şükela:  tümü | bugün
  • bu bölüm en zevkli bölümlerden biriydi. can son bölümde testereye dönüştü, eti üzdü ama önümüzdeki bölüm duru’ya daha çok üzülücez gibi geliyor. bu dizi en kaliteli yapım olarak hafızalara kazındı bile.
  • --- spoiler ---

sen benim için bir "umuttun" can.

umut zafer

--- spoiler ---
  • -spoiler

etinin şiringa sahnesinde lesley garrettten calan parcayla, gonlumu almis dizidir.

onun disinda dizide bir bosluk vardi pek begenmedim, asiri hizli gelisti hersey duygular inandirici degildi.dizide ne ask dogru durust, ne heyecan, ne sanat, ne aksiyon ne gizem... hicbirini dogru durust yansitamamislar.

algıda seçicilik mi bu bilmem ama bana dizinin bitecek olmasindan dolayi, moralleri bozuk ve kendilerini verememisler gibi geldi.

cok sıkıldim izlerken, surekli saate baktim.

ayrica reklam sponsorlari da destegini cekmis galiba, normalde yarim dakikada bir bok yirtik dondan firlar gibi reklam firlardi simdi bitek denizin bilet aldigi sahnede subliminal reklam vardi.

ee gemi batarken, once fareler terkedermis.
  • --- spoiler ---

2. sezon 7. bolum spoiler

.
    .
    .
    .
    8. bolumde can bence duru’yu dogramayacak, daha da sarilacak, ya da tam duru’yu keserken biri durduracak; buyuk ihtimalle bilge. tahminim boyle.
    --- spoiler ---
  • herkes --- spoiler --- kandan vahşetten --- spoiler --- bahsederken ben azıcık nahif bir şeye değineyim;

--- spoiler ---

"ikimizin de kedi olduğu bir hayatta görüşürüz."
    imza: nilay

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

billur: ölü

eti: ölü

duru: yükleniyor...

--- spoiler ---
  • dul maaşı gibi üç ayda bir yatan dizi.
  • bu akşamki bölümde eti'nin çaldığı aryanın adı ne? çok tanıdık geldi ama hatırlayamadım.
  • dizinin 2. sezon sonunda biteceği açıklandıktan sonra akışın hızlanması nedeniyle bölümler dolu dolu oluyor ama krakterlerin değişimlerini, duygularını hissedemez olduk.

--- spoiler ---

izlettiği intihar sahnesiyle beni şoklara sevk etmiştir. bi türk dizisinde böyle bir şey izlediğime inanamıyorum. kaldı ki yabancı dizi veya sinema filmi için de aşırı bir sahneydi. oluk oluk akan kan gözümün önünden gitmiyor.

ultra idealist olarak kurgulanan deniz karakteri önce geldi duru'yla burun buruna çalışmayı kabul etti, sonra ondan intikam almak için tuhaf manevralar yaptı (ece'yi kayırma vs), sonra da eski deniz'in yapacağına ihtimal vermediğim "evli duru"yla öpüştü. duru desen ne ara can'a kaydı, ne ara tekrar deniz'e döndü doru düzgün anlaşılmıyor. oysa ilk sezonda bunların hepsi detaylarla, diyaloglarla dolu dolu anlaşılıyordu. fi'yi diğer dizilerden de ayıran buydu.

dizi son bölümde hatta bölümlerde gerilim üzerinden ilerleyen bir hale geldi. karakter derinliklerinden çok olayların hızla akıp bitmesine odaklanıldığından olsa gerek.

--- spoiler ---

yine de çok güzel, yine de izleriz tabi.
  • ben sanırım 2.sezon 5. bölüm için sezonun en heyecanlı bölümü demiştim ama bu bölümü daha görmemişim.... efsane bir bölümdü!

--- spoiler ---

bu bölümde deniz'e neden bu kadar yüklendiler ben anlayamadım. göksel ayrı dans hocası ayrı yüklendi. alakayı çözemedim. deniz'i de mi intihar ettireceksiniz ne istiyorsunuz?

duru'yla annesinin telefon konuşması çok yürek burkucuydu gerçekten üzüldüm. kızın ne kadar başarılı bir gelip izlesene gösterisini. bir de farkındaysanız onca gosteri yaptılar bir tane akrabası izlemeye gelmedi duru'yu. yazık. duru'ya sahip çıkalım.
    (bkz: dedeye sahip çıkalım)

sadık murat kolhancığımla özge'nin diyalogları çok hoştu fakat sanırım dizinin sonunda smk kendini numan'a vurdurtacak çünkü kurduğu cümleler buna yönelikti. sadık, gitme seviyorum :(

özge'nin o kendisine bakan teyzeyle veda sahnesinde "benim işim adamlarla değil sen de hiç insan sarrafı değilsin" demesi çok tatlıydı. swh

bilge bu bölümde beni ilk defa gıcık etti. tamam eti'ye şefkat göstermesi harikaydı fakat o dosyayı duru'ya vermemesi duru'nun canına mal olacak farkındaysanız. hiç iyi olmadı. her şeyin en etiğini ve doğrusunu sen bilemezsin bilge. biraz denileni yapmayı bil. üf sinir.

eti için çok üzüldüm. hayatı 14 yaşından itibaren kararmış bir kadın o. bence bazı şeyleri de zaruriyetten yaptı. dizi tarihi boyunca mantığıyla hareket eden bir kadındı. şahsen ısınmıştım. rest in peace eti.

son sahne neydi öyle... can bildiğiniz kanlar içinde çıktı duru'nun karşısına. gerçek hayatta gördüğünüzü düşünsenize öyle bir sahneyi....
    eti de öldüğüne göre kendi hayatını mahvetmesine bir engel kalmadı. bu işe ilk duru'yla başlayacak. duru için üzüldüm gerçekten. yavaş yavaş hatalarını anlıyordu. ece için falan gerçek üzüntü hissetmişti. yazık olacak. umarım senaristler bir sürpriz yapar da duru ölmez.

deniz bu bölümde duru'yu hak etmediğini tekrar gösterdi bence bu arada. kavga ediyorlar çıktı kıza ne dedi... biz sevgiliyken seviştin mi onla dedi. bir erkek ancak bu kadar bir kadını sevdiğini belli edemez sanırım. mal herif. duru'yu o an tekrar kaybetti. en azından kız içinden iyi ki ayrılmışız demiştir. deniz bunu hak etti.

--- spoiler ---

yalnız şu son zamanlarda bölümün geç verilmesi, dizinin erken zamanda bitmesi gibi sorunların senaristler ve azra kohen arasındaki gerginlikten kaynaklandığını düşünüyorum ve bir izleyici olarak hiç memnun değilim. bu bölümde resmen her şey çabucak oldu bitiverdi. en fazla 2 bölüm falan kalmıştır geriye böyle olmaz ki. hani pi nerde? bir üçüncü sezon çekilebilirdi. hiç hoş değil..