şükela:  tümü | bugün
1782 entry daha
 • evet deniz'aşık olan salak kız senden nefret ediyorum ezik şey!

  ve sürekli duru'a laf sokan kazık kağıt toplayan angut herif senden hiç hoşlanmıyorum göt herifin tekisin.

  deniz ahh idealist liboş deniz sen nasıl bi malsın ya bi kere kızın yanında dur! bi kere ya yok aman gerizekalı sanatçı tribi..

  can evet sana hak veriyorum yaptığını ne kadar doğru bulmasamda ama deniz gavatı bunu hakketti.

  duru ben olsam aynısı yapardım. beni çaresiz bırakanlar utansın hatta bu karaktere biraz ben benziyorum. bu kadar hırslı değilim, fakat yanındayım durucum

  hele o sevişme sahnesi ben can 'dan daha hard birşeyler beklerdim demek ki gerçekten aşık.

  (bkz: süper devam)
 • evet. dün gece sanki dünyanın en önemli şeyiymişçesine beşe kadar oturdum bitirdim ben bunu. uykum yoktu çünkü.

  son bölümün son sahnesi can manay'ın karizmasının yıkıldığı sahne olmuştur. zira bu noktaya kadar can manay türlü taktiklerle duru'nun hayatına sızıp onu etkilemiş gibi görünse de duru'nun daha önce can'ı görüp ondan hoşlanmış olduğunu anladık. duru bu yüzden can'ı hayatından uzaklaştıramadı, çünkü zaten en başından can'ı istiyordu. tek yaptığı şey can'ın yaptıklarına uyum sağlamaktı. bu da tekrar benim bir şeylerin yoktan var edilemeyeceği yönündeki savımı desteklemekte.

  deniz dizide basiretsiz bir karakter gibi görünebilir ama aslında bence takdir edilmesi gereken bir karakter. evet bütün dizi boyunca duru'yu yalnız bırakmış gibi görünüyor ancak adamın bütün sezon boyunca yaptığı tek şey kendi doğrularından ve ideallerinden ödün vermemekti. adam kendi içinde tutarlı yani. deniz'in kendine belirlemiş olduğu bir hayat tarzı var ve bundan hiçbir kadın için vazgeçecek bir adam değil, ki bu bence takdir edilmesi gereken bir şey. bu duru'yu sevmediği anlamına gelmiyor, sadece duru ve deniz birbirlerine uygun değillerdi o kadar. çünkü duru bir adamın hayatının merkezinde olmak isteyen bir kadın, deniz bir kadını hayatının merkezine koyacak bir adam değil. kaldı ki bence can'dan çok daha hoş bir adam.

  bütün bir dizi boyunca can'ın duru'ya "sen minnoş bir ev kedisi değilsin" dedikten sonra vanilla sex'in dibine vurmaları çok ayıp oldu. o ikisinin sevişmesinin özel olduğunu hissettirme yöntemi herhalde. en azından duru'nun can'ı bi duvara yapıştırmasını falan beklerdim. o sahneye şefkat değil tutku yakışırdı. ha ama hakkını verelim "tadını çıkarmak" deyiminin bildiğin görüntülü karşılığını yapmış adamlar. durunun seviştikten sonraki o kendinden emin surat ifadesini kürekle suratına sabitlemek istedim, bi de o var tabi.

  kitap bu şekilde bitiyordu. diziyi nasıl devam ettirecekler merakla bekliyorum.

  o değil de beşe kadar oturup dizi izleyecek ne vardı?

  bu da gereksiz entrylerimden biri olarak burada dursun madem.
 • sezon finalinin en etkileyici sahnesi eti nin babasını öldürdüğü sahne idi.
  yemişim can la duru nun sevişmesini.
  kim bilir kaç yürek ferahlar gibi oldu o sahnede.
  kaç kişi öldürmek istedi babasını.
  artık bunlar dillendiriliyor, yalnız değiliz ne yazık ki.
  ben de allahtan aynı fırsatı diliyorum. başımı belaya sokmadan canını alayım o herifin ne olur ki?
 • can'ın iki elini birleştirip mallaşması, bilge'nin kitaptakinden daha ezik bir karakter olması, deniz'in derin olmaması, özge'de eşcinselliğin yabancı durması, eti'ye yeteri önemin verilmemesinden dolayı keyif alamadığım dizi. smk ve duru iyi oturmuş.
 • --- spoiler sezon finali ---

  11'inci bölümde bitti biliyorken sezon finali baya süpriz oldu. manay kesinlikle tam bir sosyapat . deniz dingili tam loser . aklı sıra öğrencileri ile arasını iyi tuttu ve duru'yu harcayarak temize cıktı ( o ceren zaten ağır orospu ).

  sonuçta kazanan can manay oldu. küfürler yerli yerindeydi. lezbo gazeteci kızı oynayan biraz daha toparladı. bilge'yi oynayan son bölümlerdeki zayıf oyununa devam etti.

  sevişme sahnesi . e türk dizilerindeki yapay sahnelere alışkın olanlar için muhtemelen etkileyiciydi. goose bump ı da aşıp direkt tüylerin ürperişine yakın çekim yapmak güzel detay 'dı . tene düşen ter damlaları da keza.

  sonuç mu. sonuçta can manay erdi muradına. duru yedi rahatladı. lezbo gazeteci karı hacker oğlanın başını yedi göğe erdi. murat kolhan aşık oldum ayağına darbe yiyecek. bilge herzamanki mallığında ( lan seni dakikasında ex sevgilisine satmış kaypak bir oğlana dönülür mü yada suratına bakılır mı ) . eti katil oldu ama muhtemelen ona iyi gelecek.

  keşke tüm diziler yaz arasında iken devam etseler. olmadı bekleyeceğiz artık.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  - ımmms . işte doğal duru kahvaltısı...
  -bugün iyi geçecek !

  --- spoiler ---

  truman show ' da karısı mococoa reklamı yapan jim carrey gibi iğreti oluyorum şu reklamlara ya.
 • alıştığımız türk dizilerinin dışına çıkmış dizi. kısa olması şa-ha-ne. bu formattaki yapımların çoğalmasını umuyoruz. buradan sonrası spoiler içerebilir, sadece izleyenler gelsin.
  serenay sarıkaya'nın oyunculuğu bomba. yükseldiği sahneler, yüz ifadeleri, beden dili, kısacası her şeyi çok çok iyi. sanki dizide deniz onun minnoş yönünü besleyen ama beraber asla mutlu olamayacağı adam. çünkü deniz ilkelerini seven, gerçekten de öncelik olarak başka şeyleri benimsemiş bir insan ve aşkı hayatının merkezine koyup yaşayacak bir erkek değil. aslında kötü bir erkek değil hiç, sadece duruyla olmamalı. ben de deniz gibi bir adamla mutlu olamazdım, orası ayrı, karakter meselesi.
  can ise duru'nun içinde barınan o hırslarına köle kızın adamı. yapı olarak duru fazlasıyla hırslı, inatçı bir karakter. sevilmeyi, göze batmayı, en olmayı seven bir kız bu duru. bu sebeple can ile yakıştırıyorum. sanki can'da duru'nun bir kadın olarak arzuladığı her şey var.
  sadık karakteri çok iyi, ona diyecek hiçbir şey yok.
  yalnız özge karakterini bir türlü sindiremedim. diğerlerinin aksine lezbiyenliği değil de, küfürleri sırıtıyor gibi, yerli yersiz atarlanışı.. bir türlü hissettiremedi bana rolü.
  genel olarak dizi güzel. alışılmışın dışında. gereksiz dialog ve sahnelerden uzak-ki bu delicesine istediğimiz bir şey artık-.
  umarım ileride konusu daha etkileyici, karakterleri daha derin, daha saykodelik dizilerin önü açılmış olur. bu daha bir başlangıç diyelim.

  edit: yeni sezon heyecanla beklenmektedir efenim.
 • türkiye standartlarının üzerinde olduğu ve buram buram kalite koktuğu iddia edilen dizi bu muymuş diye tepki gösterdiğim dizi.

  gazeteci kızın cihangir'de yaşaması, süresi bir saat olmasına rağmen gereksiz uzatılan sahneler, istanbul'un manhattan gibi gösterilmeye çalışılması, üni hocasının öğrencisiyle aynı çatı altında dost hayatı yaşaması, hasta psikoloğun serenay sarıkaya dışında önüne geleni becermesi...

  senaristler, burası tür-ki-ye.

  yok arkadaş, kabul edelim artık. edirne ile ığdır arasında dizi sektörünü ağzımızla kuş tutsak canlandıramayız. çünkü dizilerimiz ya amerika taklidi ya da proleteryaya hitap eden dandik komedi ve içinde binbir türlü entrikanın döndüğü diziler oluyor.

  son olarak, lan can manyarak! ben sana soruyor muyum kimi sikiyorsun diye?!*
 • --- spoiler ---

  bahsi geçen "ya yaşat ya öldür; ama asla yaralı bırakma.'' sözü mevlana'nın aşk üzerine verdiği güzel öğütlerden biridir.
  bunun haricinde 1. sezon finali olan 12. bölümde can'la duru sevişirlerken fonda çalan enstrümantal parçayı bi buldurunuz lütfen efendim.

  --- spoiler ---
 • can can deyü söylerlerdi
  ben can ne imis finalde bildim.
5 entry daha