şükela:  tümü | bugün
  • küfürlü futbol entrysi dışında hiçbir entry'si olmayan bir sürü insan bir şekilde yazar olmuşken hala çaylak kalmaması gereken yazar adayı. umarım biran önce kurtulur çaylaklıktan.
  • badimdir, güzel yazar.

geç kalmış yazarlığı hayırlı olsun.
  • sözlük teyzesi misyonu edinmiş genç yazar...
  • değerli bir yazar.

kendisi bir femme fatale'dan ziyade sarı mutfak bezidir.

her konuyla ilgili mutlaka bir olay yaşamış olması veya yaşamış bir tanıdığı/akrabası olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

sosyal dinamikler ve kadın-erkek ilişkileri hakkında örneği sık gorülmeyen boyutta bir farkındalığa sahiptir.

yürüyedursundur.

edith: epeydir takip etmiyorum ama bu entry'nin sık sık eksilenmesine bakılırsa bir miktar nefreti üzerine toplamış kendisi. nick altına tıklayan bunu görüp basıyor eksiyi :d olsun, ben kendisinden razıyım yine de.
  • verecek cevabı olmayınca karşı tarafı bozuk üslupla suçlayan suser...

bazı insan modellerinde default geliyor bu özellik sanırım.

boşa tartışmaya çalışmayın yani. işbu entry bilgi ve uyarı amaçlı girilmiştir.
  • genellemeleri ile insanları hakkınızda yanlış düşünmeye sevk eden ezik.

baya ezik büzük bir şey.
  • kudurmustur. (bkz: #102461911)
  • rahmetli yasar nuri basliginda rastlayıp hem nalına hem mıhına vuran objektif yaklaşımını takdir ettiğim, tebrik etmek için mesaj kutusuna hallenince kapalı olduğunu görüp nick altına yoneldigim famfatal.
  • kalemi kılıcından keskin olan adam'ı şahsen kıskandığını düşündüğüm yazar.
  • onceden, cok arada da olsa bazi entry'lerini ilgiyle takip ettigim, begendigim bir yazardi.

son 2 haftada, iki kez farkli bir sekilde ilgimi cekiyor. ilki; actigim kemalist düzeni yıkmak için fetöyle birlikte olduk basliginda yer yerinden oynarken, baslik gunlerce gundemde kalirken, akp'nin medya tanitim baskan yardimcisi bile ayni gun gorevinden istifa etmisken, muhalif partilerin genel baskanlarinin grup toplantilarinda dakikalarca uzerinde durmuş oldugu, neredeyse yılın itirafi olmus bu basliga yazdigi "çok yaygara koparmışsınız. uygulanmamış 2004 mgk kararları varken bu ne ki" entry'si ile konuyu onemsizlestirme ve gündemden dusurme gayreti. o gun "yani? eh o da oyle dusunuyor demek ki" deyip gectim.

fakat bugün de actigim nagehan alçı'nın ekrem imamoğlu'nu övmesi basligindaki konu olan köşe yazisinda nagehan alçı'nın iktidar kisminca okundugunda son derece rahatsiz olacagi bariz olan yazisina yaptığı "objektiflik sınırlarında gezen ancak sınırı aşamamış yazı" diyerek yine ayni tavra büründüğü ve ilk entry'de degindigim;

"ibb taksicilik yapmasin" filan diyerek aliskin olduğu tarafa goz kirpmayi ihmal etmemis ama, taksi plakasi duzenlemesinden sonra bugunku gibi adalardaki ulasim politikasina dizdiginden daha fazla ovgu dizecektir. sadece sabirli olmasi, beklemesi gerekiyor. degil mi bi tanesi?

(bkz: ya nagehan hanım bi tanesi yapmayın ya) (ki baslikta video vardir, bi tanesi denildikten sonra alçı'nın utangac yuz ifadesi de mevcuttur. lakin imamoğlu bu sozu soylediginde alçı dahil, herkes ayni seyi anlamis ki, bu konuda yorumlar ortadadir. orada konu imamoğlu'nun alçı'ya nagehan hanım bi tanesi demesi zaten degildi, oyle denk geldiginde bunun farkli anlasildigi icin alçı'nın aldigi yuz ifadesiydi. bu konu zaten bu haliyle haber de oldu)

yorumuma karşı yazdigi;

"ilk sebebi söyledikten sonra nagehan alçı araya girer ve "bu yüzden mi projeye karşısınız?" der.
    imamoğlu da "nagehan hanım bir tanesi (istememe sebeplerinden yalnızca biri) bu." der. bir tanesi sözü başlık sahibinin anlamak istediği şekilde kullanılmamıştır. o samimiyetle söylenmemiştir. bu ilgili başlıkta da düzeltildi ancak yeterli olmamış anlaşılan."

sozleriyle, baslik sahibi seklinde beni hedef alarak yonelttigi cumlelerden sonra "acaba bir kiskanclik mi soz konusu?" seklinde dusunmeme yol acan yazardir.

yani farkli yorumlara acigim elbette, zaten actigim tum basliklarda katilan da olur, katilmayan da olur, olmustur da, lakin; ayni kisiden ust uste ayni tepki gelince bir "yazik" diyor insan. benim bu insana "harika bir entry, tebrik ederim" diye cok onceden yazdigim mesajim vardir halen mesaj kutusunda. bunu niye ozellikle belirtiyorum? su yuzden; cunku kendisiyle mesajlastigim halde boyle başlık sahibi bilmem ne resmiyetinde degiliz. durduk yerde, actigim basliga boyle yazmasi sebebiyle kıskandığını düşünüyorum ki baska ne dusuneyim?

simdi ne yazdigimi, nasil yazdigimi, gerekçelendirerek yazmis oldugum bu entry'yi okudugunda mutlaka dogru anlayip ad hominem yapmadan ve aynı üslupla geri dönüş yapacagini umuyorum ama emin degilim.

edit: kendisine imrendigim icin actigim basliklarda o sekil entry'ler yazmis oldugunu ifade etmis. *

bence 10 uzerinden 2'lik bir aciklama ama o da bir sey yazip bu durumun icinden cikmaliydi mutlaka.

tatmin etmedi ama eh, iki puani da harcadigi internete vermis olayim ben de, evet.

edit 2: kanaat onderi gibi tavirlar takinip, cesur entry'ler giren ama sonra "bir sekilde :)" tedirgin olup silen bir kisidir. hayir yani daha bugün yazdigi su entry'nin nesinden korkup sildi, hic anlamiyorum. *