şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: cinquecento)
 • yunanistanda test sürüşünde bulunma şansı yakaladığım araç. birçok donanım özelliği bulunduran ve 100'ün üzerinde değişik özelliklerle donatabileceğiniz bir otomobil. kullanımı çok rahat, iç tasarımı eski fiat 500'ün tasarımı baz alınarak yapılmış çokta başarılı olmuştur kanımca.
  12.000 euro gibi bir fiyata alabiliyorsunuz kendisini ( 2008 fiat bravo fiyatı 14.500 euro) yunanistanda ama oluşan yoğun ilgiden dolayı 4 ay sonra teslim edebiliyorlar. işçilik kalitesi fiat'tan beklenmicek derecede iyi. türkiye ye gelirmi bilinmez ama gelirse hiçte makul bir fiyata satılmayacağını düşünmekteyim.

  http://www.fiat500.com/eng/

  edit: ayrıca belirtmek isterimki fiat 500 modelinin fiat cinquecento ile isim benzeliğinde öte bir alakaları yoktur. fiat 500 1950 li yıllarda üretilen modelin devamıdır. cinquecento ise farklı bir model olarak üretilmiştir.
 • fiat in son senelerde yaptigi en guzel araba.tasarim falan sahane olmus.schumacher de kullaniyormus zaten bize fazla laf dusmez daha.
 • fiat'in new beetle-mini cooper alan kesimi hedefleyerek piyasaya surdugu super minik ancak ekonomik olma iddiasinda olmayan araci.. pazarlamasinda estetik, sevimlilik ve kalite fazlasiyla on planda tutuluyor. almanya sokaklarinda cogalmaya ba$ladilar. 11.000 - 15.000 euro arasi bir etiketle satiliyor.

  aracin goruntu olarak verdigi his cidden kalite yonunde. tam bir $ehir ici zipiri. makara bir renk ve $eritlerle falan bir donemin vosvos'unun imajina yakla$abilirsiniz. abarth'in el attigi versiyonu 17.000 euro'dan satiliyor, performans olarak 0-100'u 7.9 saniye, 205 km/h gorebiliyor. bu ebatta bir arac icin bu hizin daha ustu ziyadesiyle sakat olsa gerek zaten.

  fiat'in son yillarda yaptigi en kalite i$lerden biri diyebilirim. suv seven, dodge challenger falan seven bir adam olarak resmini wallpaper yapacak kadar kendisine tutuldugumu belirtmek isterim.
 • yalanası bir ön konsola sahiptir. hatta yerim ben onu.
  http://www.fiat500.com/…/foto_fiat_500_interno1.jpg
 • fiat'ın grande punto* ile başlattığı atağın ülkemize de teşrif eden son halkası olan; ilk fiat 500'ün tüm tasarım detaylarının güzelce güncelleştirilerek etkileyici bir tasarımla sunulduğu, birçok donanım ve kişiselleştirme seçenekleri ile birlikte kendinize uygun bir tanesini mutlaka bulabileceğiniz; uzunluk ve genişliği ile tam bir şehir içi makinesi olan; eğer aracınızı kullanırken yalnız kendiniz veya yanınızda bir arkadaşınız ile oluyorsanız, arka koltuk kısmının ve bagajının küçücüklüğünü de gözardı edebileceğiniz, fiat'ın yüzünü çokça güldüreceğe kesin olan otomobil.

  dış tasarımındaki özgünlüğünün ardından, boyalı yüzeyler, kaliteli havayla birlikte iç tasarımı da etkileyici aracın. kişiselleştirmeye burada da devam etmek mümkün.

  bununla birlikte, baz versiyon olan 1,2 lt 69 hp'lik versiyonunda 28.000-tl'den başlayan fiyatları ise, içine bulunduğu küçük sınıfı düşünecek olursak yüksek gelebilir ancak aldığınız araç tasarımıyla, özellikleriyle olsun pek de o sınıfa ait değil aslında.

  eğer 1,3 lt 75 hp'lik pek çok opel ve fiat modelinden tanıdığımız dizel motorlu versiyonunu alıp (üst donanım seviyeleri olan lounge veya sport donanım ile 34.500-ytl), bir de ben otomatik vites isterim ve "full donanım" alacağım derseniz, fiyatı 42.000-tl seviyesine bir anda ulaşıveren otomobil.
 • tasariminin son rotuslarini mini'nin tasarimcisinin yapmis olmasi mini ile olan benzerligini acikliyor sanirim.
  bilgi: fifth gear
 • insanlar en son "tarz" bir fiat'ı 40 yıl önce falan gördüğü için -ki bu araç da yine fiat 500 idi- insanlara garip gelen araç. dış tasarım çok güzel, şüphe yok.
  iç mekan resimlerde güzeldi ancak genel korku "fiat ne yapar ne eder bir iki saçma kararla içine eder her şeyin" yönündeydi, ancak korkulan olmamış, ilginç bir şekilde kaliteli bir iç dizayn ve malzeme kalitesi söz konusu.
hesabın var mı? giriş yap