şükela:  tümü | bugün
1943 entry daha
  • nehir erdoğan 'ın bir tinto brass filmi başrolü gibi italyan maturesi rolüne cuk oturduğu, özge'nin yine tiksindirdiği, fazla uçlarda gezmeyen, orta karar bir bölümle 2. sezonuna başlayan dizidir.
  • azra kohen' in sadece (bkz: aeden) 'ini beğendim. yaratıcı, düşündürücü ve insanlığa insanlık dersi verir nitelikte. fi, çi, pi üçlemesi beni açmıyor.
  • ikinci sezon ilk bölüm olması hasebiyle biraz uzatılmış ve tam tutunamamış mevzular. ileri de konu hakim oldukça daha iyi oturur büyük ihtmimal.

ayrıca özge kadın olacağım derken travesti gibi duruyor. at gibi kadın tabirini tam olarak hakediyor karakter.
  • şu berrak rol yapamıyor dediğim dizi arkadaş. çok itici, sesi çok kötü, yürüyüşü bir garip. sahnelerini atlamak istiyorum.

nehir erdoğan'ı sevdim.

ileriki bölümlerde işler karışacak, taşlar yerine oturacak gibi görünüyor.
  • --- spoiler ---

bu duru'nun anası babası yok mu?

--- spoiler ---
  • özge'nin malum dansı için, (bkz: flakka)
  • 90 dakikalık bölümüyle çekilmeyen dizi. ileri sara sara zor bitirdim.
    özge karakterinin o saçma sapan değişimi olmamış. evet sen kocaman bir çılgın değilsin.
    deniz’in içip içip sokakta sızması, sonra depresyondan çıkamayıp saçlarına kıyması olmamış.
    nehir erdoğan o role olmamış. westworld karakteri gibi.
    sadık murat kolhan daha ağır olmalı. ne o öyle başaşağı yatmalar, özge’nin evindeki eşyaya sarılıp uyumalar falan. çocuk musun olm sen.
    can manay ile duru’nun fırsat buldukça yiyişmesi olmamış.

ekleme: can’ın evi olmamış. deniz manzaralı ama çok rüzgarlı. kız o rüzgarda dans ederken cırcır olur. önümüz kış.
  • 2. sezonun ilk bölümünü az önce bitirdiğim dizidir.

--- spoiler ---

bu özge'nin video olayını bi ben kaçırdım zannettim. hatta o kadar ki daha 4-5 ay önce izlediğim şeyi unuttum diye kendime sinirlenip diziyi 50. dakikasında durdurup 12. bölümden özge'nin video yüklediği sahneyi falan aradım. yazarken kısa sürdü ama yaparken rahat yarım saatimi aldı. bulabildiğim tek şeyse özge'nin sadık murat kolhan can manay sex sex sex diye yüklediği videonun ilk 20 saniyesi falan. orada da işte ben magazin muhabiriyim elimde can manayla ilgili şeyler var diyor. başka da bir şey yok.

hayır bi de bilge bu video yüzünden can'a trip atıp işi bırakmış, can da gitmiş buna açıklama yapıyor, ikna olursan yarın gel başla diyor.

hayret bişey, keşke bütün bölüm geyiği dönen meşhur videoyu biz de izleyebilseydik.

bölümde bi sürü abukluk vardı ama en abuğu kesinlikle özge ve murat'ın asansör sahnesi. ya smk özge asansöre binene kadar aşağı yukarı gidip geldi hiç asansörden inmedi, bi de üstüne özgeyle yalnız kaldılar ya da dünyanın en şanslı insanı. bi de rakip kanalın binasındaki asansörü durdurabilecek güçteki adam neden odasında rakip kanalı izler acaba ve neden özge gibi bi kızın peşinden bu kadar koşar kıyafetlerini falan koklar?? insan gerçekten hayret ediyor.

nehir erdoğan'ı bilerek mi öyle yaşlı göstermişler yoksa gerçekten o kadar yaşlanmış mı? bu kadının ve deniz'in olayı hiç ilgimi çekmedi. istanbul'a nasıl bağlayacaklar acaba. ilk bölüm itibariyle deniz etkisiz elemandı, hiç görünmese yaa bi de deniz diye bi adam vardı ona noldu ki demezdim. gerçi bölüm onun eve gelişiyle bitti bi dahaki bölüme atağa geçebilir.

manipülatör ustası can duru'yu manipüle etmeden durabilecek mi gerçekten. bunun verdiği merakla 1-2 bölüm daha şans vermeye değer. ama kendimi sıka zorlaya izleyecek kredisi yok bende. bekleyip göriciiz bakalım.

--- spoiler ---
  • değil 90 dakika, 180 dakika olsa oturur izlersin öyle bir dizi. resmen zaman normalden daha yavaş geçiyormuş gibi hissettirdi sezon açılışı ile. her saniyesi dolu dolu, müthiş bir dizi. tek kelime ile ba-yıl-dım.

şimdi the walking dead düşünsün, görün sezon açılışı nasıl yapılır ulan ibneler.
  • özge’nin değişimi yiğit özgür’ün biz orospu çocuğuyduk karikatüründeki elemana benzemiş, beğenmedim.
    can manay ve duru’nun devamlı yiyişmesi, düzenli bir diyaloglarının olmaması da çok havada bırakmış. paylaşımda bulunmaları gerekiyordu ama salt beden sıvıları üzerine de bir paylaşım olmamalıydı diye düşünüyorum. grinin elli tonu serisine benzemiş, sadece o ana odaklı, beğenmedim.
    nehir erdoğan niye olur olmadık yerlerde ve dizilerde hortluyor bilemedim. bu kadını görünce keyfim kaçıyor. bütün sahnelerde ağlak ağlak bakıyor. hüzünlü bakması mı gerekiyor bilemiyorum kitabını okumadım. deniz büyük sarsıntı yaşadı, ona rağmen nilay karakterinden daha güçlü duruyor. destek olacak diye beklerken köstek olacak gibi bir hali var. yazık.
    smk reyiz hala berbat giyiniyor, görünce direkt ceketinin kollarına baktım. bi beden büyük alıyorlar heralde seneye de giysin diye. eller görünmüyordu. aynı şekilde özge de berbat üçüncü sınıf dizi karakteri gibi giyiniyor ve makyajı yapılıyor. böyle boylu poslu karakter var ve neden bu kadar boyuna ve fiziğine uyumsuz giydiriliyor anlamak mümkün değil. gözüm kanadı resmen.
233 entry daha