• berrak tüzünataç'ın dans performansının duru'dan daha iyi olduğu dizi diyecektiahahagdk ne izliyorum kardeş ben? (bkz: dafuq did i just watch)

2. sezon 1. bölümün 49. dakikasında kahkaha attıran dizidir.
  • 2.sezon 1.bölüm az önce bitirmiş bir yazar olarak beni arada bırakan bir bölüm olduğunu söyleyebilirim.

başlarda bildiğin içim çekildi.sebebi şu veya bu diyemem ama bildiğin sıkıldığımı fark ettim.başka bir şeyler izlemek istedi canım ama tuttum kendimi.sonuna doğru biraz daha açıldı olay neyse ki.

--- spoiler ---

ozan güven : her zaman ki gibi devam ediyor.ama sanki gücünü bir miktar da olsa kaybetmiş gibi duruyor.ya da bana öyle geldi.duruya sen yavru kedi değilsin dedi dedi kızı manyaklaştırdı elinde patlayacak büyük ihtimal.

serenay : şu kız gerçekten olmuyor buraya.odun yutmuş gibi geziyor.şu bölüm özge karakteri bile daha çekici geldi.

berrak tüzünataç : sefiller olayından kurtuldu ama o kasıntı rol kesmesinden kurtulamadı.geçen sezondan daha çekilebilitesi var en azından o giyim ve makyajla.

osman sonant : bu bölüm gerçekten üzüldüm smk için.adam kendice saf,temiz bulduğu insanın nasıl çöktüğünü gördü bildiğin.ve gıkını çıkaramadı.bu adam patlarsa dizi senaryosu gereği acayip şeyler olur.

çok az değinilen olarak bilgeyi hiç koymasalarmış olurmuş bildiğin.zorla koymuşlar.ama ilerde artacak dakikalar belli yani.

bi de şu yeni patron inşallah sadece o fotoğraf şantajı için konuşmamıştır.ordan güzel pislik çıkar.

--- spoiler ---

böyle bir bölüm için 2-3 hafta bekletmezler inşallah.
  • --- spoiler ---

sansürcü, ahlak bekçisi, muhafazakar görünen ama gerçekte otoparkta çalışanını arabaya atan medya patronunu bir ben mi fark ettim? sanki burada bir gönderme var gibi.
    --- spoiler ---
  • ikinci sezonundan ilk bölümü yayınlanan puhu tv dizisi. ilk sezona göre kalite anlamında gözle görülür bir düşüş yok ancak senaryo anlamında farklı bir çizgiye geçildiği belli oluyor. bazı karakterler belirginleşirken bazıları silikleşiyor. can manay'ın yeni patronu gibi yeni eklenen yan karakterler de dizinin havasını bozmamış diyebiliriz.
  • bu zamana kadar ite kaka izledim ama yeni sezon ilk bölümünü öfleye püfleye bitirince bırakma kararı aldım. bu kadar içi boş kofti bir dizi olamaz. safi görüntü başka numara yok. zaten senaryoda da bir sürü çarpıklık var ama sineye çekiyorduk. bu bayık diziyle vaktimi boşa harcayamam, izlenmeyi bekleyen onlarca kaliteli yabacı dizi var.
  • ikinci sezon ilk bölüm olması hasebiyle biraz uzatılmış ve tam tutunamamış mevzular. ileri de konu hakim oldukça daha iyi oturur büyük ihtmimal.

ayrıca özge kadın olacağım derken travesti gibi duruyor. at gibi kadın tabirini tam olarak hakediyor karakter.
  • şu berrak rol yapamıyor dediğim dizi arkadaş. çok itici, sesi çok kötü, yürüyüşü bir garip. sahnelerini atlamak istiyorum.

nehir erdoğan'ı sevdim.

ileriki bölümlerde işler karışacak, taşlar yerine oturacak gibi görünüyor.
  • --- spoiler ---

bu duru'nun anası babası yok mu?

