şükela:  tümü | bugün
  • dayanamayıp dersimi bıraktım izledim. zaman zaman sıktı. ilk sezondaki tadı alamadım. bilemiyorum , hikayenin büyüsü can manay hedefine ulaşınca benim açımdan bitti gibi.
    --- spoiler ---

deniz.. ah deniz... sana hiç üzülmüyorum. özel hayatınla , işini karıştırıp bir insanın hakkını yedin. bu insan duru bile olsa..
    yalnız saçlarını kestirmek , çok yakışmış. bunun dışında , nehir erdoğan'ı görmek güzeldi. lakin gelgelim ki olmamış. ben o rolde cansu dere veya gonca vuslateri'yi görmek isterdim.

başıma birşey gelmeyecekse , berrak tuzunatac iyi oynuyor ama özge karakteri sıkıntılı. ben erkek-kadın ayrımı yapmaksızın küfür etmelerine karşıyım. fakat ağzına ne kadar yakışıyor demekten de kendimi alamıyorum.
    son olarak; kanalda can manay ve özge'nin karşılaşması.
    özge'nin ; insan gerçekten hayret ediyor demesi*

--- spoiler ---

daha farklı bekliyordum , olmadı. ilk sezonun çok gerisinde.
  • berrak tüzünataç'ın yorgan sahnesi, sanırım şu ana dek yerli bir dizide gördüğüm en amacına uygun sahneydi.

yönetmeni mert baykal'ı tebrik ederim. karakterin depresyondaki durumunu, yataktan hiç çıkmak istememesini, ve hatta, dev dalgaların arasında kalmış da bir türlü çıkamıyormuş gibi bir atmosfer yaratılmasını çok beğendim.

ve son olarak, berrak'cım;
    oyunculuk tek marifetiniz, biraz özen gösteriniz.

(bkz: bana bir şeyhler oluyor)
    (bkz: yılmaz erdoğan)
  • özet: siktir lan.... bu sizin yaptığınıza orusbuluk denir

ikinci sezonun resmen fiyasko bir açılışı var, kocaman bir fiyasko hemde. birde bunu beğenenler olmuş, olm daha ne kadar sıkıcı bir bölüm çekebilirlerdi ki he? bitmek bilmedi resmen bölüm, sıkıntıdan 5 içecek 10 sigara gitti..... ozan güven, osman sonant ve mehmet günsür'ün oyunculuklarına yazık sadece, hemde kocaman bir yazık....... benim için bitmiştir

son bir nokta: dizisinin ismini çi olarak değilde, "samsung" olarak uyarlasaydınız keşke
  • ulan özge karakterinin o iğrenç "ammina koyum"u bi tek beni mi rahatsız etti. en sevdigim küfrü harcadı kız :((
  • 2. sezon 1. bölüm için yine söylenebilecek bir çok ekşi şey var ama

yine bu dizi bizim standartlarımızın üzerinde bir yapım olmaya devam ediyor.

aşağıdaki şarkı sözlerinden önce her şey üzerinde yine yoğun olarak çalışılmış.

--- spoiler ---

kalbimden en son geçen yolcu. yolcu sensin ...

--- spoiler ---

ve güzel, içi dolu tanışma sahnesi ortaya çıkmış.

emeğinize sağlık.
  • 2'nci sezona mükemmel girmiştir. ozan güven'in can manay rolüyle bütünleşmesi, berrak tüzünataç'ın (özge) depresif halleri, deniz'in (mehmet günsür) sarhoş ve kafası dumanlı tiplemesi muhteşemdi.

smk biraz yapmacık geldi. ama ilerleyen bölümlerde toparlayacaktır.
  • bundan sonra dizinin yayınlandığı gün diziyi izlemeden önce ekşi'ye bakacağım. eğer o gün hakkında en az 100 entry girilmişse izleyeceğim girilmemişse izlemeyeceğim. çünkü 2.sezon 1. bölüm aşırı sıkıcıydı, akşam bana ayırdığım vakte üzüldüm resmen.
    bir de belli oldu ki bu sezon berrak tüzünataç sezonu olacak ama kendisi öyle bir yetenek düşmanı ki onun olduğu sahneleri atlıyorum. of off
  • bomba gibi 2. sezon ile gelememiş olan dizidir.

bundan sonra 90 dakika olmasın mümkünse, ilk bölüm şerefine uzattıysanız amenna.

bu kadar saçma tesadüfleri siz de yapmaya başladıysanız televizyona satın diziyi daha çok para kaldırırsınız.

bir de berrak senin yerine keşke defne kayalar oynasaymış daha harbi dururmuş be.

2. bölümde toparlanmasını temenni ediyoruz.
  • ozan güven’in karizmasıyla birleşen can manay’ın takıntılı aşkına izlenebilecek dizi. ikinci sezon adıyla çi.