şükela:  tümü | bugün
 • akilah azra kohen roman üçlemesi olacaktır. (pi çıktıktan sonra). şu an fi ve çi olarak birbirinin devamı iki kitap halindedir.
 • "fi"ve "çi" kitapları okuyucunun dikkatini çekmek üzere popüler konularda yazılmış kitaplar olup; "pi" ise türkiye gerçekleri üzerine yazarın asıl anlatmak istediği konularda yoğunlaşmaktadır.
 • ismini yunan alfabesinin üç harfinden alırken yunanca'da "chi" harfinin okunuşunun "ki", sesinin ise almanca'daki "ch" kombinasyonu ("durch" sözcüğünün sonundaki h ile ş arası ses) olduğunu bilmeden ve araştırmadan ahkam kesen bir yazar/yayınevinin kitabıdır.

  yunanca'da zaten "ç" sesi bile yoktur.
 • sonuna kadar gayet güzeldi herşey. herkes ve herşey olduğu gibi kalıpta burdan sonra sizin hikayeniz başlar demeseydi? ben kurguladıktan sonra ne anladım hani 1-2 kişi olsa tamam da bir tek biri öldü de kafamdaki soru sayısı -1 oldu
 • bir mustafa topaloğlu şarkısı.
 • fox dizisi/pornhub/kisisel gelisim semineri karmasi garip yazit. ısin komigi bu kitaplari bana veren gerizekali biraz agir bir seri valla, cok felsefi abi diyerek vermisti. mevzu derin gibi yazilmis ama yuzeysellik yazinin pacalarindan akiyor cengizcim. hayatimda hic bir seyi okurken harcadigim zamana bu kadar uzulmedim. fi ve ci ile ilgili kisa yorumumu yaziyorum pi yi okumaya dayanamadim cunku.
  kisisel gelisim ogutleri, iki boyutlu karakterler, bolca aforizma, her konuda bilir kisi olan hayati cozmus yazarimiz, okunsun diye yer yer uzunca yazilmis cinsellik ve sacma sapan bir ask hikayesi. edebi gozuksun diye de cumleleri devirmis. editoru ne is yapiyor belli degil.
  kitaptaki diyaloglarin hic biri diyalog degil, yazarin kendi kendine konusmasi. surekli bir tavsiye verme, ogretme halinde arkadas. ıyi muzik depeche mode'dur, oral seks asagilayicidir, akpliler de ozunde iyi insanlardir ama sezen aksu korkunc bir insandir, bagirsak sagligimizi ihmal etmeyelim, terzi kendi sokugunu dikemezmis vb. tonlarca sacma sapan konuda azra kohen'in ne dusundugunu bilmek istiyorsaniz mutlaka okuyun derim.
  sanatin her dalinda uzman olmakla kalmayip iyi sanat sudur, kotu sanat budur tanimi bile yapiyor yazarimiz. nasil bir ozguvense artik bilemedim.
 • ilk 2 kitabı okudum, şu an pi nin ortasındayım bitirmek için o kadar zorluyorum ki kendimi. yazar bir şeyler anlatmak istemiş, iyi güzel de keşke direkt deneme ya da felsefe kitabı yazsaymış. verilmeye çalışan mesajların sıkıştırıldığı diyaloglar zorlama olmuş.

  türk dizilerine bu kadar sövmüş fakat seri aynı türk dizilerindeki gibi konuşmadan, uzun uzun cool bakışlar atan, adamın gözünden hayat hikayesini çözen karakterlerle dolu. hepsinde bi havalar, caka satmalar, sanırsın ejderhaları var.
 • azra kohen'in üçlemesi. genel olarak türk dizisi senaryosu kıvamında. sexi ön planda tutayım ki okuyucuyu çekeyim istemiş. asıl anlatmak istediği şeyleri son kitaba saklamış ama bu çok baygın bir hava katmış kitaplara. gerçekten bir süre sonra sıkılmaya başlıyor insan.
 • en iyisinin çi olduğunu düşündüğüm seri. aynı zamanda başarılı olabilecekken son kitap pi'de patlamış seridir bana göre. bazı şeylerin çok havada kalması, bazı karakterlere ne olduğunun açıklanmaması bir yana sonundaki köy projesi olayı fazla üropikti bana göre. hikayeyi gerçekçilikten uzaklaştırmıştı. keşke seriyi dört kitaba çıkartıp konuyu daha derinlemesine işleseymiş yazar. tabii fi çi pi'ye uyumlu dördüncü bir kelime bulamamış da olabilir. *
 • bir dizi olacak olan kitaptır. ay yapım tarafından hakları satın alınmıştır. duru karakterini serenay sarıkaya canlandıracaktır.