--- spoiler ---
  • 2. sezonun ilk bölümünü az önce bitirdiğim dizidir.

--- spoiler ---

bu özge'nin video olayını bi ben kaçırdım zannettim. hatta o kadar ki daha 4-5 ay önce izlediğim şeyi unuttum diye kendime sinirlenip diziyi 50. dakikasında durdurup 12. bölümden özge'nin video yüklediği sahneyi falan aradım. yazarken kısa sürdü ama yaparken rahat yarım saatimi aldı. bulabildiğim tek şeyse özge'nin sadık murat kolhan can manay sex sex sex diye yüklediği videonun ilk 20 saniyesi falan. orada da işte ben magazin muhabiriyim elimde can manayla ilgili şeyler var diyor. başka da bir şey yok.

hayır bi de bilge bu video yüzünden can'a trip atıp işi bırakmış, can da gitmiş buna açıklama yapıyor, ikna olursan yarın gel başla diyor.

hayret bişey, keşke bütün bölüm geyiği dönen meşhur videoyu biz de izleyebilseydik.

bölümde bi sürü abukluk vardı ama en abuğu kesinlikle özge ve murat'ın asansör sahnesi. ya smk özge asansöre binene kadar aşağı yukarı gidip geldi hiç asansörden inmedi, bi de üstüne özgeyle yalnız kaldılar ya da dünyanın en şanslı insanı. bi de rakip kanalın binasındaki asansörü durdurabilecek güçteki adam neden odasında rakip kanalı izler acaba ve neden özge gibi bi kızın peşinden bu kadar koşar kıyafetlerini falan koklar?? insan gerçekten hayret ediyor.

nehir erdoğan'ı bilerek mi öyle yaşlı göstermişler yoksa gerçekten o kadar yaşlanmış mı? bu kadının ve deniz'in olayı hiç ilgimi çekmedi. istanbul'a nasıl bağlayacaklar acaba. ilk bölüm itibariyle deniz etkisiz elemandı, hiç görünmese yaa bi de deniz diye bi adam vardı ona noldu ki demezdim. gerçi bölüm onun eve gelişiyle bitti bi dahaki bölüme atağa geçebilir.

manipülatör ustası can duru'yu manipüle etmeden durabilecek mi gerçekten. bunun verdiği merakla 1-2 bölüm daha şans vermeye değer. ama kendimi sıka zorlaya izleyecek kredisi yok bende. bekleyip göriciiz bakalım.

--- spoiler ---
  • özge’nin değişimi yiğit özgür’ün biz orospu çocuğuyduk karikatüründeki elemana benzemiş, beğenmedim.
    can manay ve duru’nun devamlı yiyişmesi, düzenli bir diyaloglarının olmaması da çok havada bırakmış. paylaşımda bulunmaları gerekiyordu ama salt beden sıvıları üzerine de bir paylaşım olmamalıydı diye düşünüyorum. grinin elli tonu serisine benzemiş, sadece o ana odaklı, beğenmedim.
    nehir erdoğan niye olur olmadık yerlerde ve dizilerde hortluyor bilemedim. bu kadını görünce keyfim kaçıyor. bütün sahnelerde ağlak ağlak bakıyor. hüzünlü bakması mı gerekiyor bilemiyorum kitabını okumadım. deniz büyük sarsıntı yaşadı, ona rağmen nilay karakterinden daha güçlü duruyor. destek olacak diye beklerken köstek olacak gibi bir hali var. yazık.
    smk reyiz hala berbat giyiniyor, görünce direkt ceketinin kollarına baktım. bi beden büyük alıyorlar heralde seneye de giysin diye. eller görünmüyordu. aynı şekilde özge de berbat üçüncü sınıf dizi karakteri gibi giyiniyor ve makyajı yapılıyor. böyle boylu poslu karakter var ve neden bu kadar boyuna ve fiziğine uyumsuz giydiriliyor anlamak mümkün değil. gözüm kanadı resmen.
hesabın var mı? giriş yap