şükela:  tümü | bugün
  • ozan güven’in karizmasıyla birleşen can manay’ın takıntılı aşkına izlenebilecek dizi. ikinci sezon adıyla çi.
  • 2.sezonu dun baslamis olan dizidir.

---tas dusebili spoiler cikabili---

deniz'in duru ile ayrildiktan sonra sokaklara dusup derbeder olmasini cok yadirgadim acikcasi cunku ilk sezonda boyle buyuk bir ask gorememistim. insan gercekten asik oldugu birine deniz'in duru'ya davrandigi gibi davranmaz cunku. bu sacma olmus.

can'in duru'yu manipule etmeye devam etmesi tam bir gerizekalilik ornegiydi kendisi gibi zeki bir adamdan beklemezdim acikcasi. gerci burada hastalikli bir asktan soz ettigimiz icin dogru dusunememis de olabilir.

ozge'nin degisimi cok sacma olmus.
  • ne ola ki şimdi bu ?

bu “fi” neyin nesi ?

diyerek başlığa girdim, türk dizisiymiş.

allah sizi bildiği gibi yapsın.

tanım: bir dizi.
  • --- spoiler ---

o denizin geri dönmesinden hemen önceki son sahne, gerçek o. baya. dizilerin benim adıma en büyük sıkıntısı gerçek olmayan aşklar, gerçek olmayan kötüler ve gerçek olmayan iyiler sanırım. bu dizide her şey adına konuşamam ama çok fazla gerçeklik var. olmamışlardan örnek vermek gerekirse bi özgenin değişimi gerçek gelmedi mesela, hiç ısınma turu olmadan 180 derece zor yani, bana gerçek hissettirmedi. ama smk çoğunluğun söylediği gibi yapay bana gelmedi o adamın bi ponçik tarafı hep vardı zaten özgeyle ilgili. denizle işlgili yorum yapmicam zaten sanırım dizide en gıcık olduğum karakter. mehmet günsür'ün hep aynı karakteri oynamasından artık bööğ gelmiş olabilir ama o adam elini kolunu sallayarak oyunculuk yaptığında beni gıcık ediyo artık. önceden "dzuru kendine gel (gizli "adamım")" dediğinde lanet olası zenci fln demesini bekliyodum o kadar yani. mehmet günsür'e şahsi bir garezim yok sadece karakter çok "kocaman bir götün var dostum" kıvamında bir canlı. ozan güven her zamanki gibi favorim zaten. adam hem alakasız karakterlerle de bütünleşebileceğini göstermiş durumda hem de yılların jönü mehmet'e karşı kötü jön modunda ve ben kimseden deniz aşkım kalp kalp duymadım ama herkes can manay kalp kalp kalp modunda. adam öyle geliyor kalbimin efendisi yakışıklılığında değil ama herkesi bu kıvama getirmiş ve kimse gıcık olmuyo. bakışlarından zeka ve manipülasyon akıyo. karakter çok iyi yaratılmış olabilir ama ozan güven mükemmel bi oyunculuk sergiliyo bence bu tartışılmaz. o kaş hareketleri falan konuşuyo resmen. castingi de kim yaptıysa onların da elinden öpmek lazım..
    --- spoiler ---

