şükela:  tümü | bugün
754 entry daha
  • herkesin çöp karıştırdığı dizi.

kıllandım, bundan sonra çöp öğütücüsünü kullanacağım.
  • uyari, spoiler olabilir ileriki bolumler ve dizinin sonu icin. ama niye bu adam deli gibi su iciyor, adi niye oyle bi tuhaf merak ediyorsaniz okuyun.

simdi bu kadar su icmesine neden kandaki lityum eksikligi, bipolar, yani cift uclu kisilik bozuklugundan oturu, yanilmiyorsam literul(lityum tuzu) ilaci verilir. bu hastalar sik idrara ciktigi icin, gun boyunca devamli susuzluk ceker, metobolizmada su oranini dengelemek icin su icmesi elzemdir, yoksa bobrekler elden gider.
    simdi bunu ben niye anladim, cunku dizinin yazarlari gozume soktugu icin. simdi bir bolumde uc kere sadece deli gibi su icme ile ilgili sahneler yapiliyorsa, biraz da bilgin varsa ki psikolog, psikiyatrist falan da degilim, anlarsin. ha simdi bu adam bundan dolayi degilde baska birseyden dolayi su iciyorsa, ilac yan etkisi disinda, bravo deyip, ozur dileyecegim burada.

ikincisi, can manay, yani harfleri karistirip bir isim yaratmislar, oturup kirk kere dusunup, manay diye bi soyisim bulduklarini sanmiyorum. adamin gecmiste ki soyadi yaman cikmazsa cok sasiricam. manay-yaman

neyse simdilik bu kadar.

keske senaristler biraz daha soap operaliktan cikip, su icen adama odaklanmasa, arka planda olsa idi.
  • güzel bir tüketim malzemesi.

birkaç mantıksızlık yazılmış, konservatuvar öğrencisinin nasıl o kadar zengin olabildiği, bir dans ekibinin yıl sonu gösterisinin bu kadar para tutması veya sarkıtılan hoparlörden müziğin kesintisiz çalması gibi.

elbette bunlar atlanmış hatalar -ki bazılarına mantıklı açıklamalar getirilebilir- örneğin duru babadan zengin bir kız olabilir. konu dışına zıplamadan ben de rahatsızlık veren şeyleri yazayım:

1) samsung. tamam diziye sponsor ve dizinin bu ürün yerleştirmelerine ihtiyacı var, eyvallah. fakat herkeste note serisi olması insanı ziyadesiyle rahatsız ediyor. bari galaxy, note, a vs. serpiştirseydiniz.
    2) can manay'ın ellerini birleştirmesi. mentalist havası verilmeye çalışılmış ama olmamış. birincisi bir manipülasyon ustası beden dilini etkin kullanır, insanların karşısında mal gibi dikilmez, az buz beden dili bilen insanlar bunun rahatsız edici bir şey olduğunu bilir. yine de türk senaristlerinden böyle ince ayrıntılar beklemek saçma ama madem manipülasyonda süper bir insan izlenimi vereceksiniz, bu insanın beden dili sadece ellerini birbirine kavuşturmaktan ibaret olmamalı. tüm o gerilimli sahnelerde can manay ne zaman ellerini kavuştursa olay ciddiyetini kaybediyor.
  • can manay için iftar vakti. o nasıl su içiştir öyle.
  • ilk 5 bölümünü izledim. süresi az olan klasik türk dizisi kıvamındadır. yine çok zengin, doğru düzgün çalışmayan insanlarla doludur.tamam bir suç veya polisiye dizi veya dram değildir. fakat karakterler yüzeysel kalmıştır. 5 bölüm içinde hiçbir şeyin derinine inilmedi.

merak ettim şu zenginlik mevzusunu. izlediğim hiçbir yabancı dizide bu durum yok. buradan çıkardığım sonuç fakiriz lan fakir olduğumuz için bize acıyıp bize bizi göstermiyorlar! ezelde de bu zenginlik durumu vardı fakat ana teması intikamdı. behzat ç. ise türk dizi standartlarının çok üstündeydi.

bu kadar gömdüm ama iyi gibi olan yanlarını söylemem gerek. en başta içki ve sigarada sansür yok. dildeki argo iyidir. sevişme sahneleri abartılacak kadar değil. iç çamaşırı ile sevişiliyor daima. lezbiyen karakter var ama bu ilişkinin içine girilmedi. bakın lezbiyen var bizde biz farklıyız demek için bir sahne konmuş.

bu işin bu oyuncu kadrosuyla internetten bedava verilmesi büyük bir adımdır. zamanla daha iyi örnekleri çıkacağına inanıyorum. belki de bu dizi bir araformdur.
    7/10 puan veririm şu anki haline.
  • internet üzerinden yayınlanan uzun metraj samsung reklamı.
    hakkında bu kadar tantana yapılınca son üç bölümüne göz attım.mehmet günsür'ün oynadığı deniz karakteri resmen midemi bulandırdı.sokayım senin sanatına be kardeşim ya sürekli kız düşürmeye çalışan ergenler gibi salak salak konuşmalar, sağa sola kalpleri ısıtan gülücükler atmalar, eski sevgiliyi görünce girilen gerizekalı tripler...vallahi tam dayaklık bu adam.bak hele bak kek yaparken un yerine yulaf, şeker yerine de pekmez koyuyormuş yavşak.eğer efendi adam buysa kızlar gider piç adam tercih eder yani hayat geçer mi lan böyle adamla.
  • ilk üç bölüm kurgu bakımından ne kadar başarılıya son 3 bölüm bir o kadar havada kalmış olan dizi.

--- spoiler ---

duru kabul maili için videonun nasıl gönderildiğiniz ilk etapta irdelemeden hemen kabulleniyor, manifesto-x için haberi girmesi konusunda elemanın patronunu dinlemeyip berrak ne derse yapması da çok zorlama, eti gibi deneyimli bir doktorun nutkunun tutulması çok manasız, sıla'nın pat diye ötmesi de saçma, newyork'tan haberin 2 gün içinde cevap gelmesi mi tuhaf yoksa aradan bir hafta geçmiş te biz mi bilmiyoruz, bu durumda deniz'in eve hiç mi temizlikçi gelmedi de can'ın ceketi hala yerde. cem yılmaz'lı bölümün kelebekten bile daha alakasız olmasına hiç girmiyorum. kitap okurken kabullenmesi kolay olan bu bölümler film olunca çok göze batıyor.

--- spoiler ---
  • (bkz: çok da fi fi)

geçen bir sözlükdaşım da tavsiye etti bu diziyi. lan olm önce şu tabletteki kitapları hatmedeyim sonra bakarım dedim. lastik gibi uzatmayacaklarsa bir şans verebilirim. ha bir de şu goygoyu azaltırsam harika olacak. asıl büyük problemim o bence.

ha derseniz ki sen bu entryde bizim bu ayılıp bayıldığımız diziye dair ne anlattın? o kadar da önemli değil derim. dedim ya maksat goygoy. ki o da en sevdiğimdir. sikerler dizisini lan. yok mehmet günsür'e salyalarımı silmeden bakamıyorum yok ozan güven'in götü çok güzelmiş vs. vs. bunlar birtakım uydurma laflar. diziyi indirdik de izlemedik mi? daha indiricez sonra izliycez kısmetse. entryi de bitiriyim artık iyice boka sarıyor. hadi baş baş...
  • ben hiç olmayacak bir şeye takıldım.

--- spoiler ---
    şimdi bu bilge kızımızın bursu kesildi. yattığı çocuğun sevgilisi de 40.000 tl lik okul parasını öde bakalım ödeyebilecek misin ? gibi bir laf etti. bilge de "2. dönemden itibaren okula devam edemiycem hocam." gibi bir şey dedi. anlıyoruz ki 2. dönemin parasını bilge ödemek zorunda.

yani bu kızın okul parası 20.000 tl diil mi? 3.500 tl maaşla bu kızcağız 4.5-5 ayda 20.000 tl yi nasıl ödeyecek ? 10 taksit falan yapıyorlar mı ayol bir dönem için. allah yardımcısı olsun. fatura, mutfak masrafları, bir de okul taksidi. geçinir inşallah.

--- spoiler ---
  • can manay sen katıksız bir orospu çocuğusun

duru senin de babaannen kaşar
4 entry daha