şükela:  tümü | bugün
 • küfürlü futbol entrysi dışında hiçbir entry'si olmayan bir sürü insan bir şekilde yazar olmuşken hala çaylak kalmaması gereken yazar adayı. umarım biran önce kurtulur çaylaklıktan.
 • badimdir, güzel yazar.

  geç kalmış yazarlığı hayırlı olsun.
 • en sıkı badilerimdendi çaylakken. bi de yazar oldu üstüne. bi de güzel yazıyor kerata* sen git, ben arkandayım tatlı kadın. sarı mutfak beziymiş. yerim *
 • sözlük teyzesi misyonu edinmiş genç yazar...
 • değerli bir yazar.

  kendisi bir femme fatale'dan ziyade sarı mutfak bezidir.

  her konuyla ilgili mutlaka bir olay yaşamış olması veya yaşamış bir tanıdığı/akrabası olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

  sosyal dinamikler ve kadın-erkek ilişkileri hakkında örneği sık gorülmeyen boyutta bir farkındalığa sahiptir.

  yürüyedursundur.
 • verecek cevabı olmayınca karşı tarafı bozuk üslupla suçlayan suser...

  bazı insan modellerinde default geliyor bu özellik sanırım.

  boşa tartışmaya çalışmayın yani. işbu entry bilgi ve uyarı amaçlı girilmiştir.
 • daha önce çok defa benzer cevaplar verdiği bir konuda tekrara düşmek istemediği için cevapsız kalmakla eleştirilen yazar.

  halbuki benim eleştirdiğim bir konuyu tartışabilmekten uzaklaşmaktı. üslup bozuksa bu bende sorun yaratıyor maalesef. kendisiyle küfür kıyamet konuşan pek çok yazarı "sizin düşüncenize saygım var ama farklı düşünüyoruz." noktasına getirmiş biriyim. düzgün konuşmayı bu yüzden önemsiyorum.
 • (bkz: kuran’ın insan yapısı olduğunun delilleri) bu yazar, özellikle bu başlıktaki hal tavır ve yazılarıyla herhangi bir dine, kutsal sayılan kelama ya da tanrıya inanmayanları birleştiren güç oldu adeta. çocuğa gösterir de dersin bak yapma bunun gibi olursun diye, hah tam da o görevi layık görmüş kendine, ya da inandığı tanrısı görevlendirmiş kendisini insanları dinsizlik çatısı altında toplasın diye. sevap mı günah mı ona kendisi karar versin artık. kırkbin yıllık zinanın tanımını bile değiştirmiş kendi aklınca, 3.kişi menfaat sağlıyorsa zinadır demiş. nikahsız birliktelik zinadır islam inanışına göre, bunu niye eğip bükme merakındasınız? çünkü azıcık ılımlandırırız da belki inanırlar diye. şimdi de bunlar türedi. islam dediğin zaten 1857 (küsuratlı vereyim) farklı yorum, her biri birbirini yalanlıyor reddiye yapıyor bilmem ne. en yeni model de bunlar. islamda kölelik cariyelik yoktu diyeni, ilk insan olarak inanılan ademin babası vardı diyeni (!) kuranda evrime zıt tek ayet yoktur diyeni, bu ateist dostu arkadaş gibi zina aslında zina değil fuhuş diyeni, şirk aslında ortak koşmak değil aracı koşmak diyeni.. var da var anlayacağınız. sizler yüce insanlarsınız, aklı başında olanların sizin bu halinizi görmesi, tanrınızı, kutsal kelamınızı binbir farklı yorumla kurtarmaya korumaya çabalamanızı, bunu da kısıtlı bir birikimle yapmaya çalıştığınızı görmesi düşünmelerinde, araştırmalarında ve karar vermelerinde kolaylık sağlıyor. varolun yeni nesil kendi kafasına göre islam yorumlayıcıları.
 • genellemeleri ile insanları hakkınızda yanlış düşünmeye sevk eden ezik.

  baya ezik büzük bir şey.
 • okuduğunu anlamayan, anladığı işine gelmeyince göz ardı eden yazar.

  (bkz: gerçek islam bu değil)
  (bkz: bu değil bu değil bu bizim köyden değil)