sonuç olarak bana göre türk dizi furyasında efsaneleşecek ve farklı bir kulvarın ikinci baharı olabilecek dizi. eksilemeden önce "farklı bir kulvarın" kısmına dikkatinizi çekerim. saygılar
  • son derece bayık bir bölümle ikinci sezona başlamış dizi. akılda kalıcı tek sahne özge'nin dans sahnesiydi.onunla da ilgili olumlu yorumlar yapamayacağım.*
  • bazen gülümseten, bazense kitaba bu kadar uygun gitmesinin şaşkınlık verdiği yeni sezonuna başlamış puhu tv dizisi.
    can-duru ilişkisi olması gerektiği gibi resmedilmiş. sürekli beden sıvıları üzerinden gidilmiş hiç paylaşımları yok tepkisi, normal bir aşk olsaydı eğer doğru yanlış yapılmış denilebilirdi.
    oysaki can'nın sevgisi hastalıktı başından beri. hiç muhabbet etmediği, huyunu suyunu bilmediği, sesini bile duymadığı bir kadını, hayatının kadını seçti. sadece dış görünüşle ve vücut hatlarıyla başlayan sevgi böyle devam eder zaten.
    ileriki bölümlerde de bu durum duru üzerinde etkisini gösterecektir elbette.
    genel olarak sezona güzel bir giriş yapıldığını düşünüyorum. özellikle osman sonant'ın performansı müthişti. ne de olsa üçlemenin kanımca en güzel kitabı çekildi bu sezon, bunun da artısı var elbette.
  • --- spoiler ---

instagram maymunlarına ince ince dokundurmalarını çok beğendim.

"etrafınızda kim ahlak bekçiliği yapıyorsa, en ahlaksız o'dur." temasını da müthiş işlemişler. zira ülkemizin son zamanlarına cuk oturan bir genelleme. önemliydi.

ilk sezondaki tadı vermese de genel olarak beğendiğim bir bölümdü.

--- spoiler ---
  • bomba gibi 2. sezon ile gelmesini beklemenin yanlış olduğu dizi. zira her şeyin giriş, gelişme ve sonucu vardır. 1. sezon itibariyle tüm yaşananlardan sonra 2. sezona bence iyi bir giriş yapmış olan dizidir.

--- spoiler ---

beni içine alan bir kaç sahnesi vardı. zaten onlar bile etkilenmeme yetti.
    birincisi deniz'in dibe vurduğu iyi yansıtılmış. karaköy'de yere düştüğü o sahne, benim için ayrı güzeldi. çünkü yere düştüğü nokta benim için anısı olan bir yer ve hayatım boyunca da aynı öneme sahip olacak. aklımdan çıkmayan anılarım, bu sahneyi görünce hd kalitesinde gözümün önüne geldi diyebilirim. *
    ikincisi deniz'in gezgin olarak yollara düşmesi de güzel bir detay olmuş. hele ki yolunun roma'ya düşmüş olması benim için daha da güzeldi. gezip gördüğüm yerleri yüzeysel de olsa yeniden görmek hoş bir detay oldu benim için.
    üçüncüsü deniz'in piyano eşliğinde şarkı söylemesi. mükemmel bir sahne idi, belki de benim en çok etkilendiğim sahne. hele ki yabancı dilde **sonrasında türkçe devam etmesi süperdi. unutmaya yüz tutmuş bir şarkıyı hatırlamama vesile oldu. mükemmeldi.
    orijinalini ajda pekkan'dan dinlemek isteyenler için linkini paylaşıyorum.
    buyrunuz efenim
    dördüncüsü özge zaten benim filmdeki favori karakterimdi. hak,hukuk, iyilik, ve buna benzer değerleri içinde hissederek yaşayan ve sürekli kaybettiğini hisseden insanların; daha mutlu olmak adına bunlardan vazgeçme eşiğini iyi yansıttı. teşekkür ederiz.

son olarak can manay-duru aşkı iyice psikopat bir hal alacak gibi hissediyorum. duru bakalım nasıl kurtulacak.
    deniz toparlanıp döndüğünde bu ikiliden intikam alır mı dersiniz? ezel'e dönecek gibi bir his var içimde.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

can manayin psikopata baglayacagi seri.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

nehir erdoğan'ı görünce çok sevindim çok da mutlu oldum umarım konuk oyuncu olarak kalmaz devam eder.
    deniz saçlarını kestirince tüm şekli kaymış gibi olmuş sevmedim. duru gerçek bir orospu bu sezon da bol küfür yiyecek belli oldu.
    benim bebeklerim özge ve smk ama bir an önce didişmeyi bırakıp can manay denen şerefsizden intikam almaları lazım.
    --- spoiler ---