye nedir bu kırbaç derdi? iyice bilimin içine mi sıçılmak isteniyor ülkede? *

  sessiz kalınmasın lütfen. ali nesin'in ele aldığı yazı olayı anlatıyor.
  http://savefezagursey.wordpress.com/
 • okul gezisiyle gitmişliğim var bu mekana. bilime meraklı tüm öğrenciler için eşsiz bir yer. geziden sorumlu okul müdürü ile öğretmenin(erkek) el ele tutuşup van de graaf jeneratörünü denemeleri asla unutamayacağım anılardan. ve bir de yine orada bulunan, özelliğini tam hatırlayamadığım tuhaf piyanoda herkesin ortasında çav bella'yı çalmam unutulmazlarım arasında.* keşke her şehirde olsa.
 • ilkokul çocuklarının mutlaka götürülmesi gereken bilim merkezi. eğer bir çocuk fiziği, kimyayı burada sevmezse başka yerde sevemez. ben geç kalmıştım gitmek için. fenden nefret ettikten sonra gittim ama iş işten geçmişti. rotamı çizmiştim. bir kariyer rotası çizilecekse başlangıç yeri burası olmalı. okullar götürmezse bireysel olarak götürün çocuklarınızı/yeğenlerinizi.