• hanıma 2013 model 25bin km'de 1,2 lounge dualogic modelini aldığımız araba. aracı alırken aynı yerde mini cooper 'da satılıyordu iç hacim ve bagaj olarak ondan büyük. sürüş konumu biraz yüksek bayanlar için artı bir durum. 1,90 m, 1,83 m, 1,65 m, 1,60 m boyutlarında normal kilolarda 4 kişi hiç rahatsız olmadan sığdık. daha önceden scirocco arabam vardı ve ona arka koltuktakilerin inip binmesi baya zordu. bu araçta arka koltuğa geçme olayı daha kolay geldi bana. bagajı küçük sınıfının özelliği ama sonuç olarak küçük ama ikinci araçsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. arka koltuklar ikisi de ayrı ayrı yatıyor . donanım olarak bütün güvenlik donanımları tam +7 hava yastığı var.

hızlanması motor standartlarında normal 1,6 ve üstü hacime yakın performans bekleyenler hayal kırıklığına uğrar ama motoru 1.2 olduğu unutulmamalı. otm vites çok başarılı değil ama citroen c4 ve renault otomobillerde deneyimlediğim otm viteslerden iki sınıf üst diyebilirim. motor hacmi de etkendir muhtemelen. 4 yetişkinle yokuş yukarı otobanda 120-130 a çıkarken seri olmasa da çok zorlanmadı. yol tutuşu bana nedense çok güven vermedi ama yükseklik hissinden olabilir.

yakıt tüketimi yol bilgisayarı verilerine göre 25-32 kuruş arası

bluetooth var , direksiyondan kumanda özelliği de kullanışlı, cam açma düğmesi vites yanında ve ilk başta garipsedim ama sağ elle açmak kolay geldi.

iç mekan kalitesi oldukça iyi, cam tavan baya zevkli, kliması dijital baya iyi soğutuyor, lounge modeli jantlar çok şık. iki sürüş modu var, ben sport olanı daha çok beğendim ama eşim city modu yani daha yumuşak direksiyon ve düşük devirli kullanımı beğendi. economy modu yakıt tasarrufu nispeten sağlıyor. yol sesi var ama lastikten mi, izolasyon mu? şahsen henüz çözemedim.

dış tasarım zevk meselesi eşim bayılıyor doğal olarak ama ben de beğendim. ikinci elde büyük şehirler dışında satışında muhtemelen zorlanılabilir. aracı görsel olarak beğenenler için bu incelememin umarım faydası olur.
  • bazıları da bana hitap etmiyor,tarz'ım değil diyeceğine genelleme yapıp gereksiz araba listesine sokuyor.sana göre gereksiz ama bekar,çocuksuz birine çok gerekli bir araç olabilir.tek başına araç ile yolculuk ediyorsa kocaman bir arabaya ihtiyaç duymaz.boyutları ufak bir araç ile şehir içinde rahat rahat kullanır.
  • bebek ve ortaköy'ün ara sokaklarına hummer ile giren insanların olduğu ülkede gereksiz bulunan arabadır.
  • istanbul sokaklarının otopark açısından "bug" ı. her deliğe giriyorum.
  • bmw hastası er kişi olarak muhteşem bulduğum araç. eğer ileride üretimine devam ederlerse kuvvetle muhtemel gelecekteki karıma alırım.
    araç hiç aklımda yokken 1 günde ticari nedenlerden aldım.
    bir süre garajda yatar,sonra bakarım icabına diye düşünürken beklediğimden çok çok daha iyi çıktı.
    sürüşü çok zevkli,aracın küçük olması trafikte çok işe yarıyor.ayrıca iç mekan çok ferah ve geniş. arka koltuklarda bile rahat rahat oturabiliyorsun.
    araç çok dolu. bu fiyata 8 airbag,yokuş kalkış,asr,abs,esr,esp falan filan ne varsa geliyor.
    6 ileri 100 beygirlik bir yürüyeni var. spor modu açınca boyutundan beklenmeyecek şekilde fena kaçıyor. yakıt ekonomisi çok iyi. sürekli spor mod açık kullanıyorum (zaten spor modu açacağım zaman bu aracı kullanıyorum) 8 lt'yi geçmedi daha. ekonomik kullanımda 6 litre falan diyorlar. 1.4,performansı yüksek benzinli bir araç için muhteşem rakamlar bunlar.
    araç fazla ilgi çekiyor.2 katı fiyatında araç kullanıyorum o bu kadar ilgi çekmiyor.çok basit tasarlanmış. misal far için açık veya kapalı diye 1 tek bir kademe var. açınca hepsini otomatik ayarlıyor ışık sensörleri sayesinde. aynı şekilde yağmur sensörü falan var silecekler otomatik. ses sistemi çok çok iyi.kadınlar için hint kumaşı.
    en özeti şudur : arabayı eşinize diye alın,çaktırmadan zevk ile kullanın.
  • 1957'de uretimine baslanan ancak bazilari tarafindan 1961'de uretimine baslanan mini countryman cakmasi olarak adlandirilan sahane tasarimli araba. mini, 2001'de orijinaline saygi duymadan countryman'i yeniden uretmisken fiat 500 orijinal tasarimina sadik kalinarak yeniden uretilmistir.
  • tek kelimeyle "güzel" dir. fakat bu kadar güzel arabaya sığamadım ya, sevdiğim kızın abi demesi gibi bir his sardı beni.
  • yan yana park etmi$ bir mini cooper ile fiat 500'un arkadan goruntuleri gereksiz derecede birbirlerine benziyorlar. bu konuda fiat'in biraz ozgunluk yaratmasini isterdim.

yine park halindeki bir fiat 500 ile smart arasinda o kadar da fark yok, karde$ degil de kuzen gibi gorunuyorlar. cok sevimli pezevenkler.

ayrica bu araci tutup nissan micra'ya benzetmek bayagi bir kör olmayi gerektirir herhalde.
  • hem hesaplı hem de karakter sahibi oluşuyla kült haline gelmeyi başarmış muhteşem bir arabanın, reprodüksyon olmanın ötesinde hiç bir özelliği olmayan pahalı ve lüzumsuz bir otomobile dönüştürülmesinin bilmem kaçıncı örneği. opsiyonu bol olsa da, imajı fiks bedendir.

60'ların 70'lerin ekmeğini yiye yiye bitiremediniz siktiğimin arabacıları.

edit: 2 silindirlisini yaptılar da biraz sinirim geçti.
  • teksas'ta sehirler arasi yolda dev suv'lerin tirlarin arasinda zin zin (evet "zin zin") diye iki gun boyunca kullandigim muhtesem araba. daha once bu kucuk arabalara disardan bakip guzel bulurdum ancak uzun yolda cok sallanirlar, yol hakimiyetleri felan iyi degil diye dusunurdum. acaip yanilmisim. surmesi cok kolay, yuksek hizda (120-130km/s) bile gayet guven veren sekilde gidebilen, az benzin yakan guzel bir araba fiat 500. uzun boylu olmama ragmen icinde bir suv'de oldugu kadar rahat ettim. arka koltuklarda gitmek rahatsiz olabilir ama en koltuklar her boydan insan icin kesinlikle cok rahat. bir de arabanin klima ve radyo kontrollerinin kullanirliligi cok iyi. icinde hersey yerli yerinde ve cok guzel dizayn edilmis. bir gun gelipte sozluge urun ozeti yazacagimi dusunmezdim ancak bu araba bunu yaptirdi. colugum cocugum olmasa kesin bu arabayi alirdim. eger arabaya cogunlukla tek basiniza yada ikinci bir insanla biniyorsaniz bu arabayi bir deneyin derim.
hesabın var mı? giriş